testowanie lcd

knefelio

New member
mam zamiar zakupić sobie lcd 32'', ale parametry jedno a to co się widzi to drugie. mam juz przygotowanie zdjecia do testowania pikseli, odwzorowania kolorow itp. poszukuje teraz najlepiej dvd do testowania dynamicznego prosilbym o polecenie mi czegos takiego - czy istnieja takie testowe materialy- najlepsze moim zdaniem bylby szybki ruch w postaci jakiegos filmu albo sportu. czy ktos z was testował w ten sposob?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Czemu taki niecierpliwy jesteś.
Po 16 min "ponaglenie" ;)
Użyj szukajki i słowa np.kalibracja.
Można znaleźć linki do obrazów różnych płyt testowych.
Większość to są obrazy statyczne , ale jakiś ruch także się znajdzie.
 

awujotka

New member
Bez reklam
przepraszam, że się wtrące, ale pierwszy post był owszem 16 min wczesniej, ale 9 lutego:p tak więc nie dziw sie, że po 3 dniach człowiek pyta znowu;)
 

knefelio

New member
wiem że niepowinno sie podbijac swoich topików, ale glownie chodzi mi o to by coś znaleźć, bo już pojutrze wybieram się po lcd dlatego chciałem prosic o jakieś linki, bo sam szukałem ale nie moge znaleźć
 

SDman

Banned
Witam,
profesjonalnie można by zrobić to tak :
Płyta DVD np Obcy 3 (makabrycznie wymagający film jakość czerni)
Druga płyta nagrane DVD (różne kawałki,mecz, muza, stary film ,nowy serialik itd) z własnego obecnego sygnału TV najlepiej cyfrowego ale i analogowego choć w tym przypadku TV musi być z najwyższej półki aby poradziło sobie.
Oczywiście w sklepie poproszenie o podłaczenie DVD lub Blu i już patrzymy na to co będziemy mieć w domu !
Płyta nagrana powinna być w najwyższej jakośći !
Dobrze jest najpierw materiał pooglądać na np bardzo dobrym TV kineskopowym aby mieć potem porównanie i odniesienie .
Proponuję zawsze też wyłączenie kolorów lub zjechanie ich do 0 !
LCdek musi zagrać czystą czernią i bielą. To powie o dobrej lub złej kalibracji kolorów !
 
Do góry