Toshiba 37 R3500 - najtańsza 100 Hz 37 na rynku

BzykM

New member
kulaunogi napisał:
Zdecydowałem sie na zakup w sprawdzonym sklepie u kiki'ego.
Coś mnie tu ostro śmierdzi ( miałeś jakąś zniżkę za reklamę ?)

kulaunogi napisał:
Wcześniej używałem 8-letniegp crt '29 philipsa o b. dobrych jak na tamte czasy parametrach ale na jego kineskop przyszedł już czas.
Wrażenia:
Po podłączeniu do kablówki - obraz lepszy niż na( starym 8-letnim wypalonym crt) ale niestety nie powalający Czerń ma odcienie w porządku ale widać na niej mniej szczegółów niż na crt.
Generalnie jestem zadowolony z zakupu i tej wersji sie będę trzymał. Pozdrawiam wszystkich:)

Czego będziesz się trzymał to już wiemy. Powiedz mi tak z ręką na sercu co skłoniło Cię wydać tyle kasy aby kupić coś co jest niewiele lepsze od wypalonego 8 -letniego telewizora crt Gdzie czerń jest dużo gorsza od starego TV a aby posłuchać co mówią to trzeba włączyć wieżę.
Powiedz mi bo ciągle nie wiem po co zamieniać stare dobre na nowe byle Co ? Taki trynd ? Chciałeś zabłysnąć wsród znajomych?
 

seandillon

New member
BzykM napisał:
Coś mnie tu ostro śmierdzi ( miałeś jakąś zniżkę za reklamę ?)

Czego będziesz się trzymał to już wiemy. Powiedz mi tak z ręką na sercu co skłoniło Cię wydać tyle kasy aby kupić coś co jest niewiele lepsze od wypalonego 8 -letniego telewizora crt Gdzie czerń jest dużo gorsza od starego TV a aby posłuchać co mówią to trzeba włączyć wieżę.
Powiedz mi bo ciągle nie wiem po co zamieniać stare dobre na nowe byle Co ? Taki trynd ? Chciałeś zabłysnąć wsród znajomych?


Bzyku twoje zarzuty śmieszą i irytują normalnych ludzi. Rozumiem, że czujesz się niespełniony i wyładowujesz frustrację, bo przeglądając twoje (baardzo nieliczne posty) trudno znaleźć jakieś merytoryczne argumenty.
1.)Pytasz czemu zmieniać stare dobre na nowe - odpowiedź, a dlaczego cywilizacja nie stoi w miejscu, tylko ewoluuje? (co prawda niektórzy osobnicy zostali na poprzednim etapie i tego nie zauważyli:)
2.)Krytykujesz Tośkę a czy ty ją testowałeś czy tylko widziałeś na obrazkach?
Ja mam Toshi 37 R 3500 prawdopodobnie jako pierwszy użytkownik w Polsce - od połowy grudnia ubr. Sprzęt sprawuje się świetnie - wiele osób przewijających się przez mój dom to potwierdza i to nie w odniesieniu do CRT a do LCD innych firm. Mam w domu bardzo surowego krytyka w osobie żony, która bardzo obawiała się LCD - a teraz jest nim zachwycona i twierdzi, że nie wyobraża sobie powrotu do klasycznego telewizora. Kąty, owszem, może nie są rewelacyjne - ale nie wiem jak ty, ja wolę oglądać TV na wprost lub pod lekkim kątem więc to niczemu nie przeszkadza. Co do czerni nie zgodzę - jak sobie odpoiednio poustawasz parametry to, wg. mnie CRT się chowa. Podstaowe zalety to system 100 HZ i świetne formatowanie obrazu, naprawdę niezłe głośniki - to nie jest sprzęt na pokaz ale do codziennego użytkowania.
4.) Czepiasz się zakupów u Kikiego. Śmierdzą ci? - nikt cię nie zmusza do kupna u niego - jeśli cię stać (bo może twa frustracja wynika z przyczyn ekonomicznych?).
Ja też jestem jego zadowolonym klientem kikiego i jak zauważyłem jest nas tu takich wielu wielu. Kiki nie ukrywa że prowadzi firmę, która sprzedaje sprzęt RTV (w przeciwieństie do kilku innych znanych mi i pojawiających się na forach przedstawicili firm - tajniaków:). Nie zmusza do zakupów u siebie i nie neguje zakupu w innych sklepach. Jego największą zaletą są rzetelne i bogate informacje o sprzęcie, które regularnie zamieszcza. Z reką na sercu przyznaję, że jego działania, nic że ukierunkowane na sprzedaż, zachęciły mnie do zakupów u niego - i nie żałuję.
Tak więc bzyku uprzejmie doradzam schowaj swe frustracje w kieszeń i nie zaśmiecaj tego szacownego forum - tu ludzie chcą się dowiedzieć konkretów i rzetelnych opinii, a nie być obśmiewani przez niespełnionych pętaków.
 

BzykM

New member
Dlaczego piszesz ,że moje zarzuty irytują i śmieszą Powiedz mi co jest nieprawdziwe w stwierdzeniu że dzisiejszy telewizor LCD ma gorsze parametry od starego lampowca
Upłynęło naprawdę dużo wody w Wiśle, nim te LCD zaczęły być akceptowalne dla wielu ludzi. Może ty nie pamiętasz jak grały telewizory marki Rubin, ale ja doskonale to pamiętam i jak ojciec kupił sobie nowy LCD to mało go matka nie wygnała razem z tym telewizorem, bo efekt był taki jakby kupił „Rubina”. Zapytałem go oczywiście po co to kupił ( obraz naprawdę był fatalny )to odpowiedział, że wszyscy wkoło kupują to i on kupił.
Piszesz że jestem niespełniony i wyładowuje frustrację i pewnie masz częściową rację ale na nikim nic nie wyładowuje.
Piszesz, że krytykuje Tośkę i czy ją testowałem .
Ja jej wcale nie krytykuje, hmm powiem więcej ja ją prawdopodobnie kupię ( 40 ZF 355) i może nawet u Kikiego Ja tylko nie lubię takich dziwnych reklam, które mi po prostu brzydko pachną ( nie dawno czytałem wypowiedź faceta który zachwalał cenę na 40zf 355 u Kikiego, że bardzo fajna tylko 200 zł droższa od konkurencji- sprawdź sam jaka jest różnica) i w jakim celu taka dezinformacja została podana. Ja lubię czyste sytuację, płacę więcej to wiem za co. Jak sklep dobry i rzetelny to jestem w stanie zaakceptować wyższą cenę, tak aby nie mieć później problemów. Ale grajmy fair.
Poczytaj niektóre wątki, one są spełnieniem, ale producentów telewizorów, pełno w nich ochów i achów nad nowymi technologiami, nad super kątami ( po co oglądać TV pod kątem, jak można na wprost. A ja się Ciebie pytam dlaczego mam siedzieć jak wół nawet nie drgnąć bo czarny będzie fioletowy, modlić się by mi się logo nie wypaliło) i jeszcze udawać że wszystko jest w jak najlepszym porządku, że cywilizacja nie stoi w miejscu tylko ewoluuje.
Ja po prostu nie myślę ślepo powtarzać że co nowe to lepsze, ja to muszę widzieć. Wydając dość wysoką sumę na ten cud techniki mam prawo wiedzieć, jakie ma ono ograniczenia. Piszesz że zaśmiecam forum bo ludzie chcą konkretów ( z tymi pętakami to chyba przesadziłeś ) i rzetelnych opinii, a ja tylko czasami widzę normalne opinię najczęściej pytania profesjonalistów jak podłączyć telewizor do prądu lub do komputera, tych wspaniałych „znawców” którym trudno się przyznać że wydali kupę kasy a w zamian otrzymali nie telewizor tylko monitor do wysokiej rozdzielczości na którym nie można obejrzeć zwykłego kanału.

PS. Jak stworzysz takie kółko różańcowe, to wtedy tacy jak ja zawsze będą odszczepieńcami
 

zbyniu4

New member
TV Toshiba R 3500 jest super

Witam flustratów i spełnionych.
Ja również jestem wł. TV Toshiba R 3500. Kupiłem go w sklepie int. / nie u kikiego /i nie żałuje absolutnie wydanych PLN. Przyznać i pochwalic tutaj muszę kikiego, ktory pomógł mi w zakupie właściwego TV. W/w Tośka miała kilku konkurentów, róznych firm i w różnej choć zbliżonej cenie.
Z zakupu jestem absolutnie zadowolony-wczesniej miałem Filipsa CRT 25".
Wg mnie TV ma dobre kąty, bdb czerń, super skalowanie i bdb dynamike wyświetlania scen w ruchu.. Uwazam że jeżeli ktoś decyduje się na zakup TV HD lub Full HD to powinien wiedziec że do odbiory TV musi miec odpowiedni sprzęt tj. przekaz sygnału TV w technologii cyfrowej podłączony odpowiednim kablem do przesyłu sygnału cyfrowego. Po spełnieniu tych warunków mozna wypowiadac sie co do jakosci odbioru i wyswitlania sygnału na TV LCD.
Mnie równiez irytuja bzyku twoje wypowiedzi dot. porównan z TV CRT. Dla przykładu-miałem kiedyś aparat foto. Dziesięć lat temu był super dzisiaj mam cyfrówkę i też jest super i pominę przepaść technologiczną która te dwa aparaty dzieli. Ja to zauważam ty jak mniemam nie dostrzegasz.
Natoniast przyznac ci musze racje co do wcześniejszych LCD-kó które świeciły naprawde kiepsko. Mam niekidy wątpliwa przyjemność oglądania w nich TV u znajomych. Ale oni maja jedne z pierwszych LCD-ów niedoskonałych jak dzisiaj ale bez porównania do dzisiejszych.
Wogóle to jestem bardzo ciekawy czy zadałes sobie na tyle trudu w poznaniu tematu LCD, Plazma i problemów z tym związanych że zabierasz głos na forum jako krytyk negatywny tej technologii???????
Mam wrażenie ze poprostu chciałes zabłysnąć na forum bo opinie obiegowe nie wywołują polemiki.
Ty chyba dopiołeś swego.

Ps
Jedyna rzecz, problem który mnie martwi w tych nowych technologiach to duży w porównaniu do CRT pobór prądu. Mam tu na myśli ochronę srodowiska a nie kasę. Ale mam nadzieje że nastepne TV bedą juz bardziej energooszczedne.
Pozdrawiam wszystkich
 

BzykM

New member
Irytuj się, irytuj, toż napisałem tak specjalnie aby wywołać pewien oddźwięk.
Myślę, że chyba źle trafiłeś z tym aparatem foto. Przepaść technologiczna pewnie ich dzieli, natomiast przepaść w wykonaniu zdjęć to na pewno nie. Dobra lustrzanka analogowa zrobi lepsze zdjęcie niż najlepsza lustrzanka cyfrowa ( poczytaj na różnych forach foto) a pewnie jak sam wiesz tu liczy się przede wszystkim „szkło” Ułatwieniem w „cyfrowym” jest cały proces przesyłania, obróbki itp. ( wielkość matrycy a nie ilość pikseli, szumy własne itp.)

zbyniu4 napisał:
Wogóle to jestem bardzo ciekawy czy zadałes sobie na tyle trudu w poznaniu tematu LCD, Plazma i problemów z tym związanych że zabierasz głos na forum jako krytyk negatywny tej technologii???????
Mam wrażenie ze poprostu chciałes zabłysnąć na forum bo opinie obiegowe nie wywołują polemiki.
Ty chyba dopiołeś swego.
Pozdrawiam wszystkich
Jestem już starszym facetem, pewnie nie jedno widziałem i myślę że niejednego bym cokolwiek mógł nauczyć. Dawno temu reperowałem te „badziewiaste CRT” złożyłem już w swoim życiu parę jakiś tam kompów, a temat LCD i Plazm śledzę od początku ich powstania i to nie tylko na forach. Myślę, że technicznie byłbym lepszy od wielu tu piszących.
To, że prawię się nie wypowiadam na forum, nie świadczy że go nie czytam i nie śledzę. Bo co mam napisać jak każdy to co kupi to chwali ( bardzo rzadko czytam posty, że kupione telewizory są kiepskie)
To że nie jestem zachwycony tymi technologiami, to pewnie już wiesz. Bo i czym się zachwycać ? Jedyny plus to taki, że można wyprodukować całkiem duży ekran który ma niewielką grubość. Innych plusów nie bardzo widzę. Widzę natomiast masę minusów w stosunku do starej technologii. Zobacz ilu jest zadowolonych jak mu piksel „siądzie” o problemach z kątami, skalowalnością, sztucznością obrazu czy bardzo wąskim przekazem barwnym nie wspomnę. Widziałem na żywo wspaniałą plazmę Pioniera, ba już ją prawie miałem kupić ( tą tańszą) ale poczytałem o duchach obejrzałem przekaz typowego kanału telewizyjnego i mi przeszło. Problem jest taki że całkiem już niedługo będę zmuszony wymienić stary CRT na Coś nowego. To, że grzebię w temacie Tośki, świadczy o tym że moim ratunkiem może być 40 ZF 355, problem w tym że nie widziałem go w akcji ( widziałem natomiast 42 Z 3030) no i obraz był akceptowalny. Tak tak nie wspaniały, nie najlepszy jaki widziałem ale zaledwie akceptowalny. Bo do czego ma mi służyć telewizor ? Normalnie do oglądania kanałów telewizyjnych, tych typowych SD, bo skąd mam wziąć przekaz w HD jak nadaje go zaledwie garstka , a filmy w HD są potwornie drogie i jest ich mało.
Pewnie też zbije sobie jakiegoś kompa do podpięcia dla filmów w HD ( mój „wspaniały” KISS DP 600 nie czyta niestety nowych kodeków)gdyż ten co mam nie wyrabia ( karta grafiki, muszę postawić RAID, wymienić router, i inne tam takie pierdoły )
O to jak mam to połączyć, bądź spokojny nikogo pytać nie muszę.

Zapewne za chwilę zapytasz po co mieszam, ano właśnie po to żeby nie czytać tych ochów i achów nad każdym badziewiastym telewizorem, tylko uczciwie przeczytać o wadach i pewnych zaletach tych technologii, żeby zamiast konkretów nie czytać że kolejny Ktoś kupił sobie nowy telewizor
Ps
Problem który mnie martwi w tych nowych technologiach to duży w porównaniu do CRT pobór prądu.
Och mnie martwi o wiele więcej
Czy Ktoś miał jakieś „problemy” reklamacyjne u Kikiego, proszę o szczerą odpowiedź, gdyż bardzo poważnie rozważam zakup w sklepie Kikiego( naprawdę szczere a nie reklamę )
Pozdrawiam wszystkich
 

Jedras

New member
Od dzisiaj posiadam model 32calowy. Ogólnie jestem zadowolony, ale chcę się podzielić kilkoma negatywnymi wrażeniami:

1. Active Vision M100 (100Hz) - sprawdzałem przy oglądaniu meczu piłkarskiego. Działa - szczególnie piłkarze w tle są bardziej wyraźni, po wyłączeniu są lekko rozmazani. Ale niestety ten tryb powoduje także powstawanie niewielkich artefaktów. U mnie objawia to się w ten sposób, że co jakiś czas na pasku gdzie znajduje się wynik meczu pojawiają się jakieś białe mrugające kropeczki. To samo się dzieje przy włączeniu menu Cyfrowego Polsatu - wokół niektórych liter też się to pojawia. Ogólnie rzecz biorąc widać to na statycznych obrazach, które znajdują się "na wierzchu" obrazu. Postaram się wrzucić zdjęcia.

2. SRS WOW, wzmocnienie basów - super. Ale po przekroczeniu na skali głośności 20-25 słychać buczenie, jakieś trzaski i trzeszczenie! Myślałem, że to może wina kabla od dźwięku i odłączyłem kable między tv a dekoderem CP (component) , ale to nic nie dało. Jeśli wyłączy się wszystkie efekty dźwiękowe jest trochę lepiej ale dalej pojawiają się trzaski. Spodziewałem się czegoś lepszego po ONKYO.

EDIT: Stwierdziłem ze głośniki są jednak porządku, bo przy przełączeniu na wyjście HDMI nie słychać żadnych zakłóceń. Z resztą i tak mam w planie zakup kabla hdmi.
 
Ostatnia edycja:

ptr3009

New member
Zgadza się. U mnie też podczas meczu są niewielkie artefakty przy wyniku i czasie.
Ogólnie to jestem z tv zadowolony. Mam zwykłą kablówkę i obraz jest dobry.
Jak macie ustawiony obraz? Ja jade na "super live1"
 

Jedras

New member
Ja z obrazu jestem średnio zadowolony, ale nie spodziewałem się rewelacji. Wiedziałem, że przy sygnale SD obraz będzie gorszy niż na starym crt Curtis 21". Ale już w HD obraz jest bardzo dobry. Na razie testowałem tylko telewizję, jeszcze nie podłączałem komputera ani dvd, ale myślę że będzie rewelacja.
Pozostaje tylko czekać, aż coraz więcej programów będzie nadawanych w wyższych rozdzielczościach lub chociaż w 16:9 - wtedy LCD rozwija skrzydła.

Jak macie ustawiony obraz? Ja jade na "super live1"
Ja mam ustawione w dekoderze Cyfrowego Polsatu "Leter Box" a w Toshibie to już zależy od programu, każdy inaczej nadaje i często przełączam między formatami, ale najczęściej: Szeroki kąt i Super live 2 lub 1.
 

Omen07

New member
Witam wszxystkich posiadaczy TL LCD Toshiba 32R3500:) Zastanaweiam się nad zakupem właśbnie tegi telewizorka. Od tygodnia chodze do sklepów, porównuję rózne LCDki, plazmy, czytam, czytam, czytam różne opinie, tematy, porównuję parametry... i z każdym dniem jestem głupszy:roll:.... Dzisiaj miałem okazję być w jwdnym ze sklepów, gdzie na ścienie wisiało 12 tv 32" LCD plus plazma LG 32" , na które szewdł sygnał z jednego zródła. Chyba dobre ponad pół godziny przyglądałem się wszystkim TV, prosiłem sprzedawcę o zmianę ustawień nasycenia kolorów itp. W/g mojego subiektywnego odczucia wśród tych tv które obejrzałem wymiatały Toshiba 32AV500P oraz Samsung ( nie pamiętam modelu, ale w podobnerj cenie), pozostałe tv/ich obraz jakoś mnie nie zachwycał. I tu mam pytanie do posiadaczy 32/37R3500: czy R3500 ma podobną/taką samą matrycę jak AV500P???? Jeżeli tak to w ciemno biorę R3500. Prosze o wszelkie komentarze na ten temat, które pomogą mi w utwierdzeniu się w podjetej decyzji.
Pozdrawiam Adam.
p.s. I jeszcze jedna prośba... Ponieważ pod nowy zakup musze zrezać nową pólkę we wnęce meblościanki, bardzo prosze o podanie dla modelu 32R3500 odległości od płaszczyzny ekranu a zakończeniem przedniej stopy/podstawy.
 
Ostatnia edycja:

lcdddd

New member
U mnie na Toshibie R3500 co jakiś czas na pasku gdzie znajduje się wynik meczu pojawiają się jakieś białe mrugające kropeczki. to samo na napisie naprzykład canal plus Ogólnie rzecz biorąc widać to na statycznych obrazach, które znajdują się "na wierzchu" obrazu. czy da rade to zlikwkidowac???
 

Proofit

New member
lcdddd napisał:
U mnie na Toshibie R3500 co jakiś czas na pasku gdzie znajduje się wynik meczu pojawiają się jakieś białe mrugające kropeczki. to samo na napisie naprzykład canal plus Ogólnie rzecz biorąc widać to na statycznych obrazach, które znajdują się "na wierzchu" obrazu. czy da rade to zlikwkidowac???
Tak da rade. Wyłącz funkcje Active Vision M100 (czyli 100Hz).
 

studiauz

New member
W opisie Toshiby jest informacja, że ma przycisk całkowitego wyłączenia, jednak cały czas świeci mi się lampka czuwania. Pomaga tylko całkowite odłączenie prądu. Można jakoś wyłączyć całkiem, bez odłączania od listwy? Może przeoczyłem magiczny przycisk?
 

zbyniu4

New member
może jest gdzieś ten wył.

Witam.
Mam ten telewizorek od ok pół roku. Jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Odbiór z CP HD przez HDMI i Component, i jak dla mnie przez component jest lepiej bo nie trzeba przełączać w opcjach wyświetlania obrazu. No chyba że programy na CP "hd" (hi hi). Po za tym żadnych uwag co do jakości odbioru sygnału. Tv spisuje sie oki. Troszeczkę mam zastrzeżeń jezeli chodzi o podłączenie do PC-ta po HDMI. Nie moge dojść do ładu. Obraz jest przejaskrawiony i całkowicie inny niż na lapku HP Pavilion. Ale to szczegół bo Tv mi słuzy przede wszystkim do oglądania tv.
Słówko jeszcze odnosnie całkowitego wyłączania z zasilania tego Tv.
Ja również nigdzie nie znalazłem tego wyłącznika. Może ktoś wie gdzie to sie znajduje i zadziała ta opcja opisana przez producenta
.
Na dłuższą metę wyłączam listwą.
Pozdrawiam
 

echo84

New member
Witam.

Myślałem, że już wybrałem tv który by dobrze grał na moim sygnale sd a tu rozczarowanie Toshiba 37R3500PG jest praktyznie niedostępna:/

Jaki inny tv polecicie dobry?? Duzo piłki się na nim będzie oglądało więc przydało by się żeby miało to 100Hz, ale nie chciałbym też dopłacac niepotrzebnie do niewodomo czego... tv raczej 37 cali.
 

zbyniu4

New member
trudny wybór ale możliwy

Tak, muszę przyznać że Tośka 37 R 3500 zarówno do SD i HD spisuje się bardzo dobrze.
echo84 nie pytając o warunki w jakich będziesz oglądał tv wydaje mi się że na dzień dzisiejszy do odbioru sygnału SD no i HD bardzo dobrym rozwiązaniem są Tv JVC-np P80 i nowsze, dobrze grają tez Sharpy-np RD8( marne kąty) i Toshiba- np RV555 ( też nie najlepsze kąty ).
Wszystkie wymienione TV są 100 hz-owe.
Poza tym poczytaj wątki o nich i oczywiście o innych i dopasuj najlepszy do swoich warunków.:eek:k:
Pozdrawiam
 

zbyniu4

New member
R 3500 a N-ka

Mam pytanie jak w tytule dot. podłączenia tego Tv kablem hdmi do tunera N-ki.
Nie mogę nigdzie doczytać czy ta tośka bezproblemowo radzi sobie na tym łączu. Chciałbym zakupić N-kę ale pod warunkiem że nie będę miał z tym żadnych problemów.:hmm:
Proszę użytkowników o opinie na ten temat.
 

zbyniu4

New member
No właśnie z amli to może tak

Witam.
Dzisiaj próbowałem podłączyć 37 R3500 do nboxa koblem hdmi i w żaden sposób nie można było uzyskać obrazu na tv. Słyszalny był tylko, zresztą szarpany i przerywany dźwięk. Po podłączeniu urzadzeń kablem component nie było żadnych problemów.
Może ktoś z uzytkowników zna rozwiązanie tego problemu. Bardzo prosze o podpowiedzi.
Mam tez nadzieję, że moze KIKI mógłby coś zaradzić-podpowiedziec rozwiazanie problemu.
Dodam, że napisałem imeila do serwisu toshiby może oni coś odpiszą.
Pozdrawiam i proszę o szybkie podpowiedzi.
 
Do góry