!! testowy test LCD !! Sony vs Jvc vs Sharp

funatic

New member
ortax360 napisał:
NA PEWNO MOZESZ KUPIC 32GA4 E ZA 5500??? mozesz powiedziec gdzie?

Dzis rano zakupiłem za 5.490 PLN w Euro AGD w Gdyni, został sciagniety z Wawy, podobno ostatni egzemplarz w tej sieci.

Istotnie, mimo różnych opini sadzę, że dokonałem dobrej decyzji. Po testach na różnych sygnałach prezentuje się super (najgorzej rzecz jasna wypada na kablówce)

Polecam ten model, mimo iż pochodzi z ub roku.

Pozdrawiam

Funatic
 

TomekC

New member
Fajne testy,
czekam na dołączenie Samsunga i Pansonica, bo do tej pory strona wygląda jak sponsorowana przez JVC i Sharpa (oraz Pionera w plazmach). Salony RTV pełne są sprzetu LG, a gdzie porównanie tych produktów z innymi markami ?
Mocnymi produktami powinny być również Toshiba i Hitachi o których nikt nie wspomina.
Wywody na temat BENQ maja sens jedynie w odniesieniu do panela. ale HDTV to nie monitory a telewizory, które oprócz sygnałów cyfrowych mają również przetwarzać sygnał analogowy z anten nazimnych i kablówek, a do tego potrzebne jest doświadczenie i tradycja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam - do testow dołączone będą wszystkie LCD i plazmy , które bedą w zakresie naszych mozliwości . Być może z czasem - otrzymamy takie egzemplarze od importerów. Obecnie każdą sztukę aby zaistaniala w testach trzeba kupić - a nie zawsze jest dostepna.
Zdjęcia pokazowe to zdjęcia pokazowe . I nie mają nic wspólnego z ukierunkowanym wyborem. Chodziło wyłącznie o to czy państwo zza ekranu dostrzegają różnice , tak jak my przed ekranem. Czy urządzenia pośrdnie /aparat, monitor/ nie zabierają treści - pokazów.
Jest dobrze.
Obecnie trwa jeszcze opracowywanie schematu testów oraz ich zakresu.
Pragniemy aby test wyczerpywał wątpliwości , które mają kupujący .
Trwają pracę na pokazaniem obrazu ruchomego . Jeśli będzie to możliwe i da mozliwość faktycznej oceny.

Aby nie było podejrzeń co do rzetelności testów . Zostana opracowane pewne procedury.
Dodatkowo w każdych testach może uczestniczyć każdy , o każdej porze.
Do tego wszystkiego uzupełnieniem bedą pokazy w domu klienta
/ odpłatnie - 0,5% od wartości zamawianego towaru + koszt dostawy (od 50 do max 100 zł)
Dostawa jak w każdym tradycyjnym sklepie inernetowym na świecie /

w ramach opłat/wyłacznie koszty dostawy/ - klient może wybrać dowolną ilość sprzetu, /pamiętając o powyższych zasadach/
a pokaz w domu bedzie prowadzony na sprzęcie klienta / jeśli posiada złącza komponent/ -
równocześnie na wszystkich zamówionych ekranach
/poprzez rozdzielacz sygnału/. Badź na naszych urządzeniach /rownież HDTV/na takich samych zasadach

W trakcie uzgodnien są też punkty pokazowe działajace na podobnych zasadach jak w Olsztynie, które maja powstać w Pieciu miastach w Polsce

pozdrawiam
 

wozim

New member
A jak wygląda obraz po przeskalowaniu do formatu 4:3? Jest przewidziany taki test?
W chwili obecnej większość programów jest jednak w tym formacie i jestem ciekaw, czy obraz na w/w panelach w tym formacie szykuje jakieś przykre niespodzianki. :?:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No to zaczynamy klik

Narazie brak źródła w postaci x-boxa, wydaje mi się, że poczekam do gródnia aby zaopatrzyć się w już nowego.

Potrzebuję też pomysł jak sprawdzić formatowanie.


Pozdrawiam
 

TomekC

New member
Wszystko fajnie, ale porównywane są dwa odbiorniki z różnych grup cenowych oraz o różnej wielkości.
Do kogo ma być adresowane to porównanie ?
Sądzę, że do testu powinien zostać użyty Samsung 32M51 :x , wtedy test byłby adekwatny - ta sama grupa cenowa.
60M61 "chodzi jak burza", ale obraz kontrolny, misio i pomidorki bardziej mi się podobały w Panasonic'u.
Podzrawiam :wink:
 

bolo1lolo

New member
mam go

witam!

odwiedzam Wasze forum od dosc dawna, jednak pisze po raz pierwszy ;)

Pomysl z recenzjami telewizorow jest rewelacyjny !!! respect ;)

jedyna uwage jaka chcialbym poczynic, to, o ile nie Macie jakis ograniczen na serwerze, prosba o nieco wieksze zdjecia z testow ( np. 1280x1024 - bedzie o wiele latwiej wylapac roznice w detalach)

tyle na razie. pozdrawiam i zycze powodzenia!!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Rozdzielczość będzie zwiększona, co do wiarygodności testów to będą to "otwarte" testy, każdy kto będzie chciał będzie mógł być przy tym, nie mam nic naprzeciwko :D
 
Do góry