Th-37pv8 + Sc-pt465e Problem z VIERA-LINK

ogoorek

New member
Nie mogę nigdzie doszukać się informacji (a dostępu do instrukcji TV nie mam) którą wersję "HDAVI Control" ma mój tivik (2 czy 3???).
Podłączyłem ostatnio nowo zakupiony sprzęt (SC-PT465E) przez HDMI do wejścia HDMI nr 1 i za nic w świecie nie mogę wykorzystać funkcji Viera-Link.

Czy jest to wina tego, że kino ma wersję 3 a TV prawdopodobnie 2???

To to ustrojstwo nie jest kompatybilne w dół? Nie pamiętam teraz dokładnego komunikatu, ale ani w menu ani po naciśnięciu przycisku na pilocie nie mogę wejść do ustawień Viera-Link. W kinie jest włączone, ale mimo to nie wykrywa.

Jakieś porady? Ktoś ma doświadczenie z tym problemem i udało mu się rozwiązać? Bo przyznaję, że specjalnie kupiłem takie kino a nie inne, żeby móc korzystać z jednego pilota...

Pomocy :)
 

czarga

New member
U mnie to kino SC-PT465K jest podłączone z telewizorem TX-P42X10E i viera link działa bezbłędnie. TV ma wersję 4 "HDAVI Control". Twój TV powinien mieć wersję 3 czyli taką samą jak kino i wszystko powinno śmigać. Trudno jest mi w twj chwili pisac z pamięci (jestem w pracy), ale prawdopodobnie nie włączyłeś tej funkcji w menu TV. Jak wrócę do domu i problem będzie nadal nierozwiązany, to postaram się podać moje ustawienia i połączenia. Czy podłączyłeś poza kablem hdmi wyjście audio w TV z wejściem aux w kinie kablami chinch?
 

ogoorek

New member
czarga napisał:
Czy podłączyłeś poza kablem hdmi wyjście audio w TV z wejściem aux w kinie kablami chinch?

tak - chinche z audio out wychodzą z TV i podłączone są do DVD. Głos z TV działa - mogę puszczać audio ze zwykłego kabla na kino domowe (po ustawieniu AUX).
Natomiast nie mogę w ogóle wejść do ustawień VIERA LINK w telewizorze. Nawet wejście przez Opcje --> VIERA LINK nie daje żadnego efektu... Cały czas wyświetla się szare pole z czerwonymi napisami "Brak... (czegoś tam-zapomniałem sprawdzić :confused: )
Gdybyś miał jakiś pomysł na rozwiązanie - byłbym wdzięczny
 

czarga

New member
Czy w telewizorze masz włączone viera link? W moim TX-P42X10E jest to: menu-ustawianie-ustawienia link-viera link-włączony. Jaki komunikat wyświetla się przy próbie wybrania przycisku viera link?
 

ogoorek

New member
czarga napisał:
Jaki komunikat wyświetla się przy próbie wybrania przycisku viera link?
Czy mam - na to niestety nie mogę odpowiedzieć - bo nie mogę wejść do menu.:hmm:

Próbuję wejść, ale czy to po naciśnięciu przycisku "VIERA-LINK" na pilocie czy przez MENU --> VIERA-LINK
wyświetla się komunikat (czerwony napis w szarej ramce) - "Brak danej funkcji"

I nijak nie mogę wejść do ustawień, więc i chyba włączyć tej opcji w TV:(
 

czarga

New member
ogoorek napisał:
W kinie jest włączone, ale mimo to nie wykrywa.

Jeżeli w kinie viera link jest włączone, i nie można włączyć tej funkcji w TV, to jedynie pozostaje sprawdzenie kabla hdmi (może jest niekompatybilny, niesprawny itp.)
 
Ostatnia edycja:

ogoorek

New member
czarga napisał:
Jeżeli w kinie viera link jest włączone, i nie można włączyć tej funkcji w TV, to jedynie pozostaje sprawdzenie kabla hdmi (może jest niekompatybilny, niesprawny itp.)

Hmm, możliwe z tym kablem, że jest niekompatybilny, choć na pewno jest sprawny - obraz i dźwięk bez najmniejszego problemu jest wyświetlany.
Ale dlaczego w ogóle nie mogę wejść do menu VIERA-LINK w TV? Ono jest nieaktywne dopóki nie podłączy się odpowiedniego urządzenia odpowiednim kablem???
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Sygnał CEC do sterowania innymi urządzeniami idzie osobną żyłą. Co prawda jest ona obowiązkowa w HDMI, ale producent przewodu mógł "przyciąć" na jej obecności - w końcu audio/ideo i tak dotrze, tak?
 

ogoorek

New member
Tak - obraz i dźwięk jest wysyłany bez problemów na DVD. Myślałem tylko, że kupując kino Panasonica będę mógł wykorzystać funkcje TV - a tak, muszę obejść się smakiem.

Ale czy to normalne, że nie mogę wejść do ustawień Viera-Link w telewizorze? Musi do tego być odpowiedni kabel? To mnie najbardziej nurtuje, że nie mogę w ogóle tego ustawić:hmm:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Sprawdź na przewodzie innego producenta (a oprócz tego warto jeszcze zajrzeć do instrukcji, czy nie ma w niej jakiegoś kruczka - może trzeba włączać urządzenia w odpowiedniej kolejności?
 

ogoorek

New member
to chyba będzie jednak wina niekompatybilności kabla - bo instrukcję znam już prawie na pamięć - i to TV jak i kina :)

Dziwi mnie tylko brak dostępu do menu - bo wg instrukcji, powinno się mieć dostęp bez problemu.

W każdym razie, dzięki za pomoc...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam, w Samsungu CEC jest dostępny w tv, dopiero po wykryciu przez tv kompatybilnego urządzenia - wcześniej opcje sterowania tym urządzeniem są nieaktywne.
 
Do góry