The Elder Scrolls V: Skyrim

Carbon_

New member
Bez reklam
16114.jpg


Temat o nowym RPGu od Bethesdy, będącym kolejną częścią legendarnego cyklu. Morrowind był extra, do Obliviona nawet nie podchodziłem przez idiotyczne levelowanie świata, natomiast Skyrim ma dużą szansę zbliżyć się/przegonić najlepszą części serii.

Fani cRPG na pewno zacierają rączki :)

46162445.jpg

47595057.jpg

49298432.jpg
 

Marszałek

New member
Oblivion to był jeden wielki szajs i chaos. Loadingi, bug'i, robienie w kółko to samo, chodzenie po lesie lub jakiś chatkach, zaczepianie ludzi na ulicach nudnych, schematycznych miast (w nadziei na jakiś quest...z reguły i tak wielki zawód), brzydka grafika i idiotyczne questy. Pamiętam taki jeden durny quest: trzeba było pływać wpław z mieczem w ręku (sic!) po jeziorze i rąbać jakieś krwiożercze piranie przez bite 2 godziny (jakieś 4 doby w grze), bo jakiemuś napotkanemu dziadziowi się tak podobało (po co? nie wiadomo, taka fabuła tej Niby-Wieeelkiej Przygody i już). Generalnie cała gra była tak niedorzeczna jak ten quest. W nagrodę za zasztyletowanie paru rybek otrzymywaliśmy jakiś szajs typu health potion (łaaaał...) i mogliśmy pogadać z kolejnym dziadziem w kolejnym mieście za 3 stromymi górami i paroma krzakami (łaaaał...). Walka była totalnym chaosem - ot, takie bieganie po lesie i walenie toporem w trybie FPS z doskoku jakiegoś psa lub krasnala lub co tam jeszcze biegało/pełzało. Jeden wielki syf rodem z PC. Fabuła była tak chaotyczna i głupia że po godzinie kompletnie mi wisiała, więc zabrałem się za tzw. loot'owanie.

Miałem do tej pory jakieś 50 gier na PS3 i jakbym miał wskazać najgorszy śmieć, to Oblivion byłby naprawdę mocnym kandydatem.

Jestem tak zdegustowany Oblivion że zwyczajnie nie mogę uwierzyć że Ci sami ludzie są w stanie stworzyć dobrą grę, która jest teraz tak hype'owana (Skyrim). Mam nadziej ze Twórcy grali może w Fallouta 3 może wyciągnęli jakieś wnioski jak ma wyglądać wciągająca gra RPG z otwartym światem, interesującą walką i niezłą historią.

Jest to oczywiście moja opinia, także proszę się na mnie nie wyżywać jeśli ktoś przeżył nirvanę grając w gry z tej serii.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie ma się co wyżywać, to po prostu nie jest wątek o Oblivionie...
Niektórzy się nigdy na temat nie nauczą pisać.

elderscrolls5235968bcmr.jpg


imagetheelderscrollsvsk.jpg


elderscrolls5235966bdmo.jpg


imagetheelderscrollsvsk.jpg


screenshot246009.jpg


Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Mam nadziej ze Twórcy grali może w Fallouta 3 może wyciągnęli jakieś wnioski jak ma wyglądać wciągająca gra RPG z otwartym światem, interesującą walką i niezłą historią.
Olo, może grali zwłaszcza, że obie gry pochodzą z jednego studia, lol.

Tak bambolo, wiemy, znamy twoje zdanie na temat RPG, tudzież gier nie będących exami Sony :)
 

Marszałek

New member
Ha, przypomniałem sobie też że Oblivion w zasadzie służył tylko jako benchmark GPU sponsorowany przez NVIDIA ("It's meant to be played"). Gra był fatalnie zoptymalizowana i muliła na każdym PC, pomimo koszmarnej grafy. Oczywiście celowo, żeby zmusić do zakupu do buczącego PC kolejnego kaloryfera od NVIDIA za jakieś marne 500$ dla 5 dodatkowych fps.

Ciekawe czy Skyrim będzie grą czy tylko benchmarkiem jak poprzednik. Fallout 3 był świetny, więc potrafią zrobić obie rzeczy. :mrgreen:

A jeśli chodzi o ex'y Sony...hmm faktycznie jak się spędziło w 2008 r. godzinę w Oblivion i godzinę w Uncharted lub MGS4 (to były jedne z pierwszych moich gier po zakupie PS3), to faktycznie człowiek nauczył się doceniać ex'y tej firmy...i to na trwałe. To był szok istny szok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry