Th-42pv80 & Th-42py8

ArtS007

New member
Bez reklam
Mniejsza jasność wynika raczej z mniejszych rozmiarów komórek gazowych. Zaś zwiększony pobór mocy wynika z ich większej ilości.

ArtS :)
 

Hoaxx

New member
Tak, dokladnie o to chodzilo, ze komorki sa mniejsze. Ciekawi mnie tylko efekt koncowy - czy obraz faktycznie jest ciemniejszy?

Ogolnie zastanawia mnie to zjawisko.

Jak to wyglada - Plazma ma znacznie wiekszy kontrast niz LCD, a mimo to te drugie podobno sa jasniejsze? Czy chodzi po prostu o porownanie poziomu bieli z czernia i LCD przez to, ze maja slabsza czern maja rowniez nizsze wartosci kontrastu?

Ogolnie przy rozpatrzeniu zakupu Plazmy wlasnie to mnie troche hamuje - mam obuocznie lekko zniszczona siatkowke i przez to ograniczona ostrosc widzenia - czy obraz Plazmy pod tym wzgledem mogl by dla mnie byc *za ciemny*, czy wrecz przeciwnie bardziej wyrazny poprzez wyzszy kontrast?

Dodam, ze na CRT nie mialem zbytnich problemow, a obecnie ogladam filmy na dosc starej 17" LCD (monitor Samsung 173B). Ustawiam jednak chetnie w MediaPlayer ostrosc i jasnosc na +10-20%, bo inaczej jest mi za ciemno.

Obejzal bym sobie Plazmy doglebniej na miejscu w MM, ale maja tam tak beznadziejnie poustawiane odbiorniki, ze tylko wybrane TV odgrywajace dema HD wygladaja fajnie, a reszta ekspozycji srednio albo i beznadziejnie. Tak ze praktycznie jestem gotow dac sie przekonac przez nadzwyczajnie pozytywne opinie 42PV80 i zakupic go prawie *w ciemno* (tyle ze mam nadzieje, ze nie bedzie - *wlasnie ciemno* na panelu...).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kontrast jest stosunkiem wyświetlania białego do czarnego. Piszesz, że Twoja wada wzroku powoduje zmniejszenie ostrości widzenia, ale podkreślasz jednocześnie, że midzisz obraz ciemniejszy. Nie bardzo potrafię to połączyć. Jeśli tak jest, to rzeczywiście LCD mógłby być lepszym wyborem. Ale w plaźmie też możesz rozjaśnić obraz.

Najlepiej zamówić prezentację do domu.

ArtS :)
 

Hoaxx

New member
Chodzilo mi o to, ze *zwiekszam* o 10-20%, nie ze ustawiam na tyle ;)
Okreslenie to malo jest miarodajne, przyznaje, ale ogolnie jezeli obraz jest ciemny (ciemne sceny), jest to dla mnie czasami uciazliwe. Ale tez bez przesad, nie musi oslepiac albo oswietlac pokoju obok ;)

Idealne ustawienia to b.jasno, ale bez "mlecznego efektu" ciemnych kolorow.

Widzialem 42PV80 w sklepie, i prawde mowiac nie zauwazylem, zeby obraz na nim albo na innych plazmach byl jakos faktycznie ciemny... dlatego irytuja mnie troche wypowiedzi, ze plazmy sa ciemne, a LCD swieca i kluja po oczach. Nie do konca lapie, jak tego typu okreslenia rozumowac.
 

miaucoon

New member
misiekthebear napisał:
ostatnio ogladalem stojace obok siebie PV80, PY8 (oba 42cale) z tym samym sygnalem.
roznica byla w jakosci obrazu widoczna mniej wiecej z odleglosci 50-60cm (widoczna roznica w rozdzielczosci), po oddaleniu sie o ok. 1.5m obraz byl identyczny.
nie wiem w jakich ustawieniach byly oba telewizory, ale nie bylo widocznych roznic w nasyceniach kolorow, czerni, itp.

mam troche odmienne zdanie, przynajmniej na tych co ja ogladalem, a staly obok siebie 42" py8, pv80 i jeszcze jakis panas, chyba pv8, owszem z bliska najlepiej wypadal py8, najostrzejszy obraz, najwiecej szczegolow, ale i z wiekszej odleglosci okolo 3-4 metrow, obraz byl, przynajmniej dla mnie, minimalnie lepszy, puszczone bylo jakies demo panasonica, takze na full hd zyleta i jeszcze mialem wrazenie, ze na pv80 sa jakies "falowania" obrazu, ale nie wiem czy to nie jakies zludzenie
na sygnale z tv roznic wielkich nie udalo mi sie dopatrzec, prawie na wszystkich wygladalo to tak samo, najslabiej wygladal obraz na pv8, byl jakis taki malo nasycony w porownaniu do 2 pozostalych, ale moze to kwestia ustawien, zdecydowalem sie na py8, szczegolnie ze byl o 100 tanszy niz pv80 :)

zalowac nie bede bo przesiadam sie ze starego thomsona crt 21", wiec pewnie nawet jakbym kupil jakies daewoo czy inne lg bylbym zadowolony
 

Foxxx24

New member
Hoaxx

Jaskrawośc LCD głównie bierze się stąd,iż mają one przecież lampy w matrycy,a plazma świeci światłem własnym na skutek reakcji gazów i stąd kolory bardziej naturalne,a mniej cukierokowe i bijące po oczach jak w przypadku LCD,chociaż niektórzy tak lubią:)

miaucoon

Jeżeli masz tylko 100zł różnicy to dobrze wybrałeś decydując się na py8:)

Pozdrawiam
 

rumun1979

New member
różnica pomiędz py8 a pv80 jest taka ze w py8 jest nowa matryca g11 a pv g10 a elektronika jest ta sama co w pv80 i ni radzi sobie z przetwazaniem ta dóżą rozdzielczością wiec szkoda przeplacać za gorszą jakość test jest w necie w jaki telewizor.pl
 
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

chłopie skąd ci się takie głupoty biorą w głowie ,że pv80 to matryca g10???
widać że nie masz zielonego pojęcia na ten temat!!!:confused: :confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

XoR

New member
@Hoaxx
Nie wiem jak z PY8 ale na PV80 obraz jest bardzo jasny :)

LCD jest jaśniejsze jeśli wyświetlimy jasną scenę, taką bardzo bardzo jasną. W ciemnych scenach też w sumie jest jaśniejsze a dokładniej czerń jest jasnoszara :( W PDP w jasnych scenach maksymalny poziom bieli się lekko obniża i nie bije tak po oczach, ale za to ładnie widać przejścia tonalne, zarówno w jasnych obiektach jak i ciemnych. W ciemnej scenie może jest ciemniej ale kontrast jest porządny i przez to lepiej to wygląda (poza tym można sobie rozjaśnić, nic nie stoi na przeszkodzie), no i maksymalny poziom bieli jest znacznie wyższy, wyższy niż w LCD i np. światło latarkiczy świecy wręcz oślepia, zupełnie jak w rzeczywistości :mrgreen:

Weźmy taką grę Bioshock. Najlepiej wygląda na CRT, potem jest PDP a na końcu LCD na którym nic nie widać prawie dopóki się nie rozjaśni znacznie tracąc resztki ciemnoszarego na rzecz jasnoszarego :(

Raczej więc PDP będzie lepsze dla ciebie, szczególnie że na jasność ciemnego CRT nie narzekałeś :grin:
 

maraz80

New member
hm

kupilem pv80 dzis i jestem wniebowziety.HD starcza na ps3 i dvd. w sklepie porownalem pv i py oba 42 cale i pv80 robi szal.kolory zywe i ladniejsze niz na py brak full hd wcale nie przeszkadza.ogladalismy je w comet w uk z programem phillipsa do HD.ustawilismy na obu ustawienia fabryczne i ten sam tryb i pv80 moim okiem byl zdecydowanie lepszy.wygrywal kolorami i przyjemnoscia z ogladania obrazu.kosztowal mnie 600 funtow ale nie zaluje ani pensa.
 

borkomar

New member
Widzę nie jestem sam z problemami wyboru.
Obecnie tez celuję w jakieś TV biorę pod uwagę właśnie PV80 i może jeszcze jakieś Lcd ( lc-37x20e )rozważę, choć pod kablówką chyba jednak Plazma da lepiej radę.
Czekam na dalsze spostrzeżenia Kolegów odnośnie tego Panasa.
 
Do góry