TH42PY80P konfiguracja hdmi

espaniol

New member
:roll: Witam mam pytanko...jak skonfigurowac łącze HDMI TV z kinem domowym SC-PT860K..tak aby po włączeniu kina automatycznie wykrywal HDMI2 ,kiedy włacze kino i przełącze na odtwarzanie dvd audio sie uruchamia a wizji nie ma ,i wtedy musze recznie kliknac HDMI 2 ...wcześniej mialem taki sam problem z tunerkiem IPBox 9000 ,ale po podpowiedziach w opcjach Hotel mode ustawilem na HDMI1 i dziala to bez zarzutu..a moze cos czeba ustawic w opcjach serwisowych?prosze o podpowiedz pozdrawiam:mrgreen:
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Możesz ustawić tak by po włączeniu TV przełączał się sam na odpowiedni sygnał HDMI 1 lub 2 lub inny sygnał i robisz to w menu hotelowym tak jak pisałeś ale tam możesz ustawić tyko jedno wejście hdmi1 lub hdmi2 .

Z tego co wiem nie ma takiej opcji by po włączeniu kina domowego tv sam przełączał na sygnał hdmi. Przełączy się jedynie na sygnał po EURo SCART.
 

Foxxx24

New member
W instrukcji jest informacja,że właśnie po ustawieniu w opcjach Viera Link kina domowego po jego włączeniu powinien się włączac również tv na odpowiednie wejście i właśnie bardzo dziwne,że tak się nie dzieje:hmm:
 
Ostatnia edycja:

espaniol

New member
Foxxx24 napisał:
W instrukcji jest informacja,że właśnie po ustawieniu w opcjach Viera Link kina domowego po jego włączeniu powinien się włączac również tv na odpowiednie wejście i właśnie bardzo dziwne,że tak się nie dzieje:hmm:

:roll: TV znajduje hdmi 1 na tunerek sam bez problema..tylko wlasnie z kinem mam problemy,za kazdym razem przycisk AV i wybieram HDMI2 .A viera link mam skonfigurowany poprawnie i nic to nie daje,a scart nie mam podlaczony jade tylko na hdmi:confused: no iii???
 
J

Judash

Guest
Czyli mozna ustawic TV i tuner tak, aby odrazu wlaczal sie na HDMI 1 lub HDMI 2? Ustawilem w TV HDMI 2 i tak za kazdym razem musze wybrac z pilota A/V HDMI.Co to jest tryb hotelowy?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
To jest tryb w,którym możesz ustawic sobie np na jakim wejściu ma Ci się uruchamiac tv.


A wchodzi się do niego tak samo jak do menu serwisowego tylko zamiast 3x0 wciskasz 3xAV i tam ustawiasz HOTEL MODE na ON oraz INITIAL INPUT na wybrane wejście.


Teraz tylko zastanawiam się jak pomóc koledze espaniol?





Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Ja mam TH-42PV60E i szczerze mowiac, to nigdy do menu servisowego nie wchodzilem.Jakis maly instruktarz ktos zapoda?Czy nic nie uwale przestawiajac HDMI/?
 

Foxxx24

New member
Judash

Do menu serwisowego w najnowszych modelach wchodzi się następująco:

Na tv wciskasz jednocześnie F oraz -/V przytrzymując aż do wyciszenia i jednocześnie na pilocie wciskasz 3x0(menu serwisowe) lub 3xAV tryb hotelowy.:)

Już wiele osób wchodziło do obu trybów i nic się nie stało także spokojnie.
Tylko jak wejdziesz do menu serwisowego wychodzi się EXIT i nic więcej nie wciskaj!:)



espaniol


A próbowałeś ustawienia,które jest opisane na 13 i 26 stronie instrukcji?
Podali tam,że wchodzisz w START i jako INPUT SELECTION wybierasz DVD/CD.
Według tego co tam napisali wówczas tv powinien się automatycznie przełączac gdy wrzucisz płytkę:


"Automatyczne przełączanie źródła sygnału

...Jeżeli jako źródło sygnału zostanie wybrana opcja „DVD/CD“, telewizor
automatycznie przełączy swój tryb wejściowy na odbioru sygnału z
opisywanego urządzenia.
..."
 
Ostatnia edycja:

espaniol

New member
Foxxx24 napisał:
Judash

Do menu serwisowego w najnowszych modelach wchodzi się następująco:

Na tv wciskasz jednocześnie F oraz -/V przytrzymując aż do wyciszenia i jednocześnie na pilocie wciskasz 3x0(menu serwisowe) lub 3xAV tryb hotelowy.:)

Już wiele osób wchodziło do obu trybów i nic się nie stało także spokojnie.
Tylko jak wejdziesz do menu serwisowego wychodzi się EXIT i nic więcej nie wciskaj!:)



espaniol


A próbowałeś ustawienia,które jest opisane na 13 i 26 stronie instrukcji?
Podali tam,że wchodzisz w START i jako INPUT SELECTION wybierasz DVD/CD.
Według tego co tam napisali wówczas tv powinien się automatycznie przełączac gdy wrzucisz płytkę:


"Automatyczne przełączanie źródła sygnału

...Jeżeli jako źródło sygnału zostanie wybrana opcja „DVD/CD“, telewizor
automatycznie przełączy swój tryb wejściowy na odbioru sygnału z
opisywanego urządzenia.
..."
:( stosuje to oczywiscie tylko jak wyzej juz nadmienilem ze kiedy włacze kino i przełącze na odtwarzanie dvd audio sie uruchamia a wizji nie ma ,i wtedy musze recznie kliknac AV i wybrać HDMI 2 ... :rolleyes:
 
Do góry