Toshiba 37wlg66p

koala

New member
Witam

Poczytalem troche ale ja zdecydowalem sie na ta wlasnie toshibe , niestety nikt tutaj niewypowiada sie na temat tego lcd , moze niejest znany
5 tygodni czekalem na to pudelko az wkoncu dzisiaj zapukala domnie rano , facet wchodzi z wielkim pudlem a ja juz na 180 przekrecony ze wkoncu mam ;-))) , wiec zabieramy sie do wypakowania ,a tu szok , no myslalem ze sie wk... sciagamy folie t tv a tu caly rog rozwalony , caly gorny rog pekniety az do oprawy tylniej i z pewnascia myle ze jesli komus upadla az takie zniszczenie bylo to napewno poszedl tez panel , ale mniejsze z tym , myslalem ze kopa zapale gosciowi :-(( no troche boleje nadtym bo 5 tyg to kawal czasu , i teraz musimy sprawe wyjasniac co i jak z dostawa nastepnego.
Dlaczego tosiba 37wlg66p , dlatego ze gdzies na forach zagranicznych czytalem ze to b dobry tv i na targach cebitu wypadl niezle , ale napalilem sie na ten tak zwany chyba BVD-T czy cos takiego , ale teraz zastanawiam sie przeciez jesli mam satelite to nic mi niedaje ten dvb-t w tv, tym bardziej ze chce humaxa sobie dokupic z hdmi , dlatego tez mam mozliwosc zamienic teraz ten lcd na 37wl66p bez tunera a ma takie same parametry-lub jesli juz mam mozliwosc zamiany na inny 37 cale to moze jakas ciekawostka na ten temat czy warto dalej pakowac sie w ta toshibe czy inny , ach teraz to juz sam niewiem co , jeszcze mi nerwy chodza

pomimo to pozdrawiam
 

ein

New member
To koniecznie

powiedz jak gra! :) Bo sam, chcac kupic cos wiekszego, zastanawiam sie wlasnie nad ta toshka. Recenzje w Raichu bardzo, bardzo pochlebne dla calej serii 66 (najwyzsze noty w branzy) ale u nas wielka niewiadoma (malo kto ma). Wiadomo, ze producent u nas niezbyt popularny, do niedawna nawet porzadnego przedstawiciela nie bylo (problemy z serwisem). Obecnie chyba nie jest juz tak zle no i te ceny / mozliwosci robia wrazenie (niecale 7k za 37 cali to bardzo przyjemna oferta). Ten dvb-t czyli tuner cyfrowy tele naziemnej prawdopodobnie nie przydalby Ci sie wogole - tylko w paru miejscach w Polsce ruszyla probna emisja paru programow ogolnopolskich (Wawa, Lodz...) a, jak masz ochote na zrodla jw, to juz zupelnie daremne podwyzszanie kosztow sprzetu, przez niepotrzebny dodatek.
A tak na marginesie kupujesz w digitalo? Z tym pieprznietym panelem to niezla wtopa - ile dali se czasu na wymiane?
 

koala

New member
witam
niemam pojecia dlaczego miepokazalo mi watku ktorego napisalem 5 min wczesniej , wiec niebede sie ponownie rozpisywal co i jak
wiec jeszcze raz , historia byla troche skaplikowana z tym zamowieniem , az doszlo do anulowania zamowienia , az po godzienie facet napisal mi maila ze jest juz tv i mam ochote na niego czy rezygnuje , zgodzilem sie oczywiscie po takim czasie czekania.
Przegladalem fora niemieckie , tu tosiba jest dosyc znana firma niz w polsce , moge powiedziec ze na 10 daja 8 pkt , na ten model
obraz jest b ladny i czysty , jedyna wada to bardzo tani pilot , to tandeta i bardzo (co sam dzis nawet widzialem )porozwalane po calej tylniej scianie wejscia, co moze niejest praktyczne , wiele czasu niemialem na testowanie go , dlatego ze wyslalem goscia zpowrotem skad przyszedl , ale comnie zaskoczylo puknolem palcem po panelu i moze to jest tylko oslona panela ale wskazywalo na bardzo tani material , jakis plastyk czy cos jeszcze gorszego , co inne tv inny dzwiek i odczucie pod palcem maja
wiec zostaje bez tv , ale gostek mnie ;;chce poratowac'' i juz we wtorek moge miec inny model , mianowicie wl66z , jest takim samym tv ale bez tego -T , no ale raczej niejest to mi chyba potrzebne , jesli sie jeszcze jutro zdecyduje to mam we wtorek , co nieomine zdac sprawozdanie na ten temat
 

kamon

New member
Witam

po raz pierwszy na tym forum. Trzy dni temu zamowilem model 37 WL 66 Z i juz sie nie moge doczekac, a jeszcze kilka dni to potrwa :sad:
Pozdrawiam
 

koala

New member
witam

no i przyszedl dzis rano zamiennik tej co byla rozwalona tzn 37WL66Z , przyznam sie ze raczej niemam sie zbytnio z czym rozpisywac , i tak jestescie w tym temacie co jak dziala itd itp

ale maly opis moze , wiec skrzynka po dokladnyej analizie jest jadna , moze nienajwyzszej jakosci ale jak dlamnie to wyglad zaspokajajacy.

Jesli chodzi o techniczne sprawy moge porownac tylko jak narazie do mojego bylego tv grundig 100hz 80 cm , co ten chodzil pieknie , a toshiba moze jakby lekko obraz byl rozmazany , ale domyslam sie ze to kwestia dobrego ustawienia obrazu no i co najwazniejsze odpowiedni tuner , ten ktory mam obecnie to wprawdzie jakiejs tam firmy bodajze Skymaster DX 24 pamietam ze grosze kosztowal wiec niema sie czegos lepszego spodziewac i podlaczony jest teraz przez euro

Co do obrazu jest ladny obraz pomijajac jeszcze ta niesczesliwa regulacie , ale ciekawe jest ze czern to naprawde jest czarna niema jakis tam lekkiego odblasku bieli i jesli zagladam pod jakims tam stopniem powiedzmy moze nie 170 jak pisza ale cos kolo tego to przyznam sie ze niema wielkiej roznicy obrazu od kata 90 stopni

Jak pisalem o pilocie ze to tandeta , niemylilem sie moglby byc lepiej wykonany , widzialem juz ladniejsze i przyjemniejsze w obsludze

wiec pozostaje mi tylko dobry tuner , chba skusze sie na ten humax i odpowiednia regulacja anteny bo tez przy wiaterku obraz zanika piwko w rece i bedzie 8)
pozdrawiam
 

MRJ

New member
Szanowni Panowie.

Może nie powinienem sie wtrącać, ale ja już miałem Toshibę, choć "tylko" zwykły, ale skąd inąd niezwykły. Świetny telewizor, o najwyższych notach. Genialne rozwiązania dotyczące jakości obrazu, likwidowania efektu "mory" itp. Pech chciał, że telegazeta "siała" w chwili rozruchu telewizora jakiś pasem "białego szumu" przez jakieś 5 -8 sekund. Później klawo jak cho...era. I nie nie uwieżycie - W POLSCE NIE MA SERWISU TOSHIBY. Tzn. jest, ale go nie ma. Z tak błachego powodu jakim jest wymiana modułu telegazety, Toshiba Niemcy (bo to oni podejmowali decyzję) oddali mi kasę za telewizor, bo jak powiedzieli nie można tego naprawić. A działo sie to rok temu.
Serwis to ważna sprawa. Warto o tym pamiętać.
 
Do góry