TH 50PY800 i N-ka

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Udało mi się wreszcie dorwać w salonie 50PY800. Facet podłączył mi go do n-ki i był problem z pasami po obu stronach na sygnale SD. TV był ustawiony na Auto ale mimo to ciągle były pasy na wszystkich kanałach SD. Na kanałach HD wszystko ok. Ustawił więc w opcjach zoom i rozciągnęło kanały SD ale jak przełączył na kanał HD to on też był rozciągnięty i ucięty (nie mieścił się cały). Chwile się koleś pogimnastykował i stwierdził że jeżeli nie chce mieć pasów po bokach na kanałach SD to za każdym razem przy przejściu z HD na SD muszę włączać zoom ręcznie bo to wina N-ki. Podłączył potem TV do cyfry + i tutaj wszystko działo się automatycznie. Więc może to rzeczywiście kwestia n-ki. Dekoder n-ki podpięty był kablem HDMI.

Moje pytanie to jak ustawić (TV i n-ke) aby na nakałach SD nie było pasów (tzn żeby automatycznie obraz był powiększany) oraz aby na kanałach HD automatycznie wyłączał rozciąganie.
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
W opcjach dekodera nie patrzyliśmy właśnie, jutro się jeszcze przejdę do tego sklepu i może coś tam poszukamy. Ale może ktoś wie co trzeba ustawić w opcjach dekodera.
 

bieniok

New member
50py800

Problem jest w ustawieniach dekodera.

Ps Mam 50PY800 i zero problemow.Tuner HDTV kathrein ufs910 i Dreambox 7020 na kanaly SD
 
Do góry