TH-42PY8 P czy inny?

kosmicznapralka

New member
Od bardzo długiego czasu miałem malutki telewizorek CRT i nadszedł w końcu czas na zmianę.
Oczywiście były podstawowe dylematy, plazma, czy LCD, ile cali i tak dalej.
Postanowiłem, że kupię plazmę 42". Z tego co czytałem to Pioneer i Panasonic są w czołówce na rynku plazm, a ponieważ ta pierwsza firma ma telewizory o dość wysokich cenach, więc mój wybór padł na Panasonici (chyba najlepszy wybór cena/jakość).
Na decyzję co do konkretnego modelu, chyba już nie mam sił. Dużo czytałem to forum i jestem chyba jeszcze bardziej zdezorientowany. Proszę więc o pomoc.
Do rozporządzenia mam 3000zł. Załóżmy, że ok.500 można dorzucić w ostateczności.
Sygnał będzie od N-ki, filmy DVD, może w przyszłości konsola. Pokój jest nasłoneczniony raczej dobrze, ale tv nie będzie stał naprzeciw okna. Aha, no właśnie. Nie będzie wisiał, a stał. To już chyba wszystko.
Myślałem nad TH-42PY8 P, ale może ktoś będzie miał inny pomysł. Oczywiście nie musi być to koniecznie Panasonic. Byle miał miał jakość obrazu na całkiem dobrym poziomie (jak na dzisiejsze czasy), no i przynajmniej te 2 HDMI.
Z góry dziękuję za każdą poradę.

edit:
O! Widzę, że w Avansie jest jakaś promocja. Za 2000zł jest do kupienia Samsung PS42A456. Co o nim sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

lkobylski

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem 46PY8P od miesiąca, polecam ten tv z całego serca. Miałem możliwość porównania kilku plazm i ten panas w tych kryteriach cenowych jest bezkonkurencyjny!!! W porównaniu z droższym modelem PY80 też nie widziałem różnicy w jakości obrazu. Mam podpięte PS3 i gra się niesamowicie, filmy BR to już totalny szok. Pamiętaj tylko o docieraniu ( ja docierałem ponad 300h - było warto, żadnych powidoków i kolory lepsze ).:grin:
 

Kacper2004

New member
Miałem ten sam dylemat co Ty.
"Od bardzo długiego czasu miałem malutki telewizorek CRT i nadszedł w końcu czas na zmianę.
Oczywiście były podstawowe dylematy, plazma, czy LCD, ile cali i tak dalej.
Postanowiłem, że kupię plazmę 42". Z tego co czytałem to Pioneer i Panasonic są w czołówce na rynku plazm, a ponieważ ta pierwsza firma ma telewizory o dość wysokich cenach, więc mój wybór padł na Panasonici (chyba najlepszy wybór cena/jakość).
Na decyzję co do konkretnego modelu, chyba już nie mam sił. Dużo czytałem to forum i jestem chyba jeszcze bardziej zdezorientowany".
I w sumie przez przypadek kupiłem ten model. Bałem się jak to będzie na starej kablówce wyglądać. I o dziwo mile jestem zaskoczony obrazem myślałem że będzie to duuuużo gorzej wyglądać.
Przypadek dlatego że przed świętami popsuła nam się pralka, więc pojechaliśmy kupić. A że zamierzaliśmy kupić też tv to sobie pooglądaliśmy. Były same LCD i sprzedający mówił że na magazynie mają tego panasonica to poprosiłem żeby go podłączyli (żona wybierała pralkę). Jak już wybrała to jej pokazałem właśnie jak wygląda obraz na plaźmie w porównaniu z LCD. Dodam że ona była wcześniej za LCD. Jednak poczuła różnicę. A były to modele które były brane pod uwagę kupna. I tak stałem się szczęśliwym, zadowolonym posiadaczem th-py8pa.
Kablówka stara zaskoczyła mnie mile. W przyszłości będzie cyfrowa z HD.
Obraz z DVD rewelacja jedno z dvd LG przeskalowane po hdmi na 1920i
drugie po component na 1280 (więcej viva nie obsługuje)
Kupiłem za 3100 w euroagd, w media było drożej w megaavansie nie mieli na stanie
 
Ostatnia edycja:

mexxmen30

New member
Ja mam ta plazme juz 3 czy wiecej miesiecy i jestem z niej zadowolony jak z niczego dotad jezeli chodzi o sprzet mam Polsat HD i jak raz przełaczyłem sie na zwykły tuner polsatowski po kablu euro to sie załamałem i nie chce niczego innego jak tylko programy HD juz nie mowiac ze czekam na styczen i na PS3 i filmy w BR :p polecam ta plazme moze jednak troche brakuje 3 wejscia HDMI no ale co tam zawsze mozna cos przełaczyc wszyskiego na raz sie nie oglada
 

bluejeans71

New member
Witam.

Właśnie stoję przed dylematem PY8 czy PY80...
Przeczytałem wszystko na tym forum i dalej nie wiem czy warto dopłacić jakieś 500 PLN do droższego modelu? Są aż tak wielkie różnice między nimi? PY8 jest w promocji i można go mieć za jakieś 2800 czyli kwotę w moim zasięgu...
Czy lepiej sięgnąć po świnkę skarbonkę i dołożyć... Dodam, że to telewizor na lata więc chciałbym wybrać tak, by nie żałować za jakieś dwa lata...
 

bluejeans71

New member
choćby w mania24
Albo np. w Avansie u zaprzyjaźnionego sprzedawcy...

Pytam czy warto kupować PY8 bo od PY80 różni go tylko brak trzeciego wejścia HDMI i slotu na karty czy też to kiepski model i nie warto. POMOCY!
 

mexxmen30

New member
W kontrascie roznicyu nie zobaczysz miedzy 20000 a 30000 tys pomiedzy PY8 A PY80 jak potrzebujesz slot kart SD to odpowiedziałes sam sobie i roznica jest w przyłaczach HDMI 2 kontra 3 to tez zalezy co podłaczysz
 

bluejeans71

New member
Sprawdzałem ceny - i widzę, że PY80 podrożał... Nowe dostawy w przyszłym tygodniu a w internecie ceny podskoczyły o jakieś 100 - 150 PLN...
Zatem wszystko jasne... Kupuje PY8 - i mam nadzieję, że się nie zawiodę...
 
Do góry