Toshiba 37XV635DG - opinie

lajosz

New member
kiki napisał:
lajosz

To nie tak. "G" oznacza, że telewizor jest dystrybuowany na całą Europę z wyjątkiem Rosji i Anglii. To. że nie ma "D" nic nie znaczy, po prostu w niektórych oznaczeniach brak tej literki, bo nie wpływa ona na specyfikację techniczną.
Z całym szacunkiem, ale coś mi tu nie gra.
Pomijam sprawę specyfikacji technicznej bo ta się rzeczywiście nie różni.
Jednak na oficjalnej niemieckiej stronie Toshiby, te telewizory mają oznaczenie TYLKO "D".
Literę "D" w nazwie, mają wszystkie TV.
Natomiast tylko niektóre, dodatkowo jeszcze "G".
Jeśli więc litera "G" (jak piszesz) oznacza że są to TV na Europę, to dlaczego nie wszystkie TV w Europie (w Niemczech tylko D) mają D + G ? Wszak Niemcy leżą w Europie, czyż nie ?
Logicznie więc rozumując, można wysnuć wniosek, że TV z oznaczeniem dwuliterowym, czyli DG, są na Europę (D) + środkową (G).
Jeśliby przyjąć Twoje (lub Toshiby) wyjaśnienia, to oznaczałoby, że ktoś kto kupił w Polsce TV z oznaczeniem tylko "D" , kupił TV od angielskiego lub rosyjskiego dystrybutora.
Oczywiście rozumiem, że dyskusja nad "literkologią" niewiele wnosi, ale warto by ta sprawę w końcu jakoś sensownie wyjaśnić.
Piszę o tym tylko dlatego, że jeśli rzeczywiście byłoby tak, że ten kto kupił TV z oznaczeniem tylko "D" (bez G) w Polsce, tak naprawdę nie kupował od polskiego dystrybutora, to może (nie musi) mieć kłopoty w przypadku skorzystania z serwisu bo ten może odmówić naprawy gwarancyjnej ze względu na to, że TV nie ma polskiej gwarancji.
 

sabekk

New member
Kusi mnie ten model. Tylko zastanawiam się dlaczego nie jest wyszczególniony na stronie producenta?

No i te buczenie.. Może to jakaś wada fabryczna? :|
 

pawel.xl

New member
bastek600 napisał:
Witam.Obraz mam ok dzięki Gilek1975,natomiast dźwięk lekko buczy.Dolby wyłączone,bas 0.Może ktoś ma jak ustawić?Buczenie szczególnie słychać gdy jest cisza(w tv podczas np filmu)a wyświetlane jest logo programu np tvn7.

A buczy ci wtedy gdy jest sygnał z tunera czy z normalnej anteny??? sprawdz czy to nie wina tunera
 

marcus56

New member
Jakie buczenie o_O? Mam ten model od 3 tyg i żadnego buczenia nie odczułem.

Co do różnicy miedzy d i dg to w specyfikacji technicznej nie ma żadnej. Słuchajcie się kikiego :p
 

bastek600

New member
pawel.XL masz racje to przez dekoder.Mam polsat wersja mini podłączony przez euro.Na zwykłej antenie chodzi cichutko.Muszę zaopatrzyć się dekoder z wyjściem h d m i.polecam ten model.Brat skusił się na Samsunga 37B550 i powiem że jak zobaczył obraz na mojej Toshibie to posmutniał.:D
 

count

New member
gilek1975 napisał:
Cieszę się ze mogłem pomóc choć trochę :)
Ja również bardzo dziękuję za podesłanie ustawień. Sprawdzę wieczorem, jak do domu wrócę. Dam znać, co i jak.
 
Ostatnia edycja:

MIŚ YOOGI

New member
Buczenie

Nie wiem czy to komuś pomoże ale na zwykłej kablówce żadnego buczenia u mnie nie ma.:)Jak mozna sprawdzić wersję oprogramowania i czy już ktos robił aktualizacje do XV 635?Może jakieś wskazówki bo niestety od Toshiby żadnych informacji nie sposób otrzymać(brak infolinii lub serwisu )
 

migug

New member
Ustawienia do RV635 z niemieckiej gazety home vision video 8/2009

Modus: Film
Hintergrundb (podświetlenie): 50
Helligkeit (jasność): 29
Kontrast: 75
Farbe (kolor): -12
Schärfe (ostrość): -5
Farbtemp: 2
RGB-Gain (wzmocnienie): 1,2,-2
RGB-Offset (przesunięcie): -1,0,1
Gamma: -7
S/W-Level: 0
Resu+: 1

Ustawienie od gilka moim zdaniem są jednak troche lepsze. Wygladaja podobnie tylko na tych powyżej obraz jakby lekko zamglony.
 

MichasR

New member
Na tych ustawieniach co dał migug jest ładnie, tylko jasność za duża. Wszystkie te ustawienia do moim zdaniem kwestia gustu. Jednemu tak się będzie podobało, innemu nie.
 

migug

New member
Mam pytanie. Mam dekoder UPC podłączony przez hdmi. I widzę że tv nie zapamiętuje rozmiaru obrazu tzn. zawsze włącza sie w formacie "szeroki kąt". Zmieniam np. na "superlive", po jakimś czasie wyłączam tv lub dekoder i po ponownym włączeniu mam znowu "szeroki kąt". Czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie na hdmi? (wcześniej na podłączniu analogowym chyba pamiętał).
 
Ostatnia edycja:

hrabia_83

New member
migug napisał:
Mam pytanie. Mam dekoder UPC podłączony przez hdmi. I widzę że tv nie zapamiętuje rozmiaru obrazu tzn. zawsze włącza sie w formacie "szeroki kąt". Zmieniam np. na "superlive", po jakimś czasie wyłączam tv lub dekoder i po ponownym włączeniu mam znowu "szeroki kąt". Czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie na hdmi? (wcześniej na podłączniu analogowym chyba pamiętał).
jeżeli obraz z dekodera jest nadawany w formacie 16:9 to normalne że tv przełącza się na szeroki kąt a nie super live który powoduje rozciągnięcie obrazu ( superlive bardziej nadaje się do obrazu w formacie 4:3). Jeżeli już uparłeś sie na superlive to wyłącz w ustawieniach tv autoformat, wtedy tv nie będzie ci go zmieniał.
 

kris197

New member
bastek600 napisał:
pawel.XL masz racje to przez dekoder.Mam polsat wersja mini podłączony przez euro.Na zwykłej antenie chodzi cichutko.Muszę zaopatrzyć się dekoder z wyjściem h d m i.polecam ten model.Brat skusił się na Samsunga 37B550 i powiem że jak zobaczył obraz na mojej Toshibie to posmutniał.:D





musisz poziom głośności w dekoderze ustawić na maksimum a siłę głosu regulować pilotem od tv wtedy nie będzie żadnego buczenia
 

migug

New member
hrabia_83 napisał:
jeżeli obraz z dekodera jest nadawany w formacie 16:9 to normalne że tv przełącza się na szeroki kąt a nie super live który powoduje rozciągnięcie obrazu ( superlive bardziej nadaje się do obrazu w formacie 4:3). Jeżeli już uparłeś sie na superlive to wyłącz w ustawieniach tv autoformat, wtedy tv nie będzie ci go zmieniał.

Zupełnie zapomniałem o opcji autoformat. Problem rozwiązany.
 

BartRaz

New member
A ja trochę dziegciu dorzucę.
Mam tośkę 37XV635D od około miesiąca, głównie jako monitor pracuję.
Ale mam poważne zastrzeżenia do czerni, nawet siedząc na wprost widzę szary w rogach (siedząc nawet koło metra od TV!), najgorzej jest czarnym pod kątem (choćby minimalny) jak oczy znajdą się poniżej tv (np na leżąco jak oglądam z tv). Podczas gdy oglądam kolorowe obrazki, obraz jest idealny, jednak przy ciemnych filmach itp, nie wygląda to najlepiej.
Też tak macie?
2 sprawa, jak pisałem głównie jako monitor pracuje (podłączony mam przez HDMI do Ati HD 5850) i tutaj po jakimś tygodniu czy 2 użytkowania (możliwe że z zachwytu od razu nie zauważyłem) spostrzegłem migotanie pikseli na literach i kreskach, grzebanie w kontraście załatwia sprawę, ale np wejdę na inną stronę www i w innym miejscu może migać, jak np zapuszczę "pinga" z command prompta to widać migotanie, jak to ustawie odpowiednio to znowu gdzieś czasem mignie na www, możektoś znalazł optymalne ustawienie, nie tlyko kontrast pomaga ale to najszybciej ustawić. Wiadomo że może jeszcze karta graficzna tu podpadać, nowa karta jeszcze stery może niedopracowane.
Ale po 3 i to mnie ubodło sporo, dzisiaj odpaliłem film w 1920 x 800 (ale z PC nie z Blue Raya (A dokładnie Terminator 4) ) i niestety obraz nie zachwycił, tam gdzie kolor i światło jest ok, ale w ciemnych lokacjach gdzie postać załączała np latarke, tam gdzie światło się pojawiało tam się pojawiło "ziarno" strasznie ziarniście, na dynamicznym i standardowym wyglądało to koszmarnie!!, na filmowym już lepiej, ogólnie zjazd z podświetleniem i kontrastem poprawia nieco sytuację, jednak zmniejszanie ustawień poniżej ustawień z "filmowy" dla mnie to nie rozwiązanie, zwłaszcza że ziarno nie znika!
Ma ktoś podobne doświadczenie ? Kwestia dalszych ustawień czy z tv coś nie tak, albo z kablem? mam kabel HDMI 4m, gry wyglądają obłędnie w 1920x1080. Może kwestia kodekó? Niestety nie mam póki co jak to przetestować za pomocą odtwarzacza Blue Ray. A może po prostu taka cieńka jakośc obrazu z BD jest na tym tv?
Proszę o wymianę doświadczeń.

P.S. Monitor 37" rulez :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry