TLCX955

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć
Proszę o opinię o tym TV. Znajomy mnie ciągle męczy o pomoc w zakupie TV i teraz ten z tytułu „na tapecie”
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To świetny model i to nie licząc nawet klasy cenowej.
Masz 2600 stref. Wysoki kontrast, dużą jasność, matryca VA, 10 bit,
Masz specjalną ofertę dla członków forum z pełnym pakietem dodatkowo.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
To samo co w komputerze. W każdy model TCL ładuje najsłabszego Pentonica. Z czegoś musi się brać ta cena. Nie oszukujemy się. Stawiając obok siębie TCL i każdy inny tv TCL świeci gorzej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy inny świeci gorzej - tak, z tym się zgadzam.
Raczej wątpię że widziałeś TCL X955 w innym porównaniu .
Jam mam stojące obok siebie różne , zapraszam.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Czyli u Ciebie TCL stojący obok Sony i Samsunga świeci lepiej? Bo możliwe, że tak jest ale Samsung i Sony nie są włączone. Nie widziałem porównania na żywo innych tv z X955 ale czytałem testy i porównania. Ale inne modele TCL już widziałem na żywo w zestawieniu z innymi tv. Przepaść.
 

luck76

Well-known member
Jak TCL C845 wypada w porównaniu do Hisense U8KQ? @kiki ?
Blado :)
Tak poważnie to dwaj Chińczycy walczący o globalny rynek. Mają szerokie portfolio budżetowych urządzeń. Próbują takimi cudami jak x955 aspirować do klasy premium. To trochę jak Kia Stinger przy Porsche Panamera albo BMW serii 8. Na papierze wygląda super. Po wyjęciu z pudełka wow, póki się nie opatrzy i wówczas okazuje się że Porsche fajniejsze :). Przy średniakach te różnice się odrobinę rozmywają. Z uwagi na skalę producenci budżetowych aut mogą pozwolić sobie na to żeby wrzucać smaczki które niewiele ich kosztują, w praktyce nie robią różnicy dla konsumenta ale w katalogu można na pół strony napis walnąć jaki to super-duper ficzer ma ten produkt.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież już podjąłeś decyzję i masz większe przekonanie do innych podpowiedzi.
Wybieraj jak uważasz , nic na siłę !
 

luck76

Well-known member
Słuchajcie, żeby nie łamać regulaminu poprzez napisanie nie w temacie, tytuł wątku to TCL X955, w którym @dyzio4 pyta o opinię o tym TV dla znajomego proszącego go pomoc w zakupie TV. Opinia powinna opierać się zarówno na doświadczeniach dotyczących rzeczonego modelu, jak i biorąc pod uwagę małą popularność tego modelu, ogólne wrażenie nt marki TCL vs reszta stawki. Proszę pomóżcie dokonać wyboru - piszę do tych którzy mają osobiste równolegle doświadczenia ze sprzętem tej marki i marek konkurencyjnych. Pisał coś o tym @czarny2807 ale znikło. Czy mógłbyś jeszcze raz napisać aby pomóc w wyborze? @kiki - chyba takie postawienie sprawy nie łamie regulaminu?
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ja jestem ale tyle dobrych opinii i porad poszło do kosza. A, że pamięć u mnie słaba to znowu muszę od zero robić wywiad jaki tv kupić 🥴
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
U @kiki kupowałem LCD Sharp, OLED Philips i kino domowe. TCL dwa modele kupowałem w ME. Z jednym z tych TCL u syna w pokoju to kabaret. Jak syn gra na PS5 to może grać 5 godzin i nic się nie dzieje a jak oglądasz satelitę, YouTube, streamingi czy filmy z pena to tv co 20, 30 minut się restartuje. Do bardzo dużej zmiany jasności przy materiałach DV już się przyzwyczaiłem. Kino odłączyłem bo za dużo problemów było.
 
Do góry