Tonsil czy JBL

x007

New member
Witam
Co tutaj wybrać mam na oku kolumny Tonsil Maestro II 180 i JBL E80. Pokój 20m2 - przeznaczenie Kino domowe 65% - Muza 35% (dance, pop, trance, klubowa) wiec zależy mi na dobrym i mocnym bassie. Ważne żeby kolumny fajnie grały już od małej głośności ale żeby miały tez power kiedy będzie jakaś domówka. Kasa do 2k. Całość będzie grała pod ONKYO 646
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Możliwości basowo -dynamiczne JBL E80 są poza zasięgiem Tonsila .Basu jest dużo...nawet bardzo dużo, więc każda domówka będzie wielkim czadem
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Takie tabelki można sobie poczytać na dobranoc ,parametry to jedno ,a życie to drugie

Dla przykładu Monitor Audio MR4 mają pasmo 36Hz - 30Khz gdyby je postawić obok JBL Studio 270 to można powiedzieć ,że MA jeszcze nie zaczęły grać akurat miałem te kolumny w domu ,więc wiem o czym piszę

Małe sprostowanie odnośnie pasma przenoszenia ,gdyby 22khz wystarczyło ,to nikt by sobie głowy nie zawracał SACD ,tam górna granica pasma przenoszenia została podniesiona powyżej 50 Khz .Oczywiście że człowiek tak wysokich częstotliwości nie słyszy ,ale nie w tym rzecz .Po pierwsze udało się wydobyć subtelne niuanse z płyty ,a po drugie tak wysoka częstotliwość wpływa pośrednio na cały przekaz muzyczny
 
Do góry