Th-46py8p?

amlas

New member
Witam serdecznie,

od dłuższego czasu przeglądam forum, oczywiście celem kupna nowego telewizora. Właściwie jestem zdecydowany na plazmę Panasonica, FullHD, 46''. Zastanawiam się tylko nad modelem: TH-46PY8P czy inny.
Jeżeli dobrze rozumiem to serię TH-46 już nie produkują i można kupić egzemplarze, które są w magazynach sklepowych? Model TH-46PY8P został zastąpiony przez TX-P46S10E?
Nie zależy mi na super specjalistycznych funkcjach telewizora - najważniejszy jest obraz i niezawodność.
Proszę o radę: czy model TH-46PY8P jest dobrym wyborem? Czy może jakiś inny z serii TH-46 albo TX?

Jeszcze ostatnie pytanie: w modelu TH-46PY8P podają kontrast statyczny 20.000:1, wartości kontrastu dynamicznego nie znalazłem; dla modelu TX-P46S10E: kontrast statyczny 30.000:1, kontrast dynamiczy 2.000.000:1 - czy jest to w ogóle odczuwalne przy oglądaniu? należy na tę różnicę zwracać uwagę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Wojtek
 

amlas

New member
Około 3.500zł, za taką kwotę można kupić model TH-46PY8P.
Jeżeli trzebaby było dopłacić kilkaset zł za coś lepszego
za co warto dopłacić (ale bez „wodotrysków” bo pewnie ich nie wykorzystam) - to tak.
Dodam, że będę wykorzystywał tv do oglądania n-ki, czasem film z pc-ta, nie mam anteny naziemnej ani nie będę używał go jako monitor do gier.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
mam go i polecam, obraz świetny, jestem zadowolony w 100% :)
wady to tylko 2 złącza hdmi, ale chyba można dokupić rozdzielacz...

tylko wydaje mi się że powinien być trochę tańszy teraz (ja go kupiłem za tyle pare mies. temu)
zobacz jeszcze w jakiej cenie są PY/PZ 80 lub PY/PZ 85 - jakby była niewielka różnica to mógłbyś dopłacić, 46s10 to już nie jest full hd ale jak nie oglądasz z mniej niż 2,5m to można to sobie odpuścić...
 

don111

Banned
hmm o powidoki z doświadczenia mówię, że nie ma się co martwić, przynajmniej nie przy normalnym oglądaniu tv ;)

ale jak Kiki oferuje Ci niewiele drożej tego full hd S10 to bierz :D
 
Do góry