test z niemieckiego czasopisma a rzeczywistość

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaw - ale chcesz mi powiedzieć co ?
Ja ma do Ciebie przyjechać - w jakim celu ?
Ja ma wszystkie modele wystawiane na sklepie.
Stoją obok siebie - Ci ci chcą mogą siedzić godzinami przy nich z pilotem.

Dziennie nasz odwiedza wiele osób więc wiemy co mają do powiedzenia.
Nie obrażaj się ale zapytam jakie masz doświadczenie w plazmach i czy miałeś w domu stojącego obok Pioneera?
U nas stoja na sklepach. A zestaw taki sam powędruje na prezentacje do Warszawy - może będziesz miał bliżej .
Na razie muszą ciągle udowadniać że nie jestem wielbłądem - ludziom którzy nie widzieli więlbłąda ./ w tym wypadku - nie widzieli stojących obok siebie plazm/
A wygląda to tak :
najpierw modele -żeby nie było wątpliwości co do intencji :
Panasonic 42 PV 70

587976f302b47b12med.jpg


Hitachi 9700
56c05122a461ba46med.jpg


Pioneer 4270 Xa

5f27acf9dccc8cb0med.jpg



Teraz ustawienia zgodne z kartą testów .

Panasonic 65 / 57/ 57

3a49641aedcfe167med.jpg



Hitachi - 8/1/0

978215cd62ba1541med.jpg


Pioneer 15/+3 /-8

4835ef6c6e77551fmed.jpg


A to jest widok ogólny trzech telewizorów:
d9a388963b4ec9c5med.jpg


Patrząc od lewej -Panasonic w środku Hitachi z prawej Pioneer
/przypominam ustawy wg niemieckiego czasopisma/ obrazek te górny

Na obrazku u dołu - pierwszy z prawej Pioneer , w środku Hitachi z lewej Panasonic. Ocenę pozostawiam WAM.

f9a9fb28ec592cdamed.jpg


Teraz Czerń - wg. ustawień testu niemieckiego - plazma Panasonica - poniżej.

1f4d530180a54cc7med.jpg


plazma Hitachi - wg ustawień również z testu - foto poniżej

75923c94d810e3ccmed.jpg


Plazma Pioneera - foto poniżej
5bb66d9edd178e42med.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń wg. czasopisma niemieckiego cd.......

Plazma Panasonica 42 PV 70

bf95c40dc5bd0560med.jpg


Plazma Hitachi 9700

baa5d0f951f423dfmed.jpg


plazma Pioneera 4270 Xa
d887fd70d0660ac7med.jpg


oraz zestawienia boczne - od lewej Panasonic, dalej Hitachi i Pioneer

1729ee1e40d9a02emed.jpg


i druga strona

8864642a69c93accmed.jpg
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja proponuje tej osobie co uwaza, ze czern w tym panasie jest lepsza niz ta na zdjeciach, przejechanie sie do Olsztyna i ustawienie parametrow wedlug swojego uznania bo inaczej ten watek nie bedzie mial konca! A my wszyscy z forum zainteresowani tematem, zlozymy sie na bilet lub paliwo wedle uznania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ostatnie zdjęcia Nocne - testu cd.

ostatnie zdjęcia - parami
Plazma z lewej Panasonic 42 PV 70 - z prawej Hitachi 9700 .
cf64da77e12afbb0med.jpg


z lewej Hitachi z prawwej Pioneer
cc7b675480ce341amed.jpg


i Panasonic 42 PV 70
e976185e5ba01b3fmed.jpg


42 Hitachi 9700 - ponizej
0ab7365e921519ddmed.jpg


Pioneer 42 4270 Xa - ponizej

49512b6915378addmed.jpg


i ostatni raz czerń wg nastawów czasopisma - plazma Panasonica
9bad6f70b7e1ce16med.jpg


plazma Hitachi 9700

824988da4ec1864fmed.jpg


i Pioneer 4270 Xa - ponizej

96701761fc84a3a1med.jpg


oraz zestawienie boczne.
Przypomnę że wg tych ustawień niemieckie czasopismo określiło plazmę Panasonica jako najlepszą

100e1a51da47d4c2med.jpg


Dalej będą zdjęcia palety barw dziennych ujęć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętać należy ,ze nie są to najlepsze ustawienia dla plazm , ale najlepsze wg. Czasopisma niemieckiego - na podstawie których twierdzi się że plazma Panasonica jest najlepsza - ocene zostawiam WAM .
Jeszcze większe zdziwienie budzą zdjęcia w pełnych warunkach oświetleniowych filmu.

36437029f512f678med.jpg


Ale o tym jutro - bo strasznie dużo czasu zajmuje wczytywanie zdjeć.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...a już tak nudno było (dzięki):D

Teraz z nutką przekory, bo widac, że kiki nadal "okopany" (żart oczywiście ...)
....................
No to jedziemy:
1. Gdzie wzorzec????
................
(fotki oglądane na kilku monitorach CRT i LCD, ale opis z CRT, bo bardziej "filmowy" obraz przedstawia i bardziej różnice uwypukla...)

1wsze 3 fotki - lampa błyskowa tylko na 2ch wstrzeliła się w ekran (Pionner juz nie) i o dziwo ...Panasonic sobie z odbiciem całkiem nieźle poradził, choc aż stopka świeci)

Następne 2 fotki (pomarańcze i menu) - praktycznie nic nie widać (oprocz tego, ze tylko Pionek jako jedyny w trybie użytkownika ) !!!!

Fotki zbiorcze z pomidorami - chyba najlepiej poziom jasności ma środkowy model ustawiony...???

6ść nocnych fotek - Panasonic najjaśniej świeci, ale za to ma najwięcej detali i tylko na nim widzę dokładnie symbol autobusu na znaku drogowym, łącznie z okienkami.... (inne nocne zdjęcia też najwięcej detali mają...w Panasonicu) !!!
(czyli "coś za coś")

Czy to jakiś zarzut???

Absolutnie nie - opisuję co widzę, a nadal widzę różnie ustawione TV i wzorzec nadal tajmnicą .... .

Pozdrawiam. :D
..........................................................



Ps (dopiero doczytałem):
Pamiętać należy, ze nie są to najlepsze ustawienia dla plazm , ale najlepsze wg. Czasopisma niemieckiego - na podstawie których twierdzi się że plazma Panasonica jest najlepsza - ocene zostawiam WAM .
- jestem w lekkim szoku, że udało się ten (lub "te") egzemplarze załatwić i w takim razie mam mieszane uczucia i do niemieckiego testu...(jak TV sobie tak jeżdżą, to tu:, to tam....) . ;)
 
Ostatnia edycja:

JaW

New member
No coż, widze ze nie dogadamy sie :) Ale niespecjalnie mi na tym zalezy.
Ale kilka słów na temat, ktore moze pomoga niektorym cokolwiek zrozumiec.

1. Widziałem kilka egzemplarzy Panasonikow 37PV70 oraz 42PV70 - czerń na nich była czarna. Nie niebieskawa czy szara, jak na zdjeciach kikiego. Była po prostu czarna. Nie jest to moze smoła zmieszana z sadzą, ale spokojnie miesci sie w definicji czerni wymagającego uzytkownika.
2. NIE JEST MOŻLIWE zrobienie zdjecia, ktore wiernie przeniesie to, co widzi czlowiek oglądający obraz bezposrednio z TV, poprzez aparat z jego algorytmami, poprzez program graficzny, az na monitor koncowego oglądacza.
3. Różne ekrany telewizyjne różnie reagują na światło flasha lampy oraz różnie są postrzegane przez matryce aparatu. Zalezy to od mnostwa czynnikow, że wymienie tylko szybe ekranu, odswiezanie, jasność ekranu itp. Mowiac krotko: aparat przewaznie "widzi" coś całkiem innego, niz oczy oglądacza.
4. Polecam nieco inne podejscie do robienia fotek testowych. Wymaga to wielkiego obiektywizmu, ale daje lepsze efekty: po zrobieniu OSTREJ fotki obrazu modyfikujemy ją tak, aby była jak najbardziej zblizona do tego, co na ekranie TV widzą nasze oczy. Ale i tak wpadniemy w pułapke, bo musimy zawierzyc monitorowi komputerowemu, a nawet dwom monitorom - naszemu oraz oglądacza koncowego.
5. Wniosek jest prosty - lepiej fotografowac panienki, a z fotkami monitorów dac sobie spokoj :)

Dziekuje za uwage i ide ogladac TV :)
 

scott

New member
Ja myślę, że ktoś kto ma lepszą plazmę Panasonica powinien pojechać do Kikiego, postawić obok całej trójki i zrobione zdjęcia zamieścić tutaj.
Widziałem Panasonica w akcji - czerń była czarna.
 

jjb

New member
@KIKI

No a ty dalej narzekasz na pande po tej wizycie w warsztacie :)

A wygląda to tak :
najpierw modele -żeby nie było wątpliwości co do intencji :
Panasonic 42 PV 70

587976f302b47b12med.jpg
A mnie sie ciagle wydawalo ze TH-42PV71F byl przedmiotem testu w tym czasopismie... :) To na tyle w temacie twoich zdjec testowych...

Przy kazdym zdjeciu ktorego uzywasz w "tescie" nalezaloby podac wartosc przyslony i czasu naswietlania oraz ISO tak aby mozna bylo ustalic same warunki w jakich robiono zdjecia. Moje wczorajsze fotki ktore zrobilem z autromatu wyraznie pokazaly (a wlasciwie nie pokazaly wiekszej roznicy) ze nie mozna strzelac byle jak fotek z automatu dla roznych TV i potem ich dowolnie porownywac. W rzeczywistosci roznica miedzy poszczegolnymi trybami byla naprawde orgomna (zwlaszcza dynamiczny siekl po oczach bialymi elementami obrazu)

Wnioski:
-po pierwsze ustawienia z testu ktorego wyniki zamiescilem nalezy aplikowac odpowiedniemu telewizorowi czyli ustawienia dla TH-42PV71F aplikujemy wlansnie jemu a nie innemu modelowi.
-po drugie robiac zdjecia nalezy uzywac dla kazdego TV takich samych ustawien aparatu (przy ciemnych zdjeciach bedzie potrzebny statyw). Inaczej juz w trakcie robienia zdjec znieksztalcamy wyniki testu.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

raul1

New member
Ciekawe dlaczego specjaliści z niemieckiego czasopisma ustawili kontrast na pioneerze na 16?? (Ustawienia fabryczne to 40). Mogliby spokojnie utawić na na 3 lub 4:D. Wtedy ten test byłby jeszcze bardziej wiarygodny!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oj hoilo1 - nie chciało się przeczytać celu ?
To najprostrzy test do zrozumienia na świecie.
Czasopismo niemieckie podało ustawienia - na jakich porównywało plazmy.
Postanowiłem ze zwykłej ciekawości na plazmach tych ustawić owe parametry i tyle.
Do porównania wykorzystałem też osoby nie mające obycia z telewizorami - aby podały swoje wrażenia.
Ponieważ zdjęcia dokładnie oddają obraz / tak jak widzą oczy/ zostały jak zawsze umieszczone na stronie.
Nie ma żadnych wzorców i nie będzie .
Cel wątku jest wyraźny . Jak na podstawie takich ustawień można nadać Plazmie Panasonica najwyższe oceny.

Zdjecia z lampą - maja pokazać że to są te a nie inne modele .
Nie dopatruj się szpiegowskiej teorii - bo to tylko zdjęcia że towar istnieje.

Pioneer jest w trybie użytkownika - to zapoznaj się z zasadami działania menu Pioneera - bo widzę że nie wiele na ten temat wiesz.

Fotki zbiorcze z pomidorami - to właśnie ustawienia znanego czasopisma niemieckiego któr na podstawie tego co widzisz / nie tylko czerni/ twierdzi że Panasonic jest najlepszy.

Ale żeby nie paplać - proponuję zakład .
Ja stawiam Plazmę Pioneera 43" - jeśli choć jedno zdjęcie jest nie tak jak na fotografiach ./ w ustawieniach czasopisma niemieckiego /
Jeśli masz rację - wygrałeś.
Jesli ja mam rację - Ty stawiasz Plazmę Pioneera / dostaniesz upust dobry przy zakupie/ . A plazma zostanie rozlosowana wśród członków Forum./

Aby sprawdzić czerń zdjęcia są robione wieczorem , celem wyeliminowania odbić i refleksów świetlnych i aby wzorem porównań żadne światła nie wpływały na ocenę.

Mam nadzieję że staniesz na wysokości wyzwania .

JaW - czytaj o czym jest wątek .
A plazma Panasonica tak ma. Oczywiście wyzwanie jest aktualne również dla Ciebie. Członkowie forum wygraja najwyżej dwie plazmy.
Przeczytaj wątek dokładnie .
Ustawienia są wg czasopisma Niemieckiego w. nastawów jak na zdjeciach.
Nie maożliwości twórczej improwizacji. Ponieważ na podstawie takich parametrów jak podane na pierwszej stronie - wyszła taka jakość na zdjęciach jaką widać.
Mam nadzieję że nie stchórzysz i podejmiesz rzuconą rękawicę.

I nie opowiadaj ze aparata widzi coś innego . Bo te zdjęcia są wyrzucane . Mamy takich zdjęć tysiące.

Wystarczy że zdjęcie dokładnie potwierdza to co widzą oczy.
Wow , wow - ciekawe że więksi specjaliści od Ciebie opierają się na testach . Rozumiem że Twój obiektywizm jest ten właściwy , ale inny obiektywizm nie jest już właściwy.

Czekam na podjęcie rękawicy - jak w warunkach niemieckiego czasopisma.
Koszty dojazdy i noclegu w Olsztynie wraz z wyżywieniem pokrywam.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jjb - chcesz powiedzieć że potrafisz tak ustawić parametry tak że mimo trzech ustawionych obok siebie telewizorów każdy bedzie miał na tym samym zdjeciu inne ustawienia aparatu ?
Zastanów się o czy mówisz ?

36437029f512f678med.jpg


tu też ?

d9a388963b4ec9c5med.jpg


Patrząc od lewej -Panasonic w środku Hitachi z prawej Pioneer
/przypominam ustawy wg niemieckiego czasopisma/ obrazek te górny

Na obrazku u dołu - pierwszy z prawej Pioneer , w środku Hitachi z lewej Panasonic. Ocenę pozostawiam WAM.

f9a9fb28ec592cdamed.jpg

1729ee1e40d9a02emed.jpg


Następny pisarz - nie widział - ale wie.
 

jjb

New member
@KIKI

No coz, taki fachowiec jak ty powinien wiedziec ze TH-42PV71F i TH-42PV70EH roznia sie elektronika. Moze wpadniesz na to ze ustawienia PV71 prezentowane w tym tescie nie musza dawac takich samych efektow na PV70 ?
Mialem nadzieje ze taki FACHOWIEC ktory wszystko WIE zastanowi sie takze nad takimi aspektami.
Co do ustawien aparatu.. musza byc reczne, na automacie aparat bedzie sie dostosowywal do tego co ma fotografowac i bedzie odpowiednio modyfikowal parametry zdjecia (nie pisze jakie bo ty pewnie WIESZ).

Nie irytuj sie KIKI, nikt nie chce z ciebie wielblada zrobic jak to napisales (choc ja uwazam ze wielblady sa bardzo sympatyczne i pozyteczne :) ). Jak to jest ze wszytskim udaje sie uzyskac dobry obraz z tych TV (teraz pisze juz o TH-42PV71F) tylko tobie nie ?
Oto link do strony z kolejnymi testami w ktorych panas wyszedl bardzo dobrze.. ofkors to sa zle testy i tak naprawde wszyscy oni sie myla :)

http://tinyurl.com/2ptslp


Pozdrawiam i zachecam do dyskusji :)

ps
Masz racje nie wiedzialem a teraz wiem.. no chyba ze sa tacy co sie z WIEDZA rodza.. co KIKI ? :)
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Alez oczywiscie, ze TH-42PV70EH ma V-Real 2, po co tworzycie fakty ktorych nie ma?!
 

jjb

New member
Na stronie panasonic.pl nic o tym nie pisali (w prezciwienstwie do panasonic.de). TO bylo pierwsze miejsce w ktorym sprawdzalem.. sorry moj blad.
Pytanie pozostaje.. czym dokladnie roznia sie te dwa telewizory ?

pozdrawiam
 

scott

New member
Punkt krytyczny

Dyskusja osiąga punkt krytyczny. Uważam, że porównanie zostało zrobione, było to porównanie konkretnych egzemplarzy wymienionych modeli i to by było na tyle, nie ma sensu dalej wałkować sprawy. Będzie następne sprzęt - będą następne wnioski.
 

slimak

New member
Bez reklam
kiki napisał:
oj hoilo1 - nie chciało się przeczytać celu ?
To najprostrzy test do zrozumienia na świecie.
Czasopismo niemieckie podało ustawienia - na jakich porównywało plazmy.
Postanowiłem ze zwykłej ciekawości na plazmach tych ustawić owe parametry i tyle.
......
Cel wątku jest wyraźny . Jak na podstawie takich ustawień można nadać Plazmie Panasonica najwyższe oceny.

......
pozdrawiam


Dziękuje za zdjęcia, niestety muszę się trochę przyczepić:

1) Z trzech tv tylko Hitachi jest telewizorem z testu Video-magazin
2) Panasonic oprócz tego, że jest innym modelem ma też ustawiony tryb „dynamiczny” zamiast „normalny”. Informacja ta była podana w pełnej wersji tego testu.
3) Telewizory w niemieckim czasopiśmie były testowane w oświetleniu dziennym i jasnym pomieszczeniu.


Pozdrawiam
Ślimak

P.S. Kalibracje niby podobnych TV Panasonica z video-magazin:

42pv60
kontrast 40%
jasność 40,5 %
kolor 47%
bildmodus kino

37pv60
kontrast 55,1%
jasność 53 %
kolor 54,1%
bildmodus kino

37pv600
kontrast 54,1%
jasność 51 %
kolor 49%
bildmodus ?

I na koniec pełny (nie skrócony) opis parametrów po kalibracji Pioneer 436 RXE

Kontrast: 22;
Helligkeit: -1;
Farbsättigung:1;
Aktivierungsmode:100 Hz ;
Gamma: 3;
AV-Wahl: Film;
Pure Cinema: Standard
 
Do góry