Tonsil zg40 vs taga pod vsx 323

verss

New member
Witam, chciałbym się doinformować nieco jeśli chodzi o spięcie tych sprzętów. W tym momencie działam na zestawie 323 pioneer + tonsil zg40c. Nie mam wielkiego pokoju, więc spięte mam jedynie stereo. Głośniki już swoje przeszły, są raczej do remontu, jednak zastanawiam się czy nie lepiej było by kupić coś innego zamiast nich. Generalnie dźwięk jaki się z nich wydobywa jest na zadowalającym poziomie, jednak brakuje mi basu. Kolumny są z membraną bierną, która nie ma zbytnio jak dać efektu, ze względu na odległości. Słucham raczej z odległości 1-2m maksymalnie. Pytanie brzmi: czy warto je naprawiać i ew. dokupić subwoofer, czy raczej rozglądać się za innymi kolumnami... jakimi, i czy do nich również warto dokupić suba. Pracuję w sklepie rtv, miałem okazję posłuchać jak gra 424 z tagami 506 i yamahą SW012, było to dla mnie wystarczające, choć dalej jestem zdania że basu było zbyt mało, przynajmiej od subwoofera. Kolumny dawały radę. Czekam na opinie/propozycje :):spam::spam::spam:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Według mojej skromnej opinii nie warto naprawiać tych kolumn i kupować jeszcze do tego subwoofera - nie ma to ani uzasadnienia ekonomicznego ani tym bardziej sonicznego

Kup nowe kolumny - jest obecnie cała masa głośników , więc problemu nie będzie
 

Geronimo zx

New member
Witam, chciałbym się doinformować nieco jeśli chodzi o spięcie tych sprzętów. W tym momencie działam na zestawie 323 pioneer + tonsil zg40c. Nie mam wielkiego pokoju, więc spięte mam jedynie stereo. Głośniki już swoje przeszły, są raczej do remontu, jednak zastanawiam się czy nie lepiej było by kupić coś innego zamiast nich. Generalnie dźwięk jaki się z nich wydobywa jest na zadowalającym poziomie, jednak brakuje mi basu. Kolumny są z membraną bierną, która nie ma zbytnio jak dać efektu, ze względu na odległości. Słucham raczej z odległości 1-2m maksymalnie. Pytanie brzmi: czy warto je naprawiać i ew. dokupić subwoofer, czy raczej rozglądać się za innymi kolumnami... jakimi, i czy do nich również warto dokupić suba. Pracuję w sklepie rtv, miałem okazję posłuchać jak gra 424 z tagami 506 i yamahą SW012, było to dla mnie wystarczające, choć dalej jestem zdania że basu było zbyt mało, przynajmiej od subwoofera. Kolumny dawały radę. Czekam na opinie/propozycje :):spam::spam::spam:

Witam,swoja przygode zaczalem wlasnie od vsx-323+amtech hts 009.Zestaw niedrogi,wiec nie ma co duzo wymagac.Pamietam jak brakowalo mi w nim basu itp.Duzo czytalem,radzilem sie i wpadlem na pomysl ze potrzebny mi sub,ale to bylo niestety chwilowe.Tak naprawde wina znajdowala sie po stronie frontow-byly za slabe.Dokupienie suba,okazalo sie glupota.Postanowilem sprzedac caly zestaw,kupujac inny ampli z mocniejszymi frontami.Twoj problem lezy po tej samej stronie.Widze ze masz duze wymagania odnosnie niskich tonow,jesli pod 2.0 chcesz podpinac jeszcze suba.Obawiam sie ze w tym zakresie cenowym ciezko bedziesz mial zaspokoic swoje oczekiwania.A juz na pewno darowalbym sobie naprawe tonsilow(niech juz sobie odpoczna) Jezeli sprawa nie jest pilna to dozbieralbym troche pieniedzy i postawil poprzeczke wyzej,lub sprobowalbym poszukac jakis dobrych uzywek na rynku wtornym.
Tak naprawde o tylko moja opinia,najwazniejsze sa twoje decyzje ;-)
 
Do góry