Thomson U55W9786 - TV 4 K za 7999 zł

olo21

New member
Witam,
nie sądzę aby ktoś Ci na to pytanie szybko odpowiedział, mam podłączony zestaw
cambridge audio 4.1 do wyjścia słuchawkowego w TV Samsung LT-24C370 i nic nie pyka .
Oczywiście cambridge jest podzielony na TV = 2.1 oraz PC = 2.1

Pozdr.
Dzięki. Z tego co pytałem w innych tv innych marek nie ma czegoś takiego (przynajmniej w tych, które mają znajomi). Thomosn mógłby poprawić soft bo napisałem im o tym kilka miesięcy temu, ale póki co nic nie robią i obawiam się, że nie zrobią bo wyszły nowe modele TV.
 

ktp

New member
Witam. Czy ten tv ma matryce 100Hz? W opisie pisze , że ma 200Hz MCI czy może nie mieć. Jak z dzwiękiem bo głośniki małą moc mają. Czy ryzykować zakup tego tv za 5999 czy lepiej philips 6008 lub sony w805? Pozdr.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Matryca 50hz z tego co widziałem, ale lepiej się upewnić, albo może w tygodniu sam to zrobię.
Czy warto? Jeśli masz skąd wziąć 4k - to jasne, wrażenia są niesamowite.
 

ktp

New member
Jeżeli matryca nie ma przynajmniej 100Hz to zakup tego tv dla mnie w zasadzie traci sens. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś wypuszcza matryce uhd nie dając nawet 100hz.
 

ktp

New member
Oglądałem go dziś w sklepie. Sam tv ładny a co do obrazu ?FHD wyglada ładnie ale sprzedawca nie umiał mi powiedzieć czy jest matryca 100Hz. Co więcej twierdził, że te 4k to jakas sciema jak w sharpie uq. Podobno puszczali na nim jakies filmy i zdjecia w 4k i je przyjmował ale wygladały jak fullhd a nie uhd i twierdził, że elektronika pewnie oszukuje jak w sharpie uq. Pewnie to jego niewiedza albo chęć sprzedaży sony lub samsunga ale w sieci cisza na temat tego tv narazie i w sumie nie wiadomo co o nim sadzić.
 

ktp

New member
Znalazłem opis na stronie .fr gdzie pisze, że matryca jest 100Hz + backlight scaning 200Hz i generalnie ma dobre noty. Czyli teraz czekamy na polski test i jak będzie pomyślny to biegnę do sklepu. Pozdr
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeżeli matryca nie ma przynajmniej 100Hz to zakup tego tv dla mnie w zasadzie traci sens. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś wypuszcza matryce uhd nie dając nawet 100hz.

Skoro nikt nie daje UHD póki co na matrycy 200hz, to matryce 50hz są jak najbardziej możliwe.
CSOT MT5461D01-3 Overview - Panelook.com
http://www.panelook.com/HV550QUS-300_BOE_55_LCM_overview_21249.html
LG Display LC550EQJ-SGK1 Overview - Panelook.com
AUO P550QVN01.0 Overview - Panelook.com

Cała masa matryc 50hz

A i żeby nie było że to jakiś błąd ze strony że wszystkie mają 60hz
CHIMEI INNOLUX V580DK1-KS1 Overview - Panelook.com
Matryca z nowych Panasonicków 4K oraz obecnej Toshiby L9.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Podobno puszczali na nim jakies filmy i zdjecia w 4k i je przyjmował ale wygladały jak fullhd a nie uhd i twierdził, że elektronika pewnie oszukuje jak w sharpie uq. Pewnie to jego niewiedza albo chęć sprzedaży sony lub samsunga ale w sieci cisza na temat tego tv narazie i w sumie nie wiadomo co o nim sadzić.

Ja miałem podobny problem właśnie na Soniaku. Po wrzuceniu fotek 4k i ustawieniu natywnego 4k w tv okazało się, ze wyświetla je jako FHD (wyraźne schodki co 2 piksele). Myślę, że to jednak kwestia ustawień bo w innym salonie na tym samym modelu było już dobrze.
 

ktp

New member
No i pojawiłem się znowu w sklepie bo mnie ten tv męczy okropnie. Poprosiłem aby mi panowie puścili coś w 4K. To mi puscili jakąś prezentację - takie przyspieszone ujęcia krajobrazów i metro chyba w paryżu. Wyglądało dalej jak full HD ( z dużą kompresją - widoczne kwadraciki na jednolitym niebieskim tle). Poprosiłem aby mi puścili prezentację z LG i Sony, które mieli załaczone na powyższych. Żadna się nie opaliła z usb. No i dalej zonk. Co jest nie tak z tym tv? Brak mi argumentów, żeby się do niego przekonać.
 

olo21

New member
Może weź swój materiał 4k, skonwertowany pod ten TV. Generalnie: mkv, h264, dźwięk AC3 i powinno ruszyć (Freemake Video Converter). Materiał nagraj na dysk USB.
 
Do góry