Th42PV80 czy jednak TH42PY85?

Kaczu

New member
Witam wszystkich,
jestem nowy, mam nadzieje ze pisze ten temat w dobrym miejscu.:)
Planuje zakup plazmy Panasa, poczytalem sporo na forum, zwlaszcza o tych modelach. Przesiadka z philipsa crt 29".

Pytanie ktory model warto teraz kupowac czy wystarczy PV80 czy tez lepiej przyszlosciowo kupowac drozszy PY85 Full HD?
Sygnal glownie SD kablowka Aster, DVD filmy i Divx, gry z kompa i pozniej z konsoli. Nie mam Blue Raya, moze kiedys. Odleglosc 3 m.ma byc na scianie.

Czy warto tego drogiego fullHD czy on skaluje ladniej obraz z sygnalu analogowego kablowki i DVD niz readyHD PV80? Czy widac roznice z 3 m?
Warto dla wyzszej rozdzielczosci np z konsoli? Czy i tak sie posikam z frajdy przy ogladaniu i graniu na PV80 ready HD?
Czytalem juz na forum rozne opinie ale im wiecej czytam tym wiecej mam roznych pytan i watpliwosci. Prosze o opinie doswiadczonych forumowiczow ktorzy juz niejedno widzieli :) Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli głównie do konsoli to brałbym 42PY 85 . Ale jeśli faktycznie tylko do konsoli - to LCD lepiej wypada.
Określ więc procentowo ile i czego będziesz oglądał tv, dvd, gier itp ?
 

Kaczu

New member
Hmmm...

50% Divix, DVD
30% kablowka
20% gry z kompa , pozniej z konsoli XBOX

Zalezy mi na tym zeby ladnie prezentowal sygnal z odtwarzacza DVD i sygnal kablowki, gry maja mniejsze znaczenie aczkolwiek chcialbym jak juz sie wyda pieniadze nacieszyc sie z mozliwosci grania na takim TV.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to bez sensu .
PV 80 wystarczy Ci w zupełności. Kodowanie w PV 80 i płynność absolutnie wystarczająca. Będzie lepiej widoczna też jakość na ekranie.
Chyba że kupujesz dla znaczka - to co innego.
ALe przy tych warunkach PV 80 bedzie grał rewelacja:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Przechodzimy do drugiego planu i to również niesamowite rozwiązanie . Drugi plan daje wreszcie możliwość odczytania zamazanych do tej pory napisów.
904307217bdf0de6med.jpg
 

Szczupaczek

New member
Nie mam PV80 ale mam TH 42PY85P i jestem bardzo zadowolony, tv mam od ponad miesiąca i wykorzystuje go głownie do oglądania TV (od dziś n-ka :)) i filmów z kompa, od czasu do czasu do grania na PS3 i jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem tego TV. Szczerze polecam ten tv , nie jestem fachowcem tak jak Kiki ale jestem użytkownikiem tego tv i jakbyś miał jakies pytania odnośnie TH 42PY85P to się pytaj.
 

XoR

New member
PV80 i PY85 to nie ta sama klasa cenowa nawet. To o co pytasz czyli czy HD Ready czy FullHD bardziej by pasowało do wyboru pomiędzy PV80 a PY8 czy PY80 bo PY85 ma obraz lepszy z samego siebie :-D

Cenowo lepiej wypada PV80 i jakość obrazu z SD (czyli to co głównie będziesz na tym TV oglądał) będzie minimalnie ładniejsza na HD Ready, przynajmniej jak oglądałem te TV w sklepie to na PY mocno się uwidaczniało skalowanie :???: No i ilość zużywanej energii w PV jest zdecydowanie niższa :eek:k:

Za to PY85 ma widoczne gołym okiem lepsze kolory a także dość dobrze działający "upłynniacz". PY80 natomiast to tylko FullHD względem PV80.

Ja kupowałem TV do gier i oglądania filmów i seriali HD przez kompa i mi FullHD nie było potrzebne. Do kablówki i DVD tymbardziej potrzebne by mi nie było, więc śmiało polecić mogę sporo tańszy PV80. Różnica cenowa pomiędzy tymi wszystkimi modelami jest dość spora. Najlepiej jednak przejść się do sklepu i sprawdzić jak wszystkie świecą :roll: Może akurat ci się ten upłynniacz spodoba czy różnica w kolorach pomiędzy PV/80PY80 a PY85 :)
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Kaczu

Przy twoich wymaganiach ja również szczerze polecam Ci model PV80 bo odbiera naprawdę bardzo ładnie zarówno na SD jak i dvd,a skoro nie myślisz specjalnie o Blue Ray to nie ma sensu żebyś dokładał różnicę do PY85.

Natomiast jeżeli faktycznie chciałbyś kupic model z przyszłościa,z większymi możliwościami zarówno pod względem wyposażenia tv,a więc i ewentualnego podłączenia innych urządzeń,jak i lepszej matrycy z myślą też o Blue Ray to tylko w takim przypadku model FULL-HD będzie wart dopłacenia:eek:k:

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kaczu

New member
A w innym watku przy podobnym zapytaniu (tam jeszcze dochodzilo ogladanie polsatu cyfra +), odleglosc 2,5-3 m Foxxx24 pisales:

Foxxx24 napisał:
Przy takiej odległości od ekranu ja by na Twoim miejscu wybrał PY8 bo napewno zauważysz różnicę w obrazie na korzyśc,ewentualnie wziąłbym pod rozwagę PY80:)

Wiec bedzie czy nie bedzie?
 

Foxxx24

New member
Tak,ale po pierwsze w Twoim przypadku różnica w cenie między rozpatrywanymi przez Ciebie modelami jest sporo wyższa niż przy tamtych o, których mówiłem, a po drugie skoro Tobie nie zależy na Blue Ray i będziesz głównie oglądał SD to wydaje mi się,że dokładnie 2 tys zł blisko mija się z celem i lepiej jak sobie jakiś inny sprzęcik za to kupisz;)

Ale też prawda jest też taka,że z 3 m będzie widoczna różnica( ja widziałem ) na pewno na korzyśc 85tki,chocby dlatego,iż jest to tv wyższej klasy,więc jeżeli zależałoby Ci na tym aby tv miał więcej możliwości i lepszą matrycę z przyszłością to smiało, jeśli tylko możesz sobie pozwolic, bierz PY85:)


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Lorenzo

New member
Potwierdzam to co poprzednicy - do dvd i kablówki najlepszym wyborem będzie PV80. A i w kieszeni zostanie 1000 zł. Płacenie za FHD, które może za 2-3 lat wykorzystasz to strata pieniędzy. Poza tym wkrótce i tak stwierdzisz, że 42 cale to za mało.
 

Foxxx24

New member
No nie do końca tak bo przy 3 metrach jak ma kolega będzie raczej korzystniej jak sobie kupi model z większymi możliwościami,ale ciut mniejszy za te cenę co zapłaci za 50 cali:)

A chcąc wziąc 50tke musiałby albo zejśc na PV8 albo podskoczyc z ceną do około 5900zł na model PY80 także chyba lepiej wypośrodkowac:)

Pozdrawiam
 

boxster

Member
Też zastanawiam się nad plazmą i z tego co widzę to jak do tej pory wygrywa u mnie PV80. Lekko waham się jeszcze nad Panasem w wersji FullHD, ale dobija mnie ten pobór mocy, który przynajmniej na papierach jest na poziomie 385W (sic!). U mnie plazma ma służyć głównie do oglądana telewizji (kablówka, za jakiś roczek pewnie wskoczy coś cyfrowego), potem filmy (Divx, DVD, laptop) i gry (PC,X360). No i jeśli będzie to fullhd to raczej "tylko" PY80 (3600zł), PY85 jest dla mnie ciut za drogi...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie martw się o pobór mocy bo to nie ma nic współnego z wynikiem końcowym.
Sprawdź bo Panasonic wprowadził w dobrej cenie nowy model Full Hd 42 PZ8.
 

XoR

New member
@kiki
Fakt, że nikt tak jasno nie ogląda aby taki pobór mocy uzyskać ale mimo wszystko PDP FullHD bierze wyraźnie więcej prądu niż HD Ready który ostatecznie też ciągnie mniej niż w specyfikacji napisali...

Fakt jest taki, że napewno więcej jest różnicy pomiędzy poborem prądu w tych modelach a zyskiem w jakości obrazu z FullHD który to zysk czasem jest wręcz stratą...

Do SD i 720p PV będzie dawał wręcz ładniejszy obraz tak naprawdę :-D Widać mniej skalowania a z bliska czarne przerwy pomiędzy pikselami sprawiają że obraz faktycznie jest ładniejszy na HD Ready (przynajmniej dla mnie :mrgreen:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry