Toshiba 37XV635DG - opinie

newcastle26

New member
ustawienia xv635d

no to jeszcze raz ja :)
czy moglby ktos podac ustawienia do xv635d?
te ktore podal wam Gilek1975. nigdzie nie moge ich znalesc a z tego co widze bardzo je chwalicie.
 

drno

New member
Dzisiaj byłem w Euro AGD z zamiarem zakupu Toshiby 37xv635 i tutaj zonk. Skończyła się promocja i telewizor jest w cenie 2700 pln. Póki co wstrzymam się z zakupem, może za tę cenę znajdę coś innego.
 

newcastle26

New member
poprawka

a jednak!!!
jak juz wczesniej pisalem podlaczylem dvd philipsa do tv. i bylem przekonany ze po wlaczeniu odtwarzacza tv nie przelacza automatycznie na odbior dvd (tak bylo). a jednak przelacza!!! co prawda trwa to chwilke, ale jednak. fajnie :)
 

newcastle26

New member
antena/kabel i dtv/atv

nie jestem jakims wielkim znawca czy maniakiem rtv, w zwiazku z tym mam kilka pytan (byc moze bardzo prostych dla Was)

do tv podlaczony mam dekoder cyfry (podlaczony kablem euro). i nie bardzo wiem czy w opcji "wejscia kabla antenowego" mam wybrac "antena" czy "kabel" (w tej chwili mam "antena"). i druga sprawa: w przepadku wybrania kraju "polska" mam komunikat w "automatycznym strojeniu" - "tryb strojenia - ATV", oczywiscie bez mozliwosci zmiany na inny. a w przypadku wyboru kraju "inny" wlasnie do wyboru mam antene lub kabel. nie wiem co wybrac. i dalej ... opcja "automatyczne strojenie" i do wyboru dtv i atv lub atv lub dtv. i znowu nie wiem co wybrac. bo wogole nie wiem co to jest. pomozecie?

penie namieszalem, ale staralem sie jakos jasno to opisac :)
 

hrabia_83

New member
Kolego newcastle26
nie chciał bym być niemiły ale czytanie naprawdę nie boli. Proponował bym zacząć od przeczytania instrukcji obsługi, którą możesz pobrać na toshiba-om.net. Jest tam pełna instrukcja w języku polskim.
Jeżeli dalej nie będziesz czegoś rozumiał wtedy napisz to jakoś się pomoże.
Pozdrawiam i życzę miłej lektóry
 

radex99

New member
Przeglądam instrukcję, ale nie mogę znaleźć, proszę więc użytkowników o podpowiedź. Rzecz w formacie ekranu, widzę kilka ustawień (Superlive, kinowy, 14:9 itp), ale są zagrzebane w opcjach menu. Czy ten TV nie ma na pilocie dedykowanego klawisza, którym sekwencyjnie - bez wchodzenia w menu - można przełączać formaty? Rozumiem, że przy nadawaniu panoramicznym przełączy się sam (jest funkcja autoformat), ale zostaje reszta przypadków. 4:3 chciałbym oglądać jako 4:3 (bez rozciągnięcia) a audycje z pasami rozciągać w jakimś trybie AUTO - jest w ogóle taki?
 

hrabia_83

New member
radex99 napisał:
Przeglądam instrukcję, ale nie mogę znaleźć, proszę więc użytkowników o podpowiedź. Rzecz w formacie ekranu, widzę kilka ustawień (Superlive, kinowy, 14:9 itp), ale są zagrzebane w opcjach menu. Czy ten TV nie ma na pilocie dedykowanego klawisza, którym sekwencyjnie - bez wchodzenia w menu - można przełączać formaty? Rozumiem, że przy nadawaniu panoramicznym przełączy się sam (jest funkcja autoformat), ale zostaje reszta przypadków. 4:3 chciałbym oglądać jako 4:3 (bez rozciągnięcia) a audycje z pasami rozciągać w jakimś trybie AUTO - jest w ogóle taki?
oczywiście są takie przyciski. pierwszy na prawo od przycisku subtitle (3 rząd od dołu ) z narysowanym ekranem i strzałkami na krawędzi sugerującymi zmianę proporcji obrazu. Drugi sposób to wcisnąć przycisk quick i dalej już zobaczysz gdzie możesz to zmienić
 
Ostatnia edycja:

radex99

New member
Dzięki, chodziło mi właśnie o dedykowany przycisk zmieniający sekwencyjnie tryby jeden po drugim, widziałem to quick menu, ale to "zobaczenie gdzie można to zmienić" jest już poza zasięgiem większości moich domowników :)
 

gregor72

New member
Witam
Mam od 3 dni ten tv i musze przyznać że naprawde dobrze radzi sobie z obrazem SD ,sygnał mam z satki DM500s ,obraz z naziemnej cyfrowy TVP1 i TVP2 żyleta jakby ostrzejszy niż z satki TVP3 już gożej
 

MAJK_30

New member
Kupiłem ten TV rodzicom - 37 cali i powiem, że zrobił na mnie bdbd wrażenie, świetnie odbiera sygnał SD- zródło , kablówka osiedlowa - dosysć marnej jakości , wziąłem ustawienia kolegi Gilek1975, dodałem nieco wiecej ciepła koloru
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam wszystkich, cieszę się że ustawienia, które Wam wysyłam choć trochę poprawiają obraz i możecie się cieszym porządnym ogladaniem. Pozdrawiam i życzę miłego oglądania w domowym zaciszu.
 

Rob35

New member
Witam.
Od dwóch dni jestem posiadaczem Tośki 37XV635D. Wczoraj włączyłem meczyk Inter-Rubin i troszkę się zdenerwowałem. Na tle szybko przesuwającego się jasnozielonego boiska na ekranie widoczne były lekkie pionowe cienie w kilku miejscach (tak jakby ekran był brudny w tych miejscach). Na żadnym innym programie tego nie sposób zauważyć ale na tym konkretnym meczu trochę mi to przeszkadzało. Czy to normalne w LCD czy mam jakiś trefny egzemplarz?
 

Rob35

New member
I jeszcze 2 pytania:
Da się jakoś ustawić na tym tv jednolite tło (białe, szare) żeby można było spokojnie obejrzeć podświetlenie matrycy?
Gdzie jest opcja wł/wył 100hz i czy w ogóle jest.
Z góry dzięki.
 

newcastle26

New member
Rob35 napisał:
Witam.
Od dwóch dni jestem posiadaczem Tośki 37XV635D. Wczoraj włączyłem meczyk Inter-Rubin i troszkę się zdenerwowałem. Na tle szybko przesuwającego się jasnozielonego boiska na ekranie widoczne były lekkie pionowe cienie w kilku miejscach (tak jakby ekran był brudny w tych miejscach). Na żadnym innym programie tego nie sposób zauważyć ale na tym konkretnym meczu trochę mi to przeszkadzało. Czy to normalne w LCD czy mam jakiś trefny egzemplarz?

ja mam ten tv od jakis 2 tygodni, ogladnalem moze ze 4 mecze i nic podobnego nie zauwazylem
moze to wina transmisji (jesli to mozliwe) czy cos takiego
 

count

New member
Ja mam 46XV od kilku tygodni, ale też nie zauważyłem żadnych pasów. Obraz jest doskonały, czy to na meczu, czy na filmie w HD.
 

count

New member
Idziq napisał:
Witam :)

interesuje mnie ten model. Jak chodzą na nim Divx, filmy z USB- filmy Full HD itp. ???

Pragne oglądać filmy w dużej mierze z usb, pc etc.

Z góry dzięki :) :cool::blagam:

Wczoraj miałem okazję przetestować działanie Divxów przez USB. Mam model 46XV635, więc nie wiem, czy dokładnie tak samo będzie na 37XV. Zakładam, że tak, ale mogą być różnice.

Telewizor odtwarza tylko Divxy i Xvidy. Zapomnijcie o MKV, na pendrive w ogóle nie widać pliku z tym rozszerzeniem.
Same Divxy odtwarzają się bez problemu, nie ma różnicy, czy dźwięk jest AC3, czy mp3, telewizor dekoduje prawidłowo.
Co do napisów, to mi nie udało się ich uruchomić. Próbowałem kilka filmów, napisy SRT i TXT, ale TV nigdy plików nie widzi. W sumie nie jest to przeszkoda w odtwarzaniu, mógłby ich nie pokazywać, byle prawidłowo wyświetlał, ale nie wyświetla. Oczywiście pliki napisów nazywają się dokładnie tak jak film, są w tym samym folderze i różnią się tylko rozszerzeniem. Jeśli więc chcecie kupić TV z tym "ficzerem", musicie dobre znać język, w którym zamierzacie oglądać film.
Sam obraz również nie jest rewelacyjny. Jeśli film zakodowany jest na dwie płyty, jakość obrazu jest lepsza. Wiadomo, wynika to z samego Divxa, TV ma tu mniej do rzeczy. Ale ten sam film puszczony z komputera po HDMI i z USB lepiej wygląda w wersji z kompa. To są minimalne różnice, ale jednak obraz jest nieco bardziej rozmyty, mniej jest ostrych przejść między kolorami. Na TV 46 cali Divx kodowany na jedną płytę już sam w sobie wygląda nieciekawie, więc każda różnica in minus ma duże znaczenie. Zaletą jest możliwość wyłączenia głośnego komputera. Oszczędza się prąd i zmniejsza hałas i chyba jest to wystarczający powód, żeby zgodzić się na nieco gorszą jakość obrazu.
Ogólnie jeśli chodzi o oglądanie Divxów bezpośrednio z USB, to fajnie, że producenci idą w tę stronę, pojawiają się telewizory, które już mają zaimplementowaną obsługę H.264 (MKV), nawet z napisami. Toshiba jest w tym elemencie w tyle, być może kolejne modele będą miały już pełną obsługę filmów włącznie z DTSem. Na razie to w zasadzie ciekawostka, którą można pokazać znajomym, niż funkcja, która mogłaby przesądzić o kupnie bądź nie tego modelu.
Z drugiej strony, jak ktoś zna angielski na tyle dobrze, że napisów nie potrzebuje, a ogląda w większości amerykańskie filmy i seriale, (a jeszcze ma dość wolny internet, że nie ściąga filmów w HD) to może umilać sobie wieczory bez użycia komputera.

Btw. czy w ogóle te telewizory mają opcję aktualizacji oprogramowania? Być może jakaś kolejna wersja softu poprawi nieco kodeki Divx i jakość obrazu dorówna tej z komputera. Dodatkowo mogliby wstawić obsługę H.264, ale tu rozchodzi się nie tylko o dodanie kodeka, a i o szybkość procesora w telewizorze. A jeśli wstawili zbyt słaby, to nie ma co liczyć na oglądanie MKV w przyszłości.
 

piotrflo

New member
Panowie jak macie daleko do TV przy waszych przekatnych? Pytam wszystkich, bo walcze ze soba i z calami Toski 635DG 37" czy 42" do ogladania z okolo 3 metrow glownie. Kiki kieruje mnie w 42". Obraz UPC cyfrowa (bez kanalow HD) plus dvd i za chwile BD. Rowniez komputer od czasu do czasu.
 

count

New member
Ja mam do 46 cali 3,5 metra. I tak sobie myślę, że jakbym miał 50 cali albo 52 to też byłoby dobrze. Nie istnieje coś takiego jak zbyt duży telewizor. Może być co najwyżej zbyt duży, żeby się zmieścić we wnękę, itp ;)

Do oglądania standardowej rozdzielczości lepszy mniejszy telewizor, bo im większy tym gorzej obraz wygląda. Pisałem o tym post wyżej przy okazji testowania divxów na USB - oglądanie zwykłych DVDripów stało się męczarnią. Od pewnego czasu oglądam praktycznie tylko materiał w HD (co najmniej 720p, a jak się trafi to 1080p) i dopiero wtedy obraz jest porządny - wtedy rzeczywiście im większy telewizor, tym lepiej. Jeśli w większości przypadków będziesz oglądał filmy z BD, lub z komputera, weź większy, jeśli przewagą ma być jednak TV bez HD, mniejszy ci wystarczy. Aczkolwiek jeszcze raz powiem - nie ma czegoś takiego jak za duży telewizor. Należy zawsze wziąć największy możliwy i żałować, że na jeszcze większy nie było funduszy. :D
 

pawel.xl

New member
piotrflo napisał:
Panowie jak macie daleko do TV przy waszych przekatnych? Pytam wszystkich, bo walcze ze soba i z calami Toski 635DG 37" czy 42" do ogladania z okolo 3 metrow glownie. Kiki kieruje mnie w 42". Obraz UPC cyfrowa (bez kanalow HD) plus dvd i za chwile BD. Rowniez komputer od czasu do czasu.

Ja z zoną równierz nie mogliśmy zdecydowac sie na rozmiar tv , my akurat załatwiliśmy to w taki sposób że zmierzylismy ( w krokach) odległośc tv od miejsca z którego mielismy zamiar ogladac , poszlismy do sklepu stanelismy przed półkami z tv w odmierzonej wcześniej odległości i patrząc na oba interesujące nas tv zdecydowaliśmy sie na kakretny

Count pisze ze niema czegoś takiego jak zbyt duży tv , ciekawe czy w kinie siada w pierwszym rzędzie ? bo w skrajnych przypadkach tak moim zdaniem przejawia sie własnie zbyt duży ekran ( nie pisze tego złosliwie tylko z ciekawości) mi np. zbyt duzy ekran przeszkadza wiec smiem twierdzic ze kazdy musi dostosowac to do swoich potrzeb i preferencji
 
Do góry