Toshiba 32AV635 czy LG 32LF2510?

czesiek85

New member
co wybrać moi drodzy?? Toshibe czy LG ?? TV ma służyc do oglądania cyfrówki z Multimedii (w tym 3 kanały w HD) oraz oglądania filmów z DVD odtwarzanych w komp i grania z PC..Za Toshibą przemawia Resolution Plus i Meta Brain ale LG ma full HD, 5 ms(w Toshibie tylko 8ms:( ) i większy kontrast i można go dostać nieznacznie taniej...Poza tym gdzieś na necie wyczytałem że Toshiba nie radzi sobie ze scenami sportowymi, to prawda ?? Co polecacie..mam mało szmalu i chciałbym wybrać coś dobrego w cenie do 1,4 tys
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wiele więcej wydasz na najnowsze modele Sharpa Full HD które mają się ukazać za tydzień. Może poczekaj.
 

Tulio24

New member
Patrząc na specyfikacje, trudny wybór. Jeśli nie przeszkadza Ci brak USB i większy pobór prądu to weź LG. Ponadto Toshiba wg specyfikacji na stronie euro nie obsługuje 1080p? Hm dziwne ale pewnie jakiś błąd w opisie. To detale, jednak jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu powinna przeważać Toshiba i jeśli miałbym oddać głos na któryś z tych 2 odbiorników to minimalnie bardziej wolałbym Toshibe.
 

Tulio24

New member
Masz rację, te 8ms nie jest niską wartością zwłaszcza przy odświeżaniu 50hz, przy 100hz ponoć nie ma to już znaczenia. Jednak Proponuję spojrzeć na to z innej strony. Moi rodzice mają jakiś podstawowy model LG 32 HD ready, który statystykami na pewno nie grzeszy, a nie stwierdziłem na nim aby sport źle się oglądało, wiem że sport najlepiej oglądać na 200Hz i plaźmie ale bez przesady. Druga sprawa to taka, że jak kilku bardziej doświadczonych użytkowników tego forum powtarza, suche statystyki zazwyczaj na nic się mają jeśli chodzi o rzeczywiste wrażenia z oglądania obrazu na danym tv. Proponuje abyś spróbował obejrzeć "sport" na tej Toshibie lub na obu tych telewizorach i zobaczysz czy faktycznie źle się prezentuje.
 

czesiek85

New member
PANASONIC TX-L32X10YA ostatnio przegladalem internet i jeszcze zaciekawil mnie temn TV..czy ni byłby lepszy od dwóch wcześniejszych ??
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Może rzeczywiście warto poczekać na Sharpa, w tym rozmiarze produkuje najlepsze matryce(np ta w modelu 32AV635). Sharpy będą miały odtwarzanie diVxów z USB oraz szybszy czas reakcji. Ale między LG a Toshibą, lepiej wypada 32AV635.
 
Do góry