Th-42pv80 & Th-42py8

pepe12

New member
Sygnal to kablowka analogowa i ewentualnie DVD.
Jutro byc moze Cyfrowy Polsat.
 
Ostatnia edycja:

agnieszka77

New member
wczoraj gapiłam się na oba w sklepie niedlaidiotów i moje oko dla sygnału SD wybiera pv80, natomiast przy sygnale z n na discoveryHD róznica bardzo delikatna dla py8 (przy dystansie 1,5m), niestety nie udało się wyprosić bluraya. obok stał tez py85 i tu już zdecydowana różnica - ale poza zasięgiem portfela :(
mój wybór z tych dwóch - zdecydowanie 42pv80, nie ma co przepłacać za ten fullHD dla ubogich.
 

frogi4

New member
Ja również mam ten sam problem czyli wybór miedzy tymi twoma modelami. Roznica w cenie 200 zł, więc jest nad czym się zastanawiać.
Odległość od ekranu 2,5 m. Sygnal - kablówka, DVD, rmvb i inne, co podleci. Jak się upowszechni blue-ray to pewnie i to będzie ogładane. TV kupuje pewnie na jakieś 5-7 lat, czyli dość długi okres. Pytałem się w sklepie to doradzili 42pv80, znajomych - kazdy wskazał 42py8.
Czy duża będzie różnica w odbiorze zwykłej kablówki o dość marnym sygnale na tych dwóch telewizorkach?Bo taki sygnał będzie oglądany w 90%
Jak się ma sprawa wentylatrów w 42py8. Ma on takowe czy nie?
Proszę o radę o sprawa gorąca.:D
 

fanfar

New member
Też mam taki problem. PV vs PY
I generalnie skłaniam się w kierunku PV.
Całe to HD to dla mnie mocno marketingowa sprawa jest, szczególnie w przypadku telewizji.
Tyle, że u mnie tylko SD i DVD i nic nie zapowiada zmiany.

Ale jak PV to może nie 42PV80 tylko 50PV8?
50PV8 mozna mieć w cenie PY80 (jeśli da się kupić bo z tym jest zdaje się różnie obecnie)
Odległość to jakieś 3m ale oczy kiepskie :)

tomek.
 

Rafeus

New member
Witam. No to ja też dokładam pytanie, która plazma będzie lepsza: PV80 czy PY8??? W moim przypadku byloby to głównie DVD (czy plasma PY8 skaluje obraz DVD tak samo dobrze jak PV80? rozdzielczość matrycy jest większa, więc i jakość skalowania powinna być lepsza). W przyszłości plan byłby taki żeby zmienić DVD na lepsze( teraz konsola PS2) albo od razu Blu-ray. Czy wtedy wybór PY8 w kontekście Bluray/Plastation3 okazałby się bardziej trafny? Odległość od ekranu to 3metry przy 42 calach (więc HD nie tak zauważalne, jednak przy grach Hd-a takie też powstaną może już mieć znaczenie).
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i zgóry dziekuję za odpowiedź w tej sprawie. To mój pierwszy post na forum, miesiąc temu przeczytałem niemal cała zawartość watków o plasmach panasonica, zrobiłem przerwę, telewizory staniały, pojawiła się PY8 i kolejne dylematy przy wyborze. Dodam jeszcze ,że telewizor miałby posłużyć conajmniej z 5-6lat.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rafeus napisał:
[...] rozdzielczość matrycy jest większa, więc i jakość skalowania powinna być lepsza). [...]
Niestety nie. To, co uzyskasz z gęstszej matrycy zostanie utracone na rozmyciu obrazu przy większej skali skalowania.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bo im więcej, tym lepiej. Taka światowa tendencja. A że trzeba siedzieć z nosem przy ekranie, aby to docenić, tego już nikt nie bierze pod uwagę.

ArtS :)
 

eragon64

New member
pv80

od maja mam pv80 i jestem z niego super zadowolony niewiem jak inni ale ja tak ogladam dvd i cyfre a dekoder dreambox. pozdr.
 

Rafeus

New member
"czern"

W jednym z postow bodajze kikiego na temat roznic w jakosci czerni(kolorow) miedzy PV80 a PV8 padlo stwierdzenie ze
1.PV8 gorzej wyswietla czern i generalnie gorzej wyswietla obraz. Czy miedzy PV80 a PY8 jest tez moze taka roznica? Czy PY8 blizej do serii Py czy raczej do oznaczenia 8:) kontrast statyczny w PY8 jest wiekszy od PV80, ale to chyba nie wiele mowi.
2Jesli ktos ma jeszcze cierpliwosc, to czy moze napisac czy rzeczywiscie roznica miedzy PV8 a PV80 jest dosc znaczna? Warta doplacania okolo500zl? Wiem jaka jest roznica w mozliwosciach( podlaczenie laptopa, karty sd, 3x hdmi) ale chodzi mi o sama jakosc obrazu. Waham sie pomiedzy tymi trzema modelami, glownie ogladam DVD,. w przyszlosci blu-ray z ps3.
 
P

PetR

Guest
Witam serdecznie. Od dłuuugiego czasu śledzę to forum i pozwolę podpiąć się pod ten wątek. Mój problem z wyborem dotyczy różnic między TH-42PV80, a PY8. Źródła to kablówka (cyfrowy dekoder - złącze SCART, a za jakiś czas podobno dekoder HD i wtedy wiadomo HDMI), oprócz tego DVD po SCART, ale w planach BD. Odległość ok. 3m. Tak więc w przyszłości więcej źródeł HD, a odległość bez zmian. W jednym z wcześniejszych postów nazwano PY8 (trafnie??) "full HD dla ubogich" ;-) natomiast PV80 wygląda lepiej na papierze w innych parametrach - oprócz rozdzielczości. Może napiszą szczęśliwi posiadacze tych modeli i podzielą się wiedzą. Jestem zdecydowany na Panasa na 90%, ale chętnie przyjmę też zwrócenie uwagi na innych producentów (max kwota to ok. 3,5k) - aczkolwiek wiem, że może mi to skomplikować sprawę ;-). Dodam jeszcze, że liczy się tylko wyświetlany obraz, funkcje i parametry dźwięku są bez znaczenia. Pozdrawiam.
 

Hoaxx

New member
Zastanawiam sie ogolnie, czy PY8 to, zeby tak to ujac, odpowiednik PV80 - tyle ze o wiekszej rozdzielczosci (HD Ready vs Full HD) - czy wystepuja miedzy nimi jeszcze inne zasadnicze roznice technologiczne?
W starszym PV8 w porownaniu z PV80 np. brakuje sporo roznych bajerow (C.A.T.S., Slotu SD i sporo innych - jest o tym wzmianka w gigantycznym topicu o PV80), czy PY8 to rowniez podobnie uboga wersja, czy jedynie ubozsza niz wyzsze modele serii PY (bodajze PY80, PY85 i PY800)?
Generacja panela ponoc ta sama (G11) a podany kontrast wyzszy w PY8 niz w PV80 - pytanie tylko ile wart taki suchy parametr...

Trudno mi znalezc recenzje na temat PY8/PZ8, a bardzo by mnie ciekawilo, czy zalety jakosci obrazu PV80 mozna odnalezc rowniez w tym modelu, czy to zupelnie inna bajka i nie ma co sie wzorowac PV80 przy wyborze PY8?

Czyli: Jak blisko pokrewnione sa PV80 i PY8 - bracia czy dalecy kuzyni?

Jezeli PY8 to taka sama "zyleta" co PV80, to bylbym gotow zastanowic sie nad doplata kilku setek aby miec Full HD (pomijajac zupelnie dyskusje chwytow marketingowych), jezeli jednak mialo by to przyjsc kosztem jakosci obrazu SD, to raczej bym bral HD Ready PV80. Ale brakuje mi mozliwosci takiego porownania - PY8 jeszcze nie widzialem na oczy...
 

misiekthebear

New member
ostatnio ogladalem stojace obok siebie PV80, PY8 (oba 42cale) z tym samym sygnalem.
roznica byla w jakosci obrazu widoczna mniej wiecej z odleglosci 50-60cm (widoczna roznica w rozdzielczosci), po oddaleniu sie o ok. 1.5m obraz byl identyczny.
nie wiem w jakich ustawieniach byly oba telewizory, ale nie bylo widocznych roznic w nasyceniach kolorow, czerni, itp.
sam sie zwczesniej zastanawialem, ktory z nich, ale ogladam tv z ok. 3.5m i po ogledzinach, stwierdzilem, ze po co przeplacac za fullhd skoro i tak nie bede tego full'a widzial. ;)
stanal PV80 i nie zaluje. obrac rewelka, szczegolnie z dvd, o xboxie nie wspomne. swietne skalowanie sygnalu sd.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czasami tracę cierpliwość czytając, że PV8 jest starszy od PV80. To jest ta sama seria i ten sam panel. Po prostu PV8 jest nieco słabszy od PV80 i to wszystko. Prawdopodobnie więc PY8 jest słabszą odmianą PY80. A że wsadzili go w obudowę po PV8? Pewnie tak było taniej.

ArtS :)
 

pgr11

New member
Proszę o pomoc chcę kupić Tv plazmowy Panasonic 42py8 ale wszyscy mi odradzają ten pomysł mówiąc że sie nie nadaje do Xbox-a...Chce żeby mi ktoś to dokładnie wytłumaczył... Dlaczego Plazma się nie nadaje do Xbox-a??proszę o pomoc z góry dziękuje
 

Hoaxx

New member
Czy jest w tym cos, ze panel plazmy Full HD daje ponoc per se mniejsza jasnosc niz panel HD Ready, oraz ze kompensujaca ten stan elektronika powoduje znaczny przyrost zuzycia prady?

ArtS007 napisał:
Czasami tracę cierpliwość czytając, że PV8 jest starszy od PV80.
Sorry, mea culpa.
 
Do góry