Tonsil Fenix III vs ewentualne alternatywy

Maciej87

New member
Witam,
zamierzam zakupić jeden z dwóch poniższych zestawów:

Denon PMA-520AE + DCD-520AE

lub

Denon PMA-720AE + DCD-520AE

Czy moglibyście powiedzieć coś na temat głośników Tonsil Fenix III lub polecić jakieś alternatywy w podobnym przedziale cenowym? Z góry dziękuję za pomoc. Głównie słucham muzyki Claptona, Knopflera, Dire Straits, R. Stewarta, The Beatles, Santany, Stinga, zdarza się Paco de Lucia, Bocelli, Dylan, P. Metheny, B. Adams.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie to są jasno brzmiące kolumny ,jeżeli lubisz taką prezentację to mogą być - z tym że to na dłuższą metę jest męczące .Niewątpliwą zaleta kolumn jest cena jak za kolumny podłogowe

Niezłą alternatywą mogą być - Pylon Pearl 20 lub Taga .Jest jeszcze jedna opcja - jeżeli pomieszczenie nie jest duże i nie potrzebujesz dużych poziomów głośności można pomyśleć o kolumnach podstawkowych ,które przy umiejętnym wyborze zapewnią lepszy dźwięk
 
Ostatnia edycja:

Maciej87

New member
A jak się sprawują:
Jamo S606, Boston Acoustics CS260? Cenowo też wypadają nie najgorzej jak na założony budżet.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z niedrogich podłogówek fajne są też Melodika BL30, Monitor Audio MR4. Podpytaj blackninja o cenę za cały zestaw to może zmieścisz się w Swoim budżecie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A ktos coś powie o Pylon Audio Pearl 20? Mowimy o zestawie j.w denon 720 ;)

I co jeśli do pokoju maja dostęp małe szkodniki ;) czy stojące na półce monitory nie są zagrożone?? Pytam czy w takim przypadku kolumny podłogowe lepiej sie spszą. Tym bardziej że nie mam jak ustawić monitorów na odpowiedniej wysokości.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pylon Audio były testowane przez kilka czasopism

High Fidelity

Owszem kolumna ze standu po potrąceniu może spaść i trzeba na dzieci uważać .Wszystko zależy od metrażu pokoju ,chociaż znam mnóstwo osób które preferują jednak brzmienie monitorów - twierdzą że bas monitorów ma lepszą kontrolę
 

Maciej87

New member
A jak z Pylon Audio na przetwornikach Tonsila? Jest to jeszcze do dostania? Z tego co czytałem tylko w tej wersji kolumny grają dobrze.
 

Maciej87

New member
Z niedrogich podłogówek fajne są też Melodika BL30, Monitor Audio MR4. Podpytaj blackninja o cenę za cały zestaw to może zmieścisz się w Swoim budżecie.
Możesz powiedzieć coś więcej o Monitor Audio M4? Jak to zagra w zestawieniu z tym Denonem niższej klasy? Wtedy jest szansa, że się zmieszczę w założonym budżecie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To fajne kolumny. Ja odsłuchiwałem akurat większe MR6. Seria MR ma całkiem dobrą stereofonie. Brzmienie jest dość równe. Nie są to kolumny na, których będzie efekt wow. Do muzyki, której słuchasz powinny się sprawdzić.
 

Maciej87

New member
W zasadzir najbardziej interesowałoby mnie jak to zagra z:

Denon PMA-520AE + DCD-520AE

i

Denon PMA-720AE + DCD-520AE.

Czy będzie duża różnica między oboma zestawami czy przy takiej klasy kolumnach 520AE czy 720AE jest bez znaczeni? Poza tym czy będzie duża różnica między Monitor Audio a Pylon Perl 20 w połączeniu z tym wzmacniaczem i CD. Pokój w którym chwilowo będzie stał zestaw to 12m2, docelowo 20m2.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jasne że będzie różnica między tymi dwoma modelami Denona .Tak prawdę mówiąc w przypadku Monitor Audio MR4 najlepszy dla nich byłby NAD lub Cambridge Audio ,ale jeżeli chodzi konkretnie o te dwa modele wybierz PMA 720

Głowna cecha pomiędzy Pylon i Monitor Audio dotyczy średnicy .Monitor są kolumnami grającymi bezpośrednio co w ogóle jest charakterystyczne dla kolumn brytyjskich
Druga sprawa to żywość dźwięku ,w Monitor Audio jest odrobina szaleństwa nie ma np.dostojności znanej z Dynaudio ani miękkości Dali .Świetnie wychodzą małe składy ,muzyka wokalna i poważna .Monitor stosuje pewną sztuczkę, stereofonię buduje przed linią kolumn i dodatkowo podgrzewa średnicę efektem jest niemal fizyczny kontakt z wokalistą
Kolejna różnica między tymi kolumnami dotyczy tonów wysokich i niskich ,w przypadku Monitor są bardziej rozdzielcze i twarde ,wpływa to również na stereofonię która jest znakomita w tym przedziela cenowym ,dźwięk z łatwości odrywa się od głośników
Ogólnie bas Monitor jest lepszy niż Pylon z tym że Monitor postawił bardziej na kontrolę niż na silę ,owszem kolumny potrafią zejść stosunkowo nisko ale bas nie będzie mocny ,po prostu zamiast mocy otrzymujemy sprężystość
 

Maciej87

New member
Jasne że będzie różnica między tymi dwoma modelami Denona .Tak prawdę mówiąc w przypadku Monitor Audio MR4 najlepszy dla nich byłby NAD lub Cambridge Audio ,ale jeżeli chodzi konkretnie o te dwa modele wybierz PMA 720

Głowna cecha pomiędzy Pylon i Monitor Audio dotyczy średnicy .Monitor są kolumnami grającymi bezpośrednio co w ogóle jest charakterystyczne dla kolumn brytyjskich
Druga sprawa to żywość dźwięku ,w Monitor Audio jest odrobina szaleństwa nie ma np.dostojności znanej z Dynaudio ani miękkości Dali .Świetnie wychodzą małe składy ,muzyka wokalna i poważna .Monitor stosuje pewną sztuczkę, stereofonię buduje przed linią kolumn i dodatkowo podgrzewa średnicę efektem jest niemal fizyczny kontakt z wokalistą
Kolejna różnica między tymi kolumnami dotyczy tonów wysokich i niskich ,w przypadku Monitor są bardziej rozdzielcze i twarde ,wpływa to również na stereofonię która jest znakomita w tym przedziela cenowym ,dźwięk z łatwości odrywa się od głośników
Ogólnie bas Monitor jest lepszy niż Pylon z tym że Monitor postawił bardziej na kontrolę niż na silę ,owszem kolumny potrafią zejść stosunkowo nisko ale bas nie będzie mocny ,po prostu zamiast mocy otrzymujemy sprężystość
Wielkie dzięki za bardzo rzeczową odpowiedź! W weekend ktoś jeszcze mi podrzucił kolejny pomysł a mianowicie Tonsil Premium Front. Co sądzisz o tych głośnikach? Nie ukrywam, że cena za zestaw jest bardzo atrakcyjna. Jak one plasują się w rywalizacji z Pylon Pearl 20 i Monitor MR4?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Wielkie dzięki za bardzo rzeczową odpowiedź! W weekend ktoś jeszcze mi podrzucił kolejny pomysł a mianowicie Tonsil Premium Front. Co sądzisz o tych głośnikach? Nie ukrywam, że cena za zestaw jest bardzo atrakcyjna. Jak one plasują się w rywalizacji z Pylon Pearl 20 i Monitor MR4?

a brałeś pod uwage heco 502 ? cenowo jak pylon ale opinie na necie ciekawsze ;)
 

rox_dol

New member
zobacz sobie jeszcze pylon topaz 15, są na aukcji używane za 1k. Sam posiadam denona pma 710 i monitor audio bx2, to fajne połączeni, jest piękna scena, dużo detali, bas jest ok, chociaż czasem mógł by być silniejszy. Szukaj używanych sprzętów, nie bój się tego. Ja za bx2 w sklepowym stanie zapłaciłem 2 lata temu 800zł a zestaw pma 710 i dcd 710 + kable sygnałowe QED, i głośnikowe qed silver anniversary 5m, 1300zł a bez najmniejszej rysy i cieszę się nimi od 2 lat, gdy wartość sklepowa tego zestawu to 5k. Warto szukać używek. Teraz też rozglądam się za podogowymi, zastanawiam się nad bx5, teraz mocno potaniały. znajdziesz już za 1,5k.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Używanych i nie od handlarzy ;) na alledrogo są ciekawe aukcje i można złapać fajny zadbany sprzęt. Ja sie ochwale niedlugo co kupiłem ;)czekam teraz na transport właśnie na heco 502 ;)

Ja mówi mój kolega audiofil ;) wzmacniacz czy cd można kupić używane ale głośniki żeby nie były wychuśtane to lepiej nowe :)
 
Do góry