TH-58PY800P czy Panasonic TX-P50VT30 prośba

Filodendron

New member
Drodzy forumowicze doradźcie co lepiej zakupić bo jestem w rosterce... Panasonic VIERA TH-58PY800P czy Panasonic TX-P50VT30, w przypadku tego drugiego nie interesuje mnie 3d czy wifi, chodzi głównie o panel bo w tym pierwszym to 10 generacja a w drugim, zdaje się, 14. Doradźcie prosze... z góry dziękuje za wszelkie info.
 

GORB

New member
A czy Panasonic VIERA TH-58PY800P można jeszcze gdzieś kupić? Jak nie chcesz 3d, to sprawdź też 50G30 w miejsce 50VT30. Różnca w cenie to ponad 2 tys. zł.
 

GORB

New member
Przecież sam napisałeś, że to różne matryce. Co do róznic w jakości, to Ci nie pomogę bo ja szukając przez ostatnie pół roku TV th-58py800p nigdzie nie widziałem. Dlatego sie zdziwiłem, że jeszcze mozną go gdzieś kupić. Jak znalazłeś ten TV w wyszukiwarce, to sprawdź czy na pewno jest dostępny, bo może niepotrzebnie się głowisz.
 

Filodendron

New member
Oj nie głowię się, wszystko sprawdzone, jest do wzięcia tylko mam dylemat czy większy ekran czy nowości, mam plazmę Panasonica chyba też 10 generacji i jestem zadowolony tylko chciałem wiedzieć czy różnica w matrycach, w porównaniu z tymi z tego roku jest duża a co do tej samej matrycy to miałem na myśli TX-P50VT30 a TX-P50GT30 :)
 

Blendor

New member
wolalbym 55vt30 najnowsza generacja i nie taki ciezki kloc porownaj sobie wage 58 i 55vt30 krtory rowniez oferuje 3d uwierz jak obejrzalem na tym tv avatara w 3d to zwariowalem
 

Blendor

New member
osobiscie to 58 napewno jak masz wiekszy salon bedzie robil lepsze wrazenie typowo kinowy wielki kolos , jak masz wiekszy pokoj to zastanowil bym sie nad tym 58 to tez byl porzadny Panas swoja droga 50 przy nim to maluszek ! z tej racji bral bym 58
ale jak bym mial wybor 55 vt30 czy 58 py800 to tylko vt55
 

Filodendron

New member
olbrzymiego salonu to nie mam ale chciałbym namiastkę kina czyt. wielkość ekranu i nie wiem czy się napalać na nowości czy na wielkość ekranu?Po prostu czy jest duża różnica pomiędzy matrycami.
 

GORB

New member
Oj nie głowię się, wszystko sprawdzone, jest do wzięcia tylko mam dylemat czy większy ekran czy nowości, mam plazmę Panasonica chyba też 10 generacji i jestem zadowolony tylko chciałem wiedzieć czy różnica w matrycach, w porównaniu z tymi z tego roku jest duża a co do tej samej matrycy to miałem na myśli TX-P50VT30 a TX-P50GT30 :)

Oj głowić, to się głowisz, bo inaczej byś tu nie pisał...:grin:

A co matryc to wg specyfikacji ze strony Panasonic Polska:

TX-P50VT30 - Progresywny panel NeoPDP Full-HD G14

TX-P50G30 - Progresywny panel NeoPDP Full-HD G14

Pisałem o G30, bo ten nie ma 3D. GT30 nie bardzo się opłaca, bo różnica w cenie już nie taka duża jak się weźmie wyposażenie VT30.
 

Blendor

New member
pomiedzy wielkoscia tak pomiedzy jakoscia nie powiedzialbym 58py800p to flagowiec pamietam go ogladalem w salonie do ktorego czesto uczeszczam na ful hd chodzilo to pieknie gorzej z sd tam tragedia:) ale to juz kawal kloca wiec to jest przyczyna
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Różnice w obrazie będą kolosalne chociażby z parametrów wyjściowych takich jak: kontrast 5mln:2mln, brak filtru wysokokontrastowego (pro), rozdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii:720linii, odwzorowanie odcieni szarości 6k:4k. TV Panasonica mają także tendencję do utraty kontrastu z czasem użytkowania, czy też ten proces zachodzi także podczas "leżakowania", obyś nie musiał się o tym przekonać namacalnie. 8 cali nie zrekompensuje tobie (imo) przepaści technologicznej między proponowanymi TV.

Pzdr.,
(C)G
 

don111

Banned
piszesz o różnicach w danych technicznych, a nie o różnicach rzeczywistych
utrata czerni podczas leżakowania ? dobrze się czujesz ? ;)
mój py8 z tej samego roku gra 3 lata i ma czerń identyczną jak na początku...

tak czy siak VT30 będzie wyraźnie lepszy, ostrzejszy obraz, lepszy ruch, znacznie więcej ustawień obrazu, 3d, pobór mocy, choć to ostatnie w sumie mało istotne
 

Dziura.m

New member
Witaj ja mam 42py800 i nie narzekam :)
Jednak na twoim miejscu zapytal bym uytkownika KiKi ktory to w tym siedzi od dawna.
Chyba bedzie jedyna osoba ktora bedzie mogla odpowiedziec na twoje pytania.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja byłbym za 50VT30 - to jednak spora różnica technologii, również jakości.
Ale wybór należy do Ciebie.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
utrata czerni podczas leżakowania ? dobrze się czujesz ? ;)

Ogólnie powiem, że dobrze. Moja wypowiedzieć miała charakter przypuszczenia, iż w trakcie leżakowania proces może także zachodzić. Kwestia jak szybko, bo sam proces wiąże się z nietrwałością luminoforu, czego praca może ten proces tylko przyspieszyć. Twoja subiektywna ocena iż plazma świeci tak samo jak trzy lata temu nijak się ma do potwierdzonych danych utraty kontrastu w starszych modelach panasa.

(C)G
 

don111

Banned
a gdzie wyczytałeś że luminofor traci właściwości jak nie świeci ? to bzdura do kwadratu, chyba że się ulatnia ;)
zresztą to nie wina luminoforu tylko algorytmów podnoszenia napięcia, stopniowo co pewną liczbę przepracowanych godzin (elektronika)

co do czerni mojej starszej plazmy, ocena jest zarówno subiektywna i obiektywna (zmierzona), mam kolorymetr :)
 
Do góry