TOSHIBA 32HL933 vs. 32RL933 vs. 32RL939

johndeer

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? -18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobra matryca i dobry dźwięk i ewentualne nagrywanie na USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T
10.Jakie urządzenia ? okazjonalnie laptop i pen drive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? multiplex
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? Toshiba, Philips
17.Preferencje co do wielkości ? 32
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? długi czas reakcji na zmianę kanału, wieszanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1600 ale wolałbym 1350
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

Witam szanowne forum.
Planuję kupić telewizor dla rodziców i zastanawiam się nad następującymi modelami Toshiby:
- 32HL933 - ok 1350zł
- 32RL933 - ok 1600zł
- 32RL939 - ok 1700zł

Telewizor ma przede wszystkim być niezawodny, wyświetlać naturalne kolory (nie cukierkowe), mieć prostą obsługę dla starszych osób (menu, pilot), dobrze radzić sobie z sygnałem DVB-T, możliwie szybko zmieniać kanały oraz mieć dobry dźwięk z wbudowanych głośników. Telewizor będzie stał we wnęce więc nie może być wyższy niż 51cm (z podstawą).
Właściwie 32HL933 ma wszystko co rodzicom będzie potrzebne. Może tylko mógłby mieć nagrywanie programów (używane sporadycznie) ale czy warto dopłacać za to do 32RL933? W specyfikacji znalazłem również, że 32RL933ma mocniejsze głośniki 2x10W. Czy porównywał ktoś te dwa modele pod względem dźwięku?
Od 32RL933 już niewielka różnica do 32RL939, który ma wbudowane WiFi co mogłoby się czasami przydać przy prezentacji zdjęć lub video bezpośrednio z laptopa jednak funkcjonalność ta byłaby wykorzystywana jedynie przeze mnie podczas odwiedzin u rodziców.
Zastanawia mnie również czy pomiędzy wymienionymi modelami są jakiekolwiek różnice w matrycach.
Będę wdzięczny za rzeczowe porady i informacje.
Pozdrawiam
 

Mixmich

New member
Jeśli chodzi o rl933 i rl938 to matryca jest identyczna, tylko zmieniona elektronika daje trochę bardziej ostry obraz (resolution +). Jeśli masz laptopa z core i5, i7 i kartę wifi intelowską to mógłbyś puścić przezntację przez widi. Pilot jest identyczny we wszystkich wymienionych modelach (rl'ki mają jeszcze przycisk "rec"). Jeśli chodzi o dźwięk szału nie ma.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Seria HL ma chyba taki pilot
pg38.JPG


A RL taki
021p1390520.jpg


W sumie masz rację - każdy tv pasuje do tych wymagań. Seria RL oferuje trochę lepszą jakość obrazu i dźwięku - ale nie jest to jakiś wielki przeskok jakościowy.
 

johndeer

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Przyciski pilota z RL są stanowczo za małe jak na ludzi ok 70ki. Czy ta odrobinę lepsza jakość obrazu w RL będzie zauważalna na DVB-T?
Znalazłem też Philips 32PFL5007K. Jakieś porównania?
Póki co skłaniam się w stronę 32HL933 szkoda tylko braku nagrywania programów.
 

paeru

New member
Bez reklam
Nie wiem jak jest w RL939, ale 933 już od dawna miała pilot z niższych serii (ten pierwszy z dwóch, które wrzucił Karpaj), tylko że z dodatkowym przyciskiem dla toshiba Places.
 

tgrzebien

New member
Witam, nie chcę tworzyć nowego wątku, więc zapytam w tym. Chodzi mi o Toshibę 32hl933. Kupiłem dzisiaj dla babci tv Panasonic TX-32A300E i jest tam opcja wyszukiwania kanałów cyfrowych przez kabel antenowy i pokazują się tam kanały cyfrowe. Mam kablówkę z UPC, ale do dekodera podłączony jest inny TV. Więc ten panasonic i toshiba podłączone są przez zwykły kabel antenowy UPC.
Szukając programów toshibą znajduje mi programy tylko przy ATV. DTV nie znajduje żadnego kanału. Co zrobić, żeby i w toshibie znaleźć te programy cyfrowe z kabla antenowego?

W załączeniu zdjęcia z obu telewizorów. Tam gdzie widać możliwość wyboru kabla cyfrowego jest to Panasonic, a to drugie to Toshiba. Z tego co zauwazyłem to w toshibie nie ma opcji przestawienia "trybu tonera", opcja jest zacieniona i ustawiona cały czas na "antena".
 

Attachments

  • IMG_20150915_223701.jpg
    IMG_20150915_223701.jpg
    944,9 KB · Wyś: 128
  • IMG_20150915_224551.jpg
    IMG_20150915_224551.jpg
    497,3 KB · Wyś: 310
Ostatnia edycja:
Do góry