Toshiba 37XV635DG - opinie

count

New member
He, he. W tych nowych multipleksach rzeczywiście nie siadam w pierwszych rzędach, bo nie ogarniam ekranu :)
Pawel.xl oczywiście ma rację, jest coś takiego jak zbyt duży ekran. Podobnie jak można zarabiać zbyt dużo. Jednak dla przeciętnego Polaka w domowych warunkach ani jedno ani drugie nie jest zbyt osiągalne. Poza tym jakie robią największe telewizory?
Jestem pewien, że jaki telewizor nie wstawi się do pokoju, to po chwili dojdzie się do wniosku, że 4 cale więcej na pewno też by się zmieściły.
Ja szukałem do domu telewizora 42 cale. Do tej pory miałem 26 cali, więc przesiadka na 42 i tak już wydawała mi się ogromna. Dzięki promocji kupiłem 46 cali. Przeraziłem się jego wielkością, jak go rozpakowałem. Podłączyłem, włączyłem, rozsiadłem się na kanapie i... po 10 minutach doszedłem do wniosku, że jakby było 52 to też na pewno by dobrze wyglądał :D
Generalnie największym hamulcowym jest oczywiście kasa, bo każde 4-5 cali więcej w tej samej rodzinie telewizorów to około 1000zł.
 

count

New member
W tym Twoim linku to żadna rewelacja ta cena, bo ja kupiłem 46XV za 500 zł taniej niż ta 42 kosztuje na stronie Toshiby ;)

A obraz oczywiście mam skalibrowany. Gilek był tak miły, że podesłał mi swoje ustawienia i widać poprawę w obrazie.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Od wczoraj posiadam ten telewizorek (42XV635), zamieniłem go za Toshibe 42X3030.
Jeżeli chodzi o gry to ten telewizorek jest rewelacyjny. Nie wiem jaki ma IL, ale jeślin chodzi o grafike to "klękajcie narody". Gry, które na skalibrowanej X3030 wyglądały tak sobie, obraz był nie ostry, trochę poszarpany, taki jakiś niedopracowany - bo i taki był o czym pisano w recenzjach - tu wygląda naprawde o cały 1 stopień lepiej. Jest ostro, ale nie jakoś sztucznie, poszarpane krawędzie nie walą po oczach. Głównie dzięki fajnej funkcji resolution +

TV jeszcze nie jest skalibrowany jakoś profesjonalnie, jedynie na ustawieniach Gilka/Gila czy jak mu jest, ale jest na pewno lepiej jak standardowe ustawienia, choć szału nie ma, w X3030 było znacznie lepiej.
Dla tego nie wypowiadam sie w tej kwesti póki co.

Przejde do wad. W zasadzie są dwie (trzecia malutka - ta niby matowa powłoka gorsza jak w X3030 i trochę odbija lampke obok łóżka, co jednak jakoś szczególnie nie przeszkadza), ale za to ho ho ho jakie duże.

To co mnei załamało to kąty (głównie czarny) w nocy. Jeżeli siąde na skraju kanapy to jest jeszcze w miarę ok. Jest gorzej w ciemncyh scenach co wiadomo, ale nie jest źle, na pewno nie gorzej jak w X3030. Natomiast... jak położę się i oglądam sobie na leżąco (głowa też na skraju kanapy, tyle że z 20 cm ponizej dolnej krawędzi telewizora) to czarny jest mdły, szary, wszystko się zlewa jest nie fajnie, jest do dupy. Czy kalibracja coś pomoże ? Pewnie tak, ale nie wiele. W x3030 pomogła, ale nie było jakieś dużej różnicy w tej akurat kwestji, więc i tu myśle, że tak już raczej zostanie i szału nie będzie, a szkoda, dużo jednak oglądam w nocy na leżąco, a każdy wie jak czarny wpływa na obraz :(

Druga sprawa to nieczystość podświetlenia matrycy ? Nie wiem jak to nazwać. To samo jest w Sharpie DH77, którego kupiłem z 5 dni temu. Ktoś już pisał o tym w tym wątku. Widać to głównie, a może i jedynie przy piłce nożnej. Tak jakby przy szybkim przechodzeniu kamery na pasach zieleni pojawiają się takie nieczystości. Jakby troszkę ciemniej w paru miejscach (nie są to całę pasy czy plamy, a drobne punkciki, ale w dużej ilości, coś jak w kablówce takie migotanie), jakby coś tam w matrycy było. Nie umiem tego opisać. Tak jakby było widać że telewizor wyświetla obraz, jakby te cząsteczki drgały, uderzały o tv jak w crt ? czy coś w tym stylu :p Dodam, że tylko ja to widzę z domowników. To samo, tyle że bardziej widczone jest w Sharpie. W starej Toshbie tego nei było. Tam było idealnie czysto. Jakby obraz był namalowany a nie wyświetlany.

Mogłem pozostać przy starej Toshibie X3030 albo zamienić ją właśnie na nową XV635 i .. wezmę mimo tych dówch wad dla mnei ogromnych nową Tośke. To co pokazuje w grach to normlanie SZOK :eek:k:

P.S. Sprawdziłem XVke na ok. 10 grach i ten szok to może przesada. Pare gier wypada zdecydowanie lepiej (stąd ten szok na początku. NFS czy Ratchek - różnica ogromna), ale niekótre nie wiele lepiej. Szoku może nie ma, ale różnica spora i tak, w każdym razie rzadna z gier na XVce nie wyglądała gorzej, a lepiej. Pytanie tylko na ile lepiej. Raz dużo, raz troszeczkę, raz trzeba było się zastanowić co i jak, ale ogólnie na pierwszy rzut oka każda z gier od razu wyglądała lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

Rob35

New member
Widzę że nie tylko u mnie problemy z "cieniami"
A jak u was jest z tzw "buczeniem" U mnie jak wyciszę tv i zbliżę ucho ok 0,5 m od tv to słyszę dość wyraźnie buczenie. Nie wiem czy to normalne czy reklamować.
 

piotrflo

New member
A mozesz to dokladniej opisac oco chodzi z tymi "cieniami"? Jestem przed zakupem tego TV i zaczynacie mnie stresowac. Mam nadzieje, ze wiecej takich postow nie bedzie. :(
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Te cienie widoczne są tylko przy piłce nożnej, ale ta Toshiba nie jest jedynym modelem z taką wadą. Najlpiej pooglądaj sobie w sklepiej piłke nożną o ile się da to może dostrzeżesz te takie "cienie".

Buczenia u mnie nie ma, zresztą przy dekoderze Nki z twardym dyskiem wszystko jest cichutkie :p
 

piotrflo

New member
O to mi juz lepiej. A buczenie ja mam u siebie delikatne z dekodera UPC. jak pojawia sie pasek na ekranie dotyczacy programu jaki jest wyswietlany. To moj drugi dekoder bo poprzedni padl. Jakies dziadostwo instaluja.
 

Rob35

New member
Czyli mam rozumieć że nawet jak przyłożycie ucho do tv przy wyciszonym dźwięku to nic z tyłu nie buczy? Bo u mnie z ok. 30 cm od obudowy już słuchać pomruk :(
Dzwoniłem do serwisu Toshiby i powiedzieli że każdy TV lcd jakiś tam dźwięk wydziela i jest to normalne.
 

drno

New member
Czołem,
od niedawna jestem uzytkownikiem 37xv635 i moje pytanie dotyczy obrazu. Otóż zauważyłem, że ok 3 cm od lewej krawędzi obraz się rozciąga, natomiast z prawej strony ekranu sytuacja jest odwrotna - najlepiej widac to na pasku informacyjnym TVP Info biegnącym przez całą szerokośc ekranu. Efekt ten zauwazyłem oglądając mecz LM w Polsacie, kiedy obraz porusza się w poziomie prawo-lewo i lewo-prawo.
Oglądałem telewizory w sklepie i żaden nie zauwazyłem tego efektu. Czy to kwestia ustawień czy wada modelu ?
 

piotrflo

New member
Wedlug mnie pracujacym na monitorach LCD przy grafice, raczej nie powinno byc takiego efektu widocznego. A tym bardzie, ze z jednej strony masz scisniete a z drugiej rozciagniete. Nie wiem jakie sa mozliwosci ustawien w tym TV i wogole w TV LCD, ale w monitorach lcd graficznych mozna bylo to poprzez ustawienia zniwelowac. Moze ktos madrzejszy w tej kwestii sie wypowie. Dla mnie sobiscie cos jest nie tak. I jak narazie nikt sie z takim problemem nie ujawnil jak sledze grupe.
 

piotrflo

New member
A czy posiadasz dekoder to kablowki, n-ki, canal+ lub cos w tym klimacie? Jesli tak, to odlacz go i wtedy posluchaj. Chyba, ze juz to probowales. Moze w tym jest problem.
 

kivlov

New member
Co do tego rozciągania po bokach to dzwoniłem do serwisu Toshiby i powiedzieli, że jest to normalne przy kanałach nadawanych 4:3
 

piotrflo

New member
Co oni pie... Co ma format 4:3 do proporcjonalnego skalowania? Widze, ze dla serwisu Toshiba wszystko jest normalne. Telewizor buczy to normalne, obraz nierownomiernie rozciagniety tez normalne. Co za kolesie tam pracuja? Niedlugo bedzie tak, ze sie zadzwoni i powie "Panie obrazu nie mam" odpowiedz " To normalne w LCD, no musi z tym Pan zyc, my tu nic nie poradzimy a poza tym teraz pije kawe i pale papierocha". Masakra jakas.
 
Ostatnia edycja:
Do góry