Toshiba 37XV635DG - opinie

drno

New member
Panowie, mam pytanie. Otóż zastanawiam się nad zakupem Toshiby, w sklepach zauważyłem że włączone telewizory mają u dołu podświetlony na biało napis TOSHIBA. Czy mozna wyłączyć to podświetlenie, gdyz nie ukrywam, że ten swiecący napis może irytowac podczas oglądania?
 

zigzac

New member
drno napisał:
Panowie, mam pytanie. Otóż zastanawiam się nad zakupem Toshiby, w sklepach zauważyłem że włączone telewizory mają u dołu podświetlony na biało napis TOSHIBA. Czy mozna wyłączyć to podświetlenie, gdyz nie ukrywam, że ten swiecący napis może irytowac podczas oglądania?

Mozna, jest opcja w menu która to wyłącza.
 

zigzac

New member
Jak dla mnie ten model - a przynajmniej te dwa egzemplarze ktore mialem i testowalem - ma dwie wady. Po pierwsze TV buczy, i to buczenie nie pochodzi z głosnikow ale gdzie z tylu telewizora, jest to wyraznie slyszalne w nocy kiedy jest cicho i TV jest ustawiony nie niewielka głosnosc, a po drugie przy przełączaniu stereo/mono słychac delikatny "trzask".
Generalnie calkiem mozliwe ze trafilem na jakas kiepska serie. Drugi z tych problemow jeszcze moge scierpiec ale to buczenie.....

pozdrawiam
 

3dfx

New member
Panowie, czy ktoś z Was miał okazję porównać na własne oczy XV635 z ZV555?
Szef Wszystkich Szefów usilnie namawia mnie na ZV555 ale z dnia na dzień ceny ZV skaczą w górę i na chwilę obecną różnica wynosi jakieś 600-700zł (licząc raty:/), a w EURO 37XV635 stoi za 2.490 i raty 0%.

I druga sprawa: jeśli już brać XV635 to jak ma się do niej LH4000, LH5000, B651 i W5710? Miał ktoś okazję porównać z jakimś z tych modeli?
 

rena9

New member
toshiba regza XV653

Witam,
od 10 dni jestem posiadaczką toshiby regza XV 635d i mam problem z ustawieniem obrazu.
Może ma zbyt wiele ustawień, i nie potrafię się do tego TV zabrac, ale od pierwszego dnia, śledzę to forum aby czegoś wiecej się dowiedziec, i niestety bez efektu.
Problem polega na tym, ze obraz jest zbyt ciemny i mało ostry.
Zanim kupiłam ten TV miałam przez 1 dzień toshibę RV 555 i w porównaniu do obecnego TV miała o wiele lepszy obraz na kablówce (multimedia) i na cyfrówce.
W ustawieniach obrazu na "dynamiczny" brak mu życia, jakby za mgłą.
Poza tymi rzeczami, TV jest O'K.
Może ktos podpowie, co może byc przyczyna mało ostrego obrazu.
Konsultant sklepu poradził mi, aby oddac do serwisu, ale mnie to troche przeraża, aby po 10 dniach uzytkowania dawac do naprawy.
Może rzeczywiście "coś" trzeba ustawic i bedzie O'K???
:(
 

Kampaj

New member
Bez reklam
ZV555 i XV635

Porównując ZV555 i XV635 stwierdzam, że o wiele lepiej się zachowuje nowszy model z serii 635. ZV555natomiast lepiej radzi sobie z czernią. Po odpowiedniej kalibracji ZV555, można osiągnąć bardzo dobre efekty, porównywalne z najwyższym modelem TOSHIBY ZV635. Podobnie posiadają Resolution+. ZV ma chyba szybszy czas włączania o ile dobrze pamiętam. Obraz na filmie pokazowym TOSHIBY jest identyczny, no może w XV635 lepsze są przejścia tonalne, chyba dzięki 10bitowemu przetwornikowi kolorów. Jest to idoczne w scenie zachodu słońca.
 

pawel.xl

New member
migug napisał:
gilek1975 wielkie dzięki za ustawienia. Zupełnie inne niz miałem do tej pory :)

Tak z ciekawości bardzo zawiłe są te ustaiwnia? Bo ja właściwie mam ustawienia fabryczne i jest ok ale jeżeli można z tośki wyciągnąc dużo wiecej to może warto się wokół tego zakręcic. Tak prawde mówiąc to żonka troche czasem narzeka na jasnośc obrazu
 

migug

New member
Znalazłem ustawienia do AV635 (kalibracja)
avforums.com/reviews/Toshiba-37AV635D-LCD-HDTV-Review.html

Picture mode : Movie
Backlight : 70
Contrast : 82
Brightness : 0
Colour : 4
Tint : 0
Sharpness : 0

In Advanced Picture settings :
3D Colour Management : On

In Base Colour Adjustment :
Red : 0,0,-2
Green : 0,+7,0
Blue : 0,-3,0
Yellow : +2,0,0
Magenta : 0,-4,0
Cyan : +1,-1,0

Back in Advanced Picture settings :
Colour Temperature : 3
Auto Brightness Sensor Settings : Off
Active Backlight Control : On
Black/White Level : 0
Static Gamma : +7
Noise Reduction : MPEG NR - Off : DNR - Off
Resolution+ : Off
Active Vision M100 : On
Film Stabilization : Off

Z tym że u mnie na xv przy tych ustawieniach kolor skóry wpada za bardzo w żółty odcień.
Ustawienia gilka znajdziesz w jego wątku o toshibie zv635.
 

migug

New member
Jest niezle tylko jakby odrobine za ciemny. Nie ma podanych ustawińeń gamma a w trybie kino jest na -10 więc chyba trzeba dać gamme wyżej.
Od fabrycznego trybu standard duzo lepiej - nie wpada juz w niebieski odcień.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kontrast i jasność można ustawiać do woli, tzn. pod włąsne preferencje, to nie powinno popsuć ogólnego obrazu telewizora. Cieszyć się i oglądać.
 

pawel.xl

New member
migug napisał:
Znalazłem ustawienia do AV635 (kalibracja)
avforums.com/reviews/Toshiba-37AV635D-LCD-HDTV-Review.html

No włąśnie zv, av , ale czy XV tak samo dobrze zareaguje na te ustawienia . Choc zawsze jest to jakis punkt odniesienia
 
Do góry