The Last Guardian

pa3

New member
Bez reklam
Tytuły obowiązkowe dla każdego dojrzałego posiadacza ps3ki.

Pierwszy raz zagrałem w ICO gdzieś w połowie 2005r, na początku trochę dziwnie się grało: zero podkładu muzycznego, czy jasno opisanej fabuły, a mimo to wciągnąłem się w to jak jak nigdy wcześniej w żadnej grze. Z miejsca odłożyłem na bok takie kilery jak GTA San Andreas (oryginał !!!) i True Crime, po prostu oderwałem się od rzeczywistości (nawet MGS3 tego nie dokonał) - perfekcyjne ujęcia kamerą pokazujące ogrom lokacji, odgłosy w tle, klimat i jeszcze raz klimat :eek:k:

Później dostałem w łapska następce: Shadow of the Colossus - magia taka sama jak w ICO (bez zbędnej ścieżki dźwiękowej czy zagmatwanej historii) + epickie walki z kolosami przy świetnej muzyce. Do tego dochodzą potężne powierzchnie do przebycia i wspaniałe widoki.

Przy tych tytułach grafika, rozdzielczość, schodzą na ostatni plan i tak jak kiedyś, również w The Last Guardian wielu nie zrozumie klimatu, bo przecież nie można zrobić upgrade broni jak w CoD, czy wspinać się po budynkach jak w GTA czy Just Cause.


Dla przypomnienia:

YouTube - Shadow of the Colossus Trailer

YouTube - ICO Trailer - Awesome PS2 Game now rereleased
 

adam-ant

New member
Popieram wszystkie entuzjastyczne opinie o ICO oraz SoTC, ale ta druga miała niestety na PS2 jedną bardzo poważną wadę: płynność (a raczej jej brak). Na porządku dziennym były spadki do około 15 lub nawet mniej (!) klatek na sekundę. W reedycji obu gier na PS3 oprócz bajerów typu obsługi TV 3D i całkowicie nowych tekstur, będzie też stałe 30 klatek animacji na sekundę, co wreszcie pozwoli na bezstresowe cieszenie się tym dziełem gierkowej sztuki :)
 

pav3l

New member
Bez reklam
Oglądam trailera, powiedzmy najnowszy COD - z trailera widać, co to ma być za gra. Oglądam trailera The Last Guardian i mam mieszane uczucia. Fajnie to wygląda, piszecie "must have"... itd, ale że co - gra polega na tym, że ta gigantyczna pso-kura opiekuje się (jak sugeruje tytuł) mną, czy ja ją? Jaka jest idea tej gry, ktoś podpowie...?
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
hmm....skoro nie zostało to ujawnione, to na jakiej podstawie debeef wnioskuje, że to "must have" - tak z ciekawości...?
 

pa3

New member
Bez reklam
Żeby to zrozumieć musiałbyś zagrać w poprzednie odsłony Teamu Ico :)

Popieram wszystkie entuzjastyczne opinie o ICO oraz SoTC, ale ta druga miała niestety na PS2 jedną bardzo poważną wadę: płynność (a raczej jej brak). Na porządku dziennym były spadki do około 15 lub nawet mniej (!) klatek na sekundę. W reedycji obu gier na PS3 oprócz bajerów typu obsługi TV 3D i całkowicie nowych tekstur, będzie też stałe 30 klatek animacji na sekundę, co wreszcie pozwoli na bezstresowe cieszenie się tym dziełem gierkowej sztuki :)

Faktycznie, przy niektórych kolosach rozgrywka mocno zwalniała, czego następstwem było uczenie DualShock'a latania po pokoju :D. Ja osobiście reedycje biorę w ciemno, w końcu zawsze marzyłem aby zagrać w SOTC na dużym ekranie i poczuć efekt WOOW - jeden warunek spełniony, teraz tylko pozostało cierpliwie czekać na Team Ico Collection.
 

Palpiboy

New member
Fakt, że ktoś kiedyś popełnił rzecz godną zachwytu, nie daje gwarancji, że dokona tego ponownie. Życie pokazuje dobitnie, że nieczęsto tak bywa. Dlatego, pomimo sentymentu jakim darzę przede wszystkim ICO, na ocenę Last Guardian poczekam przynajmniej do czasu grywalnej bety albo premiery.
 

pa3

New member
Bez reklam
Oczywiście, dobrym przykładem jest Mafia 2, która do końca nie spełniła pokładanych w niej nadziei, co do Last Guardian - sam trailer pokazuję już to co było wcześniej, czyli specyficzna więź między bohaterami czy podobny styl wizualny. Ostatecznie możliwe że będzie niedosyt, większość raczej liczyła na kontynuację SotC, ale zobaczymy.
 

pav3l

New member
Bez reklam
..ja też poczekam :D
 

Attachments

  • japan_weird_shit.jpg
    japan_weird_shit.jpg
    53,8 KB · Wyś: 63

pav3l

New member
Bez reklam
to twoje "kilka" należy potraktować bardzo dosłownie. Czyli jednak Griffin (cokolwiek to by nie było - wabi się Trico) trochę nas chroni i bez niego nie jest możliwe pokonanie niektórych bossów gry, która polega na tym, że główny bohater ma wydostać się z miejsc pokazanych w trailerze. Poza tym podczas grania natkniemy się na zwierzęta "gabarytami" podobne do Trico.
To jest to kilka....
Jestem w takim samym stopniu zaciekawiony, co sceptyczny....
 

debeef

New member
Bez reklam
Patrząc na to jak bardzo podobały mi się poprzednie produkcje Team Ico i ta musi się udać, Za pierwszym razem troszczyliśmy się o kogoś potem razem z rumakiem pokonywaliśmy przeciwności, teraz wygląda na to, że Trico będzie pomagał nam...
 

pa3

New member
Bez reklam
Czyli walka z bossami będzie inna niż ta w SotC - mam nadzieje że kolosy w The Last Guardian nie będą przypominać wyglądem Trico - tego już chyba nie przeboleję :)
Rozgrywka ma być bardziej "dostępna" więc oprócz walk zapewne będą jakieś zagadki w stylu ICO
 
Do góry