thx select 2 co to jest

spanker

New member
moglby ktos wytliumaczyc, czy to jest tylko certyfikat jak np w jakichs glosnikach logitech, czy to jest jakis tryb dzwieku ktory mozna wlaczyc? daje to cos?
 

Insdel

New member
:) W zasadzie to tylko bajer, albo i nie... dawno dawno temu był sobie pewien typ, właściciel pewnej filmy Lukas FILM, zapewne słyszałeś, StarWars, Indiana Jones itp, no i ten typ stwierdził, ze jakoś dzwięku w wiekszosci kin jest zbyt kiepska aby w pełni odwzorować dobro swiatowe jakim jest miedzy innymi SW, IJ.... i razem z pewnym Thomlinsem Holmanem od ktorego imienia i nazwiska powstał znak THX, został stworzony szereg norm, i wymagań, dotyczących sprzętu obrazu, pomieszczeń, wygłuszeń, poprostu wszystkiego, tylko po to aby w pełni cieszyc sie dzwiękiem i obrazem najwyższej jakości.
Jezeli chodzi o głosniki logitecha czy tez innych firm tego typu, nie spodziewał bym sie po tym efaktów wziętych z kina, ale zawsze to znacznie lepiej niż Manta, Creative itp. sam posiadałem Z680 z których jak na te czasy i głosniki "do komputera" dzwięk był zdecydowanie lepszy niż w zestawach kina domowego firm typu LG, Samsung itp.

Bo bardziej szczególowe informacje odsyłam do cioci wikipedi THX ? Wikipedia, wolna encyklopedia

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spanker

New member
dzieki za odpowiedz choddzi mi konkretnie o ten system w amplitunerach czy jest to jakis tryb dzwieku co nazywa sie thx wlacza sie go w opcjach czy tylko znaczek na obudowie, chodzi caly czas o ten podstawowy select plus, zauwazylem ze niektore firmy stosuja go czest no onkyo, pioneer inne rzadko np yamaha
 

krisder

New member
Bez reklam
Oczywiście jest oprócz certyfikatu taki tryb dźwięku w ampli oraz obrazu w tv (np. tryb THX w plazmach Panasonica)
 
Do góry