TH-42PV80 problem z poł przez component

el_tjutior

New member
Witam. Jestem świeżym posiadaczem w/w tv. Właśnie próbuję podłączyć tuner sat ferguson fx7600 przez kabel component. Niestety walczę z tym już jakiś czas bez skutku. Kabel to BEGLI GC-RCA_3003E. W tv wybieram sygnał av component a w tunerze w ustawieniach tv rgb i niestety nie ma obrazu. Dzwięk smiga bez problemu. Może coś robię źle. Proszę o jakieś wskazówki.
 

el_tjutior

New member
niestety nie mogę wybrać takiej opcji w tunerze. Mam tylko rgb i cvbs. Może w ustawieniach sygnału modulatora jest do wyboru pal_g, pal_I, pal_k chociaż to według mnie nie ma znaczenia.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli w ferdku jest wejście komponentowe to tuner musi je obsługiwać. No nie wiem, spróbuj podpiąć przez komponent i ustawić to cvbs. Możliwe jeszcze że kolorki wtyczek są pomylone i musisz pokombinować.
 

gerost

New member
Masz wybrać cvbs i koniec, a bajkopisarzom twierdzącym ze ferdek seri fx nie ma componentu mówimy nie:D . Najpier trzeba mieć sprzęt żeby się o nim wypowiadać.:twisted:
 

Pawel70

New member
Nie jestem bajkopisarzem;)
Po prostu w moim tunerze (nie jest to Ferdek) są do wyboru CVBS,RGB,YUV dlatego sądziłem ze tuner moze nie obsługiwac trybu component skoro nie ma takiej opcji do wyboru;)
 

Ryszards68

New member
Component

Dyskusja jest bezprzedmiotowa – ustaw na CVBS i będzie śmigać! Tak po prostu ma być! Posiadam taki sam tuner i PV80 – i wszystko hula bez problemu. Dodatkowo mam również podłączenie przez Euro (dla odbioru telegazety, przez component nie „chodzi”). W sofcie Ferdka faktycznie jest RGB i CVBS – nie ma co się spierać – na CVBS wszystko działa. Porównując oba te wyjścia obraz z komponent jest minimalnie ostrzejszy, bardziej „gładki”. Aha - mała uwaga - jeśli posiadasz alternatywny soft OCTAGON to nie działa na nim prawidłowo component (podobno w najnowszej wersji już to poprawiono). Pozdrawiam R.
 
Ostatnia edycja:
Do góry