Toschiba 37xv733 watpliwosci.. Help

destructor

New member
Bez reklam
hehe ;) Harris, ty mierzysz 2 metry od siedziska, ja mierze 2 metry od glowy...... I to niecale :> Dalej sadzicie ze 40" bedzie odpowiednie? ;/ wstepnie mialo byc 32
Tak dalej sądzę ;)
Ja też mierzę od głowy.
TV z czasem maleje :)

Coż to za rozmiar 32? Toż to taki CRT czarno biały miałem :)

Obraz z tej Toshiby nie daje po oczach, można oglądać bez łzawienia.
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
Odechcialo mi sie tej toshiby (od tych komentarzow.. A na dodatek cena poszla w gore).. Podziekuje za nia.. Co bedzie w takim wypadku dobra alternatywa?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja dzisiaj zakupiłem 40xv733 (panel z samsunga c650) i stwierdzam że lepszego tv w tej cenie nie widziałem, to jest dosłownie samsung 40c650 z panelem spva (identyczny tylko bez szyby, w c650 szansa na spva wynosi 33% a w xv733 100%...), takimi samymi kolorami, skalowaniem sd, menu i funkcje też niemal identyczne i ogólnie 40xv733 to c650 bez playera filmów, za to tańszy. Więcej napiszę niebawem.


p.s. U mnie głośniki nie charczą - cienkie są dosyć to fakt ale duuuużo lepsze niż w sharpie le600/700
 

oszukalimnie

New member
Ja dzisiaj zakupiłem 40xv733 (panel z samsunga c650) i stwierdzam że lepszego tv w tej cenie nie widziałem, to jest dosłownie samsung 40c650 z panelem spva (identyczny tylko bez szyby, w c650 szansa na spva wynosi 33% a w xv733 100%...), takimi samymi kolorami, skalowaniem sd, menu i funkcje też niemal identyczne i ogólnie 40xv733 to c650 bez playera filmów, za to tańszy. Więcej napiszę niebawem.


p.s. U mnie głośniki nie charczą - cienkie są dosyć to fakt ale duuuużo lepsze niż w sharpie le600/700


Również od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu :) Jak narazie wszystko smiga bez zarzutu (żadnego charczenia), obraz pikny ! I na dynamicznym można śmigać na konsoli w sieci ! Także JEST DOBRZE !
 

kapsell

New member
Bez reklam
kazdy produkt ma pozytywne i negatywne opinie - bo kazdy uzytkownik ma inne oczekiwania, potrzeby, gusta itp.
Mialem z nim stycznosc i moge spokojnie powiedziec ze to w swojej klasie jeden z lepszych tv - o ile nie najlepszy w relacji jakosc - cena.
 

BiegiHD

New member
Ja dzisiaj zakupiłem 40xv733 (panel z samsunga c650) i stwierdzam że lepszego tv w tej cenie nie widziałem, to jest dosłownie samsung 40c650 z panelem spva (identyczny tylko bez szyby, w c650 szansa na spva wynosi 33% a w xv733 100%...), takimi samymi kolorami, skalowaniem sd, menu i funkcje też niemal identyczne i ogólnie 40xv733 to c650 bez playera filmów, za to tańszy. Więcej napiszę niebawem.

Witam,

Konkretne pytanie do użytkowników tego modelu. Czy na analogowym sygnale z kablówki jest dostępna opcja aspect ratio = "auto", czy trzeba z palca dostosowywać raz 16:9 raz 4:3 raz zoom itd..... Moim zdaniem poniżej opisuje 90% wypadków:

1. Obraz typowy 4:3 np wiadomości, nic nie ucina ani rozciąga postacie są "grube" ewentualnie jest tak formatowany że boki bardziej rozciągnięte a centrum ścisięte
(tu osobiście uważam że najlepsza opcja jaką widziałem to tryb smart sony który delikatnie ucina górę i dół w ten sposób że postacie w centrum obrazu wyglądają prawie idealnie)
2. Obraz w formacie 4:3 ale puszczany serial 16:9 = pasy u góry i na dole. Normalnie to wygląda na odbiorniku CRT nie panoramicznym. Czy TV wykrywa tą martwą cześć pasów i wpasowuje na całość = postacie i proporcje są OK jakość obrazu traci na tym gdyż zmniejsza się ilość pikseli a Tv tak naprawdę robi zwykłego zooma.
3. Obraz w formacie 16:9 natywnie, coraz częściej zauważam, że nadaje tak eurosport i polskie seriale na TVP1&TVP2. Tu pewnie nie ma problemów

Na koniec jeszcze jedno jak szybko ten TV dokonuje tych korekt. Potrzeba mu kilka sekund na zmianę w dowolną stronę (tak ma Panasonic rodziców) czy robi to natychmiast (tak jest u mnie na starszym TV LCD Sony i zaobserwowałem to także na Sharpach) ????
 

andrzejo

New member
Jestem posiadaczem 37xv733 i usiłuję znaleźć gdzieś parametry kalibracji dla tego telewizora, czy komuś udało się coś w tym temacie uzyskać. W zeszłym roku dostałem ustawienia kalibracji do 37xv635 od kolegi gilek1975 i jakość obrazu uległa bardzo znaczącej poprawie. Mam nadzieję, że dla tego modelu też da się coś "ulepszyć".
 

katalonia

New member
Witam,

Mam taki telewizorek, i też szukam do niego kalibracji :) Masz już może jakieś ustawienia do Tosi?

Pozdr,
Maciek
 
Do góry