Toshiba 37XV635 Gubi ustawienia kanałów

bifri

New member
Witam

Od 3 tygodni posiadam Tv TOSHIBA. Dziś po raz czwarty przy włączeniu okazało się, że tv zgubił wszystkie ustawione wcześniej programy telewizyjne.
Po kilku testach okazało się, że jest to wynikiem wyłączenia telewizora (po wcześniejszym oglądaniu filmu z pamięci USB) bez powrotu do trybu oglądania programów telewizyjnych (EXIT).
Oglądam film z USB, kończę przyciskiem STOP/PAUZA i wyłączam TV (pozostawiając USB w TV).
Po kilku minutach włączam TV i okazuje się, że wszystkie zakodowane programy wyparowały.
Dodam, że korzystam ze zwykłej analogowej telewizji. Wypróbowałem różne USB i zawsze ten sam rezultat.

Czy ktoś miał może podobny problem, albo spotkał się z przypadkiem gubienie kanałów telewizyjnych podczas użytkowania tego telewizora.

Dziękuję za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

trolu

New member
Ja mam podobny problem z 46XV733. Do TV mam podłączony po HDMI komputer PC. Po wyłączeniu TV w trybie HDMI do którego podpięty jest ten PC i włączeniu go po kilku minutach z powrotem muszę od nowa programować stacje TV analogowej (cyfrowej jeszcze nie mam więc nie wiem). Jeśli włączę po kilku sekundach kanałów nie gubi.

Jeśli ktoś w międzyczasie dowiedział się jak temu zapobiec, albo chociaż jak zapisać ustawienia kanałów "na zewnątrz" - np.na pendrive'a - to byłbymwdzięczny za info.
 

destructor

New member
Bez reklam
Przy tv cyfrowej tego problemu nie będzie gdyż kanały są zapisane w dekoderze a nie tv. Swoją drogą nie zauważyłem tego mając podłączenie przez wejście antenowe. Proponuję wykonać reset tv (jest w opcjach).

EDIT
Zrobiłem tak przy wyłaczonym dekoderze, sygnał tylko z anteny:
1. Włączyłem TV.
2. Przestawiłem TVP1 na pozycję 4 na liście kanałów i zmieniłem nazwę na TVP19
3. Przełączyłem się na HDMI1 gdzie mam podłączonego kompa. Chwilkę potrzymałem ten sygnał.
4. Wyłaczyłem TV z pilota
5. Po 2 godzinach właczyłem TV z pilota
6. Z HDMI1 przełączyłem się na 4 pozycję na liście kanałów i było tam tak jak ustawiłem TVP1 pod nazwą TVP19
Czyli wszystko ok. Mam 46xv733

Kiedyś tam raz mi zniknęły kanały wszystkie, nie było ani jednego ale ktoś się bawił pilotem, także mnie przy tym nie było.
 
Ostatnia edycja:
Do góry