Th-pv500 & Th-pa50

gad7

New member
Panowie mam pytanie czysto TECHNICZNE prosze o odpowiedz. Pv500 ma wyzsza rozdzielczosc niz pa50 to jasne i tak wynika z instrukcji, ale czy podlanczajac te dwie plazmy do tego samego zrodla czyli powiedzmy kablowki obraz bedzie lepszy w pv500 czy zeskaluje go do rozdzielczosci mniejszej bo sygnal w polsce ma okreslone parametry i bedzie taki sam jak w pa50.
 

Razgriz

New member
jakość lepsza będzie w pa50, bo rozdzielczość TV jest bliższa rozdzielczości sygnału kablówki... (mniejszy upscalling)
 

gad7

New member
O dzieki wielkie, a czy tak samo bedzie sie dzialo z antena naziemna, bo jak rozumiem z dvd i satka na odwrot?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
PV 500 Przy dobrym sygnale Pal - gra lpiej . Widać wiecej szczegółów. Widoczne wyraźnie gołym okiem. Różnice szczególnie widoczne z mniejszych odległosci. Różnice zanikają szczególnie przy słabym wzroku z odległosci 4 metrów.
Z dvd wyniki widoczne jeszcze wyraźniej.
Znacznie lepiej również z satelity.
Ale czy różnice finansowe są do akceptacji - to inna bajka.
Tu kłania sie pokaz w sklepie lub w domu - ale obok siebie z tego samego złącza -co wcale nie jest proste.
pozdrawiam
 

noeee

New member
ma 37 pv 500

Witaj.

Mam 37 pv 500 ...
Zanim ją kupiłem robiłem dużo testów w sklepie .. (nie dla idiotów) i porównywałem go z 37 pv 50 ...
Testowałem go nagraniami z TV za pomocą tunera TV z twardym dyskiem (dreambox 7020s) oraz laptopem (filmy DVD oraz DivX) ....

Wniosek był tylko jeden :
500 miała zawsze o wiele lepszy obraz ....

Wynika to z to faktu że matryca pv 50 ma mniej piksli ... i nadawane obrazy i tak zawsze są przeskalowywane do rozmiaru matrycy ....
Mniejsza matryca ozanacza większe przekłamania ... oraz ...fizycznie większy rozmiar pojedyńczego elementarnego piksla ....
Na Pv 50 bardziej widać kwadracikozę/pikselozę ....
Z daleka nie ma to znaczenia ale z bliska to już obraz robi się okropny !

Obecnie na pv 500 jak oglądam 2 płytowe DivX z dobrym bitrate ... (rozdzielczość 384x720) to wielokrotnie są one wyświetlane lepiej niż niejeden kanał TV nadawany w PAL (720x578, 704x578 chyba ...)
a obraz z DVD jest perfect !

Niedawno udało mi się uzyskać obraz HDTV z satelity (kanał demonstracyjny z Paczki TPS-francja) ... i wtedy obraz rozwala .... - z odległości 50 cm ... wszystko jest wyraźne (SZOKKK)
Po prostu cud-miód .... dla tekiego obrazu kupiłbym odrazu plazmę 50 cali !!! Ale na to trzeba poczekać chyba jeszcze 3-4 latka ....

A wniosek co różnicy między 50 a 500 ...
Jeśli oglądy obraz jest dobrej jakości to wtedy nie widać aż takiej różnicy między plazmami ... (np. DVD) ... im gorszy obraz (TV) tym większa różnica na korzyść pv 500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do dobra ocena - zgadzam sie . Jedynym dodatkowym argumentem jest odległość. Jeśli odległość przekracza 4 metry różnice zanikają przy pal.
Przy HD im blizej tym lepiej.
Jeśli spopularyzuje się HD - wówczas wszystkie plazmy i LCD grać będą rewelacyjnie .
Ale to jeszcze dobrych parę lat
pozdrawiam
 
Do góry