"The Police" na BD - przereklamowany ?!

mat74

Well-known member
Bez reklam
rozpedzilem sie... - nie ac-3 , co nie zmienia faktu ,ze to kompresja stratna , z tym mp3 to moze znaczne uproszczenie, ale zawsze jakos tak jedno z drugim mi sie kojarzy
 

BoDeX

New member
A czy DTS HD HR to kompresja stratna, czy nie ? :)


Zapamiętaj , że wszystkie ścieżki HD ( DTS-HD MA i TrueHD ) są wykonywane z czystego LPCM , więc nijak lepsze od źródła być nie mogą. :) ( w czystej formie, bez majstrowania z materiałem )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
odpowiedz na pytanie- tak.tak samo jak DD+

oczywiscie ,ze wiem iz DTS HD MA i DD TRUE HD sa wykonywane ze sciezki LPCM (wiem rowniesz , ze matematycznie nie ma kompresji bezstratnej-kodowanie zawsze powoduje roznice) natomiast nie wiem co to ma wspolnego z DTS ?! nawet jesli jest to WAV DTS ?!
 
Ostatnia edycja:

Matteusso

New member
Ze swojej strony polecam David Gilmour - Remember that Night - Jest to jedyny koncert jaki widzialem na blu-ray'u - muszę powiedzieć, że obraz momentami nie jest zbyt dobrej (jak na blu) jakości ale za to dźwięk jest wprost nieziemski - ostatni utwór "Comfortably Numb" przy wokalu Bowie'go oraz solówka Gilmoura to poezja dla uszu - szczególnie w Dolby True HD.
pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pierwszy koncert..- jeszcze nie wybrzydzasz....- poczekaj jeszcze bedziesz taka maruda jak ja....:D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bluray napisał:
- dla młodzieży: John Mayer
co prawda "mlodzieza" to juz niestety raczej nie jestem...;)
ale obejrzalem ten koncert i... nie marudze ! ani slowkiem ;)
wstrzeliles mi sie w dziesiatke !
 

jarmar

Member
Ro ozmawiacie teraz o jakości audio Hd , czy o tym jaka muzyka sie komu podoba ? Zdecydujcie sie, bo to zalatuje schizofrenią.:p
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
powiedzmy ,ze "ocena tendencyjna" ...;) co nie zmienia postaci rzeczy ,ze wedlug mnie jest to jakosc referencyjna - dzwieku oczywiscie , obraz - trudno mi powiedziec ,bylo jeszcze za jasno wiec ogladalem na plazmie, a na 42" to ciezko cos ocenic, obraz napewno dobry ale napewno gorszy niz "the police"

aha- informacja dla ciebie- obraz i dzwiek lepszy niz na "santanie"
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
no...amnezja...:(
w takim razie zapytam - czy twoim zdaniem moja ocena jest "tendencyjna" czy zachowalem obiektywizm ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w takim razie mozesz sie zdac na moja ocene i brac "jehtro tull" obraz bardzo dobry ocenialem na 90"
dzwiek - bardzo dobry a nawet pokusilbym sie o stwierdzenie "referencyjny" ,klimat koncertu
mysle ,ze w twoim guscie - troche "jazzujacy";)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
BoDeX napisał:

dzis do mnie dotarl- odsluchalem jedynie fragmentarycznie (czeka na weekend, trzeba miec czas i nastroj ;)) , ale juz moge powiedziec ,ze "zwracam honor" - jakosc referencyjna !
aha- opisy sa troche "niedokonczone" format dzwieku to DTS HD MA !
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zdecydowanie zdubluj ! koszt 11 £ na dvd.co.uk - skoro to "twoje klimaty" warto wydac te pieniadze za skok jakosciowy !
 

jarmar

Member
Mam kilka koncertów Pata na dvd i pewnie bym zdublował każdy inny (ten jest najsłabszy z nich ).:(
Ciagle mam nadzieję że wydadzą coś innego Pata na bd.:rolleyes:
 

jedrek_125

New member
Jeśli chodzi o Police , to w zadnym wypadku nie mozna mowic o przereklamowaniu , wspanialy koncert , warto go miec i nie dlatego ze widac ,,pojedyncze wlosy w 4 rzedzie ,, ale dlatego ze wspaniale graja , dlatego ze jest swietny obraz i dzwiek , to tyle . Jeszcze raz sie przekonalem , ze ,,reaktywacje ,, mogą posluzyc za wzor , wielu mlodym wykonawcom . Teraz czekam tylko na wydanie BD Genesis in Rome , to rowniez wspanialy koncert , i dziwie sie wydawcy ze jeszcze do tej pory zwleka .
 
Do góry