Tonsil czy warto ???

bald_man

New member
Witam znalazlem u siebie jakies stare kolumny Tonsil ZgC 40-8-580 ktore nadaja sie do regeneracji. W zwiazku z tym rodzi sie pytanie czy gra jest warta swieczki zeby je regenerowac bo myspe o zakupie budzetowego ampli pionka lub yamahy i zrobieniu stereo w pomieszczeniu ok. 20 m2.
Przeznaczenie glownie tv/kino domowe 60% i muza 40%.

No chyba ze moze isc w kierunku zestawu fenix II ktory akurat jest w promo w sklepie tonsila za bodajze 299

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli jesteś ambitny ,a obudowy nie są poobijane to można spróbować regeneracji zwłaszcza ,że fajnie coś zrobić samemu
 

bald_man

New member
A co z tymi feniksami II o ktorych pisalem ze sa w promocji w tonsilu. Gada to jakos wogole ?

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

bald_man

New member
Padl nowy pomysl...
- ratowanie starych tonsili i wlozenie.nowych gdn (oryginalnych lub leszych)
- wlozenie do tonsili czegos innego lepszego (jestem laikiem wiec prosze o info czy to w ogole mozliwe)
- jakies male monitory np. Taga harmony platinium v2 s40, wharfedale diamond 10.2, dali zensor 1
- podlogowki jamo 606, wharfedale diamond 10.4, yamaha ns-f150
- lub kino domowe wharfedale crystal III 30.4 SET (zestaw 5.0)

Pomieszczenie mam ok 20m2.
Przeznaczenie:
60% tv, kino, filmy
40% muza

Gatunkowo: glownie rock i metal ale zdarzaja sie tez dance, hiphop itp

Generalnie planuje to spiac z budzetowym ampli pionka albo yamaszki.
Uprzedzajac komentarze w stylu doloz x PLN a bedzie gralo cudnie, chcialbym wygenerowac fajna jakosc dzwieku ktora bedzie lepsza niz z mojego tv szajsunga 40es6800. Na wodotryski moze kiedys uzbieram a teraz prosze o porade w ktora strone isc zeby cos sie dalo z tego otrzymac i milo bylo wlaczyc muze lub film.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1. włożenie oryginalnych głośników - ekonomicznie nieźle (głośniki Tonsila są tanie i łatwo dostępne) technicznie jest to prosty zabieg nawet nie będzie trzeba modyfikować zwrotnicy W przypadku głośników Tonsila taka mała uwaga - bardzo byście się zdziwili ilu światowych producentów używa tych głośników(czasem są one modyfikowane) takim przykładem jest kanadyjski Totem który zjeździł świat w zdłuż i wszerz i doszedł do wniosku ,że najlepsze jednak będą głośniki z Wrześni - co prawda są modyfikowane ,ale można powiedzieć ,że kolumny Totem mają "polską duszę" - o klasie tych kolumn świadczy fakt ,że są na wyposażeniu audiofilskiej wytwórni Opus3

2. Zastąpienie głośników Tonsila lepszymi - technicznie wykonalne ,tak robił np.Radmor pakując do swoich kolumn głośniki Perless i Dynaudio ,jednak ten zabieg wymaga trochę większego wkładu finansowego i nieco wiedzy technicznej potrzebnej chociażby do zmodyfikowania zwrotnicy

3.Kupno małych monitorów - dobry pomysł jednak w takim przypadku trzeba się liczyć z dodatkowym wydatkiem na podstawki bowiem kolumn nie postawisz na ziemi .W przypadku kolumn które wymieniłeś brzmienie będzie poprawne ,ale może się okazać zbyt lekkie ,zwłaszcza w kinie lub filmach trzeba by pomyśleć o kolumnach które mają większy wolumen basowy - np.Magnat ,Paradigm

4.Kupno podłogówek ma sens zwłaszcza że jest 20 metrów ,odpada problem podstawek a brzmienie zapewne bardziej przypadnie Ci do gustu
 

bald_man

New member
Generalnie tydzien zajelo mi myslenie i typy sa nastepujace.

Na juz wchodzi w gre tylko ampli + fronty (podlogowki albo monitory)
Ampli ktore biore pod uwage:
- pioneer vsx-323 lub 422
- pionerr vsx-527 lub 528
- pioneer vsx-s300
- denon avr-1513
- denon avr-x500
- denon avr-x1000
- yamaszka rx-v475
- marantz nr-1403

Generalnie rozstrzal duzy ale dopiero w przyszlym tyg zamierzam odsluchiwac po koleji.
Najbardziej po opiniach i testach ktore znalazlem lezy mi pionek 527/528 lub denon x1000 ze wzgledu na pozytywne opinie i mozliwosci radia internetowego, itp

Głośniki
- monitor audio bronze bx2
- jamo s606
- jbl es30
- dali zensor 1
- wharfedale diamond 10.4

tonsile moze zregeneruje za jakis czas i pojda na tyl zestawu

prosze o jakies sugestie co najlepiej ze soba zagra.

ps. czy ktos moze powiedziec pare slow o zestawach 5.0 wharfedale crystal III 30.4/30.1/30.c albo taga tav-606 ??
 

bald_man

New member
Na poczatku poprzedniego posta napisalem ze plan na teraz to ampli + fronty i na tym sie skupiam.
Wypisalem kilka modeli ktore chodza mi po glowie i mam nadziejebze ktorys bardziej doswiadczony kolega doradzi cos.madrego laikowi

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry