TH xxPV8-80: funkcje w menu serwisowym

deha77

New member
Witam,

Czy można w menu serwisowym regulować wartości dla trybu ECO?

Chodzi mi o to że wieczorkiem tryb ECO działa ok jak dla mnie, jednak w dzień kiedy wychodzi słońce TV zaczyna świecić na maksa prawie jak dynamiczny. Aż takie podnoszenie wartości param. obrazu nie jest mi potrzebne dlatego chciałbym trochę "przyciąć" tryb ECO żeby mniej się rozjaśniał jakby
 

deha77

New member
Wydaje mi się że nie bo kontrast i jasność mam w ECO na 50% i w moim odczuciu świeci mocniej niż na Normal na którym mam też 50%
 

Pawel70

New member
No to zmniejsz jeszcze bardziej skoro przy 50% nadal mocno swieci.
Trzeba też brać pod uwagę ze to jest tryb niejako "automatyczny" gdzie telewizor sam ustawia parametry.
 

deha77

New member
Chodziło mi o to czy da się temu automatowi ograniczyć maksymalne wartości do jakich może się rozświetlić przy dużym nasłonecznieniu ale już potestowałem i rzeczywiście zmniejszenie parametrów kontrast/jasność w trybie ECO pomaga więc nie trzeba menu serwisowego. Dzięki za odp.

Zrobiłem trochę niepotrzebnego zamieszania z tym pytaniem ale wcześniej testując miałem wrażenie, że regulacja w/w paramterów nie działa w trybie ECO. Z tym, że testy robiłem w dzień (jakoś w lato chyba jeszcze) i nie załapałem widocznie różnicy w jasności obrazu. Teraz wieczorem widać lepiej że się zmienia ;P. Można sobie pomóc świecąc lub nie mocnym światłem w czujnik :D
 

number-one

New member
deha77 napisał:
Chodziło mi o to czy da się temu automatowi ograniczyć maksymalne wartości do jakich może się rozświetlić przy dużym nasłonecznieniu ale już potestowałem i rzeczywiście zmniejszenie parametrów kontrast/jasność w trybie ECO pomaga więc nie trzeba menu serwisowego. Dzięki za odp.

Zrobiłem trochę niepotrzebnego zamieszania z tym pytaniem ale wcześniej testując miałem wrażenie, że regulacja w/w paramterów nie działa w trybie ECO. Z tym, że testy robiłem w dzień (jakoś w lato chyba jeszcze) i nie załapałem widocznie różnicy w jasności obrazu. Teraz wieczorem widać lepiej że się zmienia ;P. Można sobie pomóc świecąc lub nie mocnym światłem w czujnik :D

witam,
Już kiedyś pytałem ale bez odpowiedzi:(. Może w tym wątku. Ustawienia obrazu na "ECO", telewizor sam ustawia jasność do warunków oświetlenia - i tak (jak na mój gust) wieczorem nazbyt przyciemnia tzn. mgogło by być jaśniej a przy zapalonym świetle za bardzo rozjaśnia obraz podobnie jak za dnia. Może w ustawieniach serwisowych można to jakoś wyregulować tj. zmniejszyć zakres reakcji sensora przynajmniej o jeden stopień z każdej strony.
Może ktoś jeszcze ma podobne spotrzeżenia. Poza tym tv bez zarzutu.
pozdrawiam
 

nom73

New member
Self-Check Mode

czyli tryb diagnostyczny:
naciskając -V na panelu TV wcisnąć 3x OK na pilocie.
Wyjście Power off na panelu TV lub wyciągnąć wtyczkę z gniazdka. :)

Przywrócenie wartości fabrycznych:
po włączeniu TV wciskajmy -V na panelu TV i wcisnąć 3x MENU na pilocie.

Wyświetlenie planszy testowej:
wchodzimy w menu serwisowe i wciskami 1 aż do momentu gdy jesteśmy w polu [AGING] (w prawym górnym rogu pokazuje się temperatura, chyba panelu). Potem zmieniamy obrazy 3 na pilocie w górę a 4 w dół. Wyjście z planszy 2. Wyjście z menu EXIT.

Zauważyłem, że w menu jest możliwość ustawienia bootowania TV z karty SD, niestety nie mam czytnika kart SD (model PV8). Może niedługo pojawi się jakiś soft do PV80, w końcu oprogramowanie tego TV jest na linuksie na licencji GNU. :)
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
czy ktoś wie jak po wejściu do trybu serwisowego wyłączyć opcję powierzchnia obrazu, bo z nią wogóle nie da sie skliborwać szerokości i wysokości obrazu Vpos Hpos itp
 

lamparcicho

New member
witam, miałbym prośbę do któregoś z Was, poszukuje domyślnych ustawień dla 42pv80pa a tutaj podane są do px80 z forum niemieckiego, bardzo proszę o pomoc bo od dawna z tym się męcze i nie mogę sobie poradzić, rozmawiałem i mailowałem z serwisantami z Wrocławia i Warszawy, nie ma niestety resetu w trybie serwisowym, panowie doradzali bym poprosił kogos o ustawienie ale dla konkretnego modelu z końcówką PA, moje ustawienie które zdążyłem zapisać były dla sygnału SD i balansu bieli NORMALNY, oto one:

AV/RGB Normal:
R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 80 (Green Cutoff)
B-Cut 80 (Blue Cutoff)
R-Drv FC (Red Drive)
G-Drv F9 (Green Drive)
B-Drv CE (Blue Drive)
All-Cut 80 (All Cutoff)
All-Drv FC (All Drive)

może komuś się przyda również to, że dzięki wybraniu w trybie serwisowym opcji WB-METHOD 03 lub 02 zamiast fabrycznie 00 (tu się domyślam że tak było, tego nie odnotowałem) tv na podstawie powyższych ustawień sam dobiera balans bieli dla opcji CIEPŁY I ZIMNY (niestety w tej metodzie minusem jest to, iż automatycznie wprowadza te ustawienia dla HD i SD), bardzo mi na tym zależy aby uzyskać te nastawy dla modelu 42pv80pa, jeśli ktoś jest z legnicy piwo dla niego i to nie jedno, to tylko kwestia 5 minut a ja będe szczęśliwszy i spokojniejszy że mam wszystko ustawione tak jak trzeba, prawdą jest że różnice między modelami są marginalne ale z tej samej serii, jako ciekawostkę podaję linki do dwóch stron manuala dla px80u, gdzie wyjaśnione jest w jaki sposób plazmy są ustawiane przez fabrykę:

http://img413.imageshack.us/img413/4847/str26b.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/3079/str26.jpg

uprzejmię proszę też o podanie wartości tint, color i sub-brt (dla hd i sd, przypuszczam że są jednakowe)

PV80 | NORM | WARM | COOL
| SD HD | SD HD | SD HD
-----------------------------
R-CUT | 80 80 | 80 80 | 80 80
G-CUT | 80 80 | 80 80 | 80 80
B-CUT | 80 80 | 80 80 | 80 80
R-DRV |
G-DRV |
B-DRV |
A-CUT | 80 80 | 80 80 | 80 80
A-DRV | FC FC | FC FC | FC FC
 

mariusz90

New member
Panowie, czy ktoś może mi pomóc jak w menu serwisowym dokładnie zmienić nasycenie konkretnych kolorów?

Wydaje mi się że moja pv80 przesyca kolor czerwony zarówno w trybie normalnym jak i dynamicznym. (kolor czerwony często jest bez wielu cieni, zaś twarze też są troche przesycone)

Wyszło to też na zwykłych planszach do kalibracji (tylko kolor czerwony trochę sie zlewał, reszya była ok)

Czy ktoś moze mi powiedzieć, gdzie dokładniej i jak w menu serwisowym to zmienić bo nie chcę namieszać?
 

irek711

New member
Witam.
Może ktoś podpowie jak ustawić wybór wejścia przy uruchamianiu TV ?
Chodzi mi o to żeby sam się ustawiał na HDMI przy włączeniu
 
Do góry