Tonsil Maestro II + amplituner, jaki? Yamaha czy Onkyo

lukaszW

New member
Witam, nie jestem audiofilem, ale chciałbym zakupić w miarę fajnie grający sprzęt. Używać go chce jako kino domowe jak i sprzęt do słuchania muzyki. U kolegi słyszałem Tonsil maestro I + Yamaha 659. Grało ekstra. Te kolumny podobno są z wyższej półki ( T.M.II -5.0 - 2000zł) Chciałbym do tego np Onkyo TX-SR505, ma HDMI i dużo bajerów, albo Yamaha RX-V559. Nie wiem co będzie lepsze. Onkyo jest lepiej rozbudowane. Tylko nie wiem dokładnie o co chodzi z impedancją, Kolumny są 8ohm, a w parametrach wzmacniacza coś piszą o 6 ohm. Co jak połączyć? proszę o pomoc.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
lukaszW napisał:
Witam, nie jestem audiofilem, ale chciałbym zakupić w miarę fajnie grający sprzęt. Używać go chce jako kino domowe jak i sprzęt do słuchania muzyki. U kolegi słyszałem Tonsil maestro I + Yamaha 659. Grało ekstra. Te kolumny podobno są z wyższej półki ( T.M.II -5.0 - 2000zł) .
Przesada z tą wyzszą półką. To trochę mniej niz średnie głosniki. Dość drogie.
Problem z wyrobami Tonsilu jest taki. Każda sztuka jest inna, jeden głośnik potrafi być o 300% lepszy od naprawdę dobrego a drugi w komplecie to drewniany garnek.


Zastanów się, to tylko rada, nad zestawem Jamo lub Koda w tej cenie lub nawet o 200zł-300 tańszym. Pewnie nawet Magnat będzie lepszem wyborem. Do Magnata jestem uprzedzony i ew. fanów z góry przepraszam. :)


lukaszW napisał:
Chciałbym do tego np Onkyo TX-SR505, ma HDMI i dużo bajerów, albo Yamaha RX-V559. Nie wiem co będzie lepsze. Onkyo jest lepiej rozbudowane. Tylko nie wiem dokładnie o co chodzi z impedancją, Kolumny są 8ohm, a w parametrach wzmacniacza coś piszą o 6 ohm. Co jak połączyć? proszę o pomoc.

8 ohmowe mozna podłączyc do ampli 6 Ohm, nie to jest problemem.
505 to świetny amplituner, Yamacha chyba nie dorównuje mu. Ta o której piszesz. Idż do MediaMarkt i sam posłuchaj. Tak będzie najlepiej ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W Yamaszce możesz ustawić impedancję na 6 lub 8 omów. Jeśli decydowałbyś się na Yamahę, to polecam jednak model 659 lub nowszą odsłonę 661.

ArtS :)
 

lukaszW

New member
No dobrze, powiedzmy że rezygnuje z Yamahy, Onkyo TX-SR 505, TX-SR 604 i do tego JAMO S606 HCS 3. Czy to dobre połączenie?. Znalazłem też kolumny marki RUBICON RP-26FCS, kosztują nie dużo ponad 1000 zł - co o nich myślicie to tych amlitunerów? I jeszcze jedno pytanie, jak sie ma moc amlitunera, np w dość przystępniej cenie jest HK AVR145, tylko że ma 5X40, a Onkyo ma ponad 100, czy to rzeczywiście jest tak że ten HK, będzie grał gorzej bo ma o wiele mniejszą moc, czy to kwestia charakterystyki danego producenta i będą grały podobnie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jakość nie zależy od mocy. Od mocy zależy głośność. Różnice w mocy wynikają z różnych specyfikacji pomiaru. Można przyjąć, że sprzęty z podobnej półki posiadają porównywalną wydajność mocową.

ArtS :)
 

lukaszW

New member
Docelowo będzie sprzęt stał w pokoju 18m2. Byłem w salonie i słuchałem JAMO S606 HCS 3 podłączone do ONKYO 604. Podobało mi się jak to gra, w stereo, facet powiedział że jakbym kupił za gotówke to jest mi w stanie sprzedać to jamo za 1700 zł. Amlituner 1600. Porównywałem Jamo z Heco i Rubiconem i najbardziej podobał mi się jamo. Więc na głośniki się chyba zdecyduję, ale nie jestem pewien czy wykorzystam te wszystkie funkcje amlitunera i czy może kupić tańszy, jamaha RX-V361, RX-V461, ta pierwsza kosztuje 850 zł, a to znaczna róznica w cenie. Zastanawiam się jakby to grało, w porównaniu do ONKYO.
 

Daniel597

New member
Sam dopiero chce zaczac kompletowac dobry sprzet wiec nie wiem co by tu doradzic.. zastanawiam sie nad kupnem yamahy rxv 559 i denona avr 1507.. obecnie mam technicsa su-810 i kolumny altus 110.. sprzet gra dobrze jak na swoje lata.. ale chce go wymienic na cos lepszego.. slucham duzo muzyki.. ale od czasu do czasu i ogladam filmy mam pokoj 25 m2. moglby ktos mi pomoc w wyborze? kolumny bede tez zmienial ale to za jakis czas.. narazie skupiam sie na amplitunerze.. lubie duzo basu:):D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Łukaszu. Nie patrz na to, czy wykorzystasz możliwości modelu 604. Tu chodzi o to, że 604 zagra po prostu dużo lepiej od tańszej konkurencji. Nie oszczędzaj na amplitunerze.

ArtS :)
 

AndrzejIgor

New member
He he. Nie oszczędzaj na amplitunerze powiadasz...
A na czy można ?
Odezwą się Ci co powiedzą że na kabelkach czy Ci że na źrodłach ?
O głośnikach nie wspomnę ;)
Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kabelki wnoszą najmniej do brzmienia całości. Ponieważ Łukasz już wybrał kolumny, więc radzę mu, aby nie kupował tańszego amplitunera, gdyż zagra po prostu gorzej od Onkyo 604. Konkurencją dla tego sprzętu będzie np. Denon 2307, czy Yamaha 661. Kupowanie tańszego amplitunera, gdyż ma mniejsze wyposażenie, to ślepa uliczka. Mniejsza cena, to nie tylko gorsze wyposażenie, ale przede wszystkim gorsze brzmienie. Oczywiście decyzja należy do Łukasza. Najlepiej aby posłuchać tańszego zestawienia i podjąć decyzję.

Wiele osób zakłada, że amplitunery z różnych półek różnią się tylko wyposażeniem, a przecież tak nie jest. Owszem, na rynku nagrywarek DVD mamy do czynienia z sytuacją, że pod kątem jakości wszystkie modele producenta są takie same, różnią się jedynie wyposażeniem (które sprowadza się do rozmiaru dysku i obecności dodatkowych interfejsów typu: FireWire, czy USB). Jednak im droższy amplituner, tym przede wszystkim poprawa brzmienia (co nie zawsze musi być regułą). Idzie za tym oczywiście poprawa wyposażenia, ale dzieje się to niejako przy okazji.

Wybór sprzętu audio powinien opierać się przede wszystkim na odsłuchu konkretnych połączeń.

To wszystko w kontekście pytania Łukasza:
lukaszW napisał:
Zastanawiam się jakby to grało, w porównaniu do ONKYO.

ArtS :)
 
Do góry