Testy w Audio

HILUX

New member
na "audio" - świat się nie kończy

są jeszcze inne pisma

są testy zachodnie - tam jest ONKYO ... i wypada bardzo dobrze :)
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
A tak poza tym nikt nie kieruje sie przy kupnie amplitunera testem opublikowanym w necie czy miesieczniku.Przeczytac mozna i tyle.
I sorki za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.
 

chrup

New member
tu to bym się spierał... wydaje mi się jednak, że testy publikowane w specjalistycznych (?) czasopismach i testy w dostępne w necie, zdobyte nagrody itd są jednak opiniotwórcze i wpływają na wybór sprzętu...
I wszyscy producenci o tym wiedzą:)
 

Kaszan

New member
Popieram poprzednika- o ile nie ma co sugerować się zbytnio poezją i wodolejstwem to testy laboratoryjne są w Audio zrobione rzetelnie. A wprawny czytelnik i z tekstu wyłapie określenia sugerujące ubytki sprzętu w pewnych aspektach. Takie testy bezpośrednich konkurentów są dla mnie bardziej opiniotwórcze niż internautów, którzy zachwalają kupione przez siebie klocki, a na wszystko inne mówią beee...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nowy model amplitunera z testu:

denonavr360.jpg
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
No tez wylapalem ten blad, widac AUDIO stawia na Denona :D , a ja coraz bardziej zastanawiam sie czy nie wymienić mojego AVR-1910 na cos innego. Moze jest tu ktos kto tak zrobił ?
 

Kaszan

New member
No fakt- byk:) Lobby Denona, wkrada się nawet do testów klocków Harmana:) A tak na serio- czytałem ten test w papierowym wydaniu i tam akurat tego błędu nie ma więc wydaje mi się, że zamierzone to nie było i raczej nie powinno rzutować na reputację pisma.
P.S. Ta YamaCha na końcu artykułu też trochą razi w oczy i w gazecie niestety pisownia jest ta sama :)
 
Ostatnia edycja:

HILUX

New member
co do testów to bez własnego osłuchania i porównania z testami - to i tak gówno się wie

jeden produkt jest różnie oceniany w pismach

po prostu oceny są subiektywne i dotyczy to również zawodowców ...

warto posłuchać i porównać , które testy są zgodne z naszymi odczuciami

To nad czym się zachwyca pan X nie musi budzić naszego zachwytu ...
 

Kaszan

New member
Niekoniecznie- po Twojej wypowiedzi wnioskuje, że za wiele takich gazet nie czytasz (choć oczywiście mogę się mylić, więc nie bierz tego do siebie)... Jeśli sprzęt jest naprawdę dobry lub naprawdę słaby to żadne pismo nie pozwoli sobie na przegięcie i nierzetelne jego ocenienie bo dochody takich periodyków, oprócz sponsorowania przez producentów, opierają się na stałych czytelnikach, którzy przy obecnym nasyceniu rynku tego typu gazetami, bardzo szybko potrafią się zrazić i takie pismo po prostu olać. Także nawet subiektywizm, który tu zarzucasz ma dosyć ściśle określone granice. Dobrym przykładem jest WhatHiFi, które zostało ostatnio zmieszane z błotem za ocenienie wyżej BD Sony od Oppo 83. Pan, który pisał recenzję chciał być chyba oryginalny. Oczywiście nie zachęcam kupowania czegokolwiek pod wpływem jedynie przeczytania testu w gazecie ale przeglądając dwa, trzy tytuły regularnie jest się w stanie na dzień dobry odróżnić szmelc i wybrać do odsłuchu perełki.
 

setunia

New member
Bez reklam
No tez wylapalem ten blad, widac AUDIO stawia na Denona :D , a ja coraz bardziej zastanawiam sie czy nie wymienić mojego AVR-1910 na cos innego. Moze jest tu ktos kto tak zrobił ?

Wymieniłem niedawno Denona 1706 na HK255. Wiem, wiem to niższa półka i starszy model, ale ogólnie mogę stwierdzić dwie rzeczy. Denon był dla mnie bardziej muzykalny od HK w stereo grał wprawdzie bez "wykopu" ale bardziej zrównoważony. HK ma nieporównywalną dynamikę. W kinie zostawił starego Denonka w lesie. Co do stereo to do muzyki innej niż techno i metal ;) raczej bym go nie kupił. Chociaż ostatnio w koncercie Benise brzmienie gitary bardzo mile mnie zaskoczyło. Niedostatki wynikały raczej z winy kolumn, które maja właśnie kinowe brzmienie. Porównanie mam, bo syn gra na gitarze klasycznej i dźwięki te są mi znane na co dzień :D ale to nie typowe stereo tylko DTS HD-MA

Zupełnie inną sprawa są w tej chwili ustawienia menu amplitunerów. Kiedyś było parę pokręteł i wszystko jasne. Teraz byłem załamany przez miesiąc bo pominąłem ustawienie zwrotnicy kolumn przednich, co w połączeniu z ustawieniem suba na Front+LFE zupełnie pozbawiło przody basu. Dopiero przy innej okazji naprawiłem błąd. A ile osób nie chce się przyznać do swojej omylności i męczy się ze źle zestrojonymi zestawami? Niestety coraz nowsze menu są coraz gorsze a opcje są tragicznie opisane w instrukcjach obsługi, lub takich opisów nie ma wcale.

IMHO jeżeli ktoś lubi słuchać muzyki - powinien zainwestować w osobny wzmacniacz. Kupując poprzednie kolumny Elac FS57 odsłuchałem ich w sklepie na wzmaku HK chyba wtedy najniższej półeczki. Brzmiały rewelacyjnie. W domu na Denonku straciły połowę dynamiki i przejrzystości.
I to by było na tyle.
 
Ostatnia edycja:

boby7

Member
Popieram poprzednika- o ile nie ma co sugerować się zbytnio poezją i wodolejstwem to testy laboratoryjne są w Audio zrobione rzetelnie...
Mam taka nadzieję, bo niestety nie wynika to z treści prezentowanych na stronach audio.com.pl. Yamaha i Harman Kardon ma te same wykresy pasma, zniekształceń i mocy. Pewnie wynika to z niedbałości, ale w połączeniu z audiofilskim bełkotem pod tytułem "Odsłuch" daje dość kiepski obraz tych testów.
 

McMatheo

New member
święte słowa setunia ;-)

Sam kiedyś nie wierzyłem w dużą różnicę przy stereo vs stereo odtwarzane przez KD.
Różnica jest duża nawet przy średnio wyszukanym zestawie stereo a majątek trzeba wydać by KD zbliżyło się do niego jakością.

Ktoś kto ma w miarę sensowne uszy i wie co to stereo trochę na początku pocierpi słuchając dwukanałowej muzy w KD. Jeśli ktoś nie ma takich doświadczeń to tego nie zrozumie.

W związku z powyższym często zastanawia mnie np. kupowanie zamkniętych subów. Takie konstrukcje są logicznie kontrowersyjne.
 

matias2004

New member
A niby czemu kontrowersyjne , sa 2 rodzaje subow , zamkniete i z b-reflexem.Jedne i drugie maja swoje zalety i wady ,ale czemu logicznie kontrowersyjne maja byc zamkniete?
 

McMatheo

New member
ok - zamknięte do koncertów

Ale do poważnego słuchania muzy - dobre osobne stereo, w którym żaden sub nie jest konieczny. Pozostają jeszcze filmy. W takim razie potężny sub zamknięty by mocą nadrobił ograniczenia konstrukcji zamkniętej.
 

matias2004

New member
Nie wiem co to jest powazne sluchanie muzyki ale zgadzam sie ze do sluchania sub jest nie konieczny , jednak pomaga.
Niskie czestotliwosci powiekszaja scene w stereo , nawet te na granicy slyszalnosci poniizej 20hz.
Czy koncert , muza, film jaka to roznica , w filmie tez jest muzyka i to jest jej duzo, a dudniacy bas przeszkadza zarowno w muzyce jak i w filmie.Dlaczego zamkniety ok do koncertów?
 
Do góry