test z niemieckiego czasopisma a rzeczywistość

jjb

New member
Witam,

nie strasz wszytskich tymi zakladami o pioneera.. bo moze nie kazdy chce go miec ? :p A tak serio to bez sensu.. jaki to argument ? Chcesz oniesmielic "przeciwnika" w dyskusji ? Cz ybrak innych, rzeczowych argumentow ?
Ja w pelni zgadzam sie z tym co napisal juliuszk, uwazam ze metodyka testow "fotograficznych" pozostawia wiele do zyczenia podobnie do ich wynikow ktore nie wiedziec czemu maja sie nijak do WIELU testow z pracy fachowej ktore prezentuja cos z gola innego...


pozdrawiam

p.s.

Zapraszam na strone panasonic.de gdzie model TH-42PV71F moze pochwalic sie kolejnymi pozytywnymi wynikami testow... z ktorymi ofkors nie trzeba sie zgadzac :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie o to chodzi - ja byłem i mam o czym opowiadać .
Ty nie byłeś więc nie masz o czym mówić. Na porównaniach też nie byłeś - a wydaje się że wiesz więcej - na temat tego co widać a czego nie widać - niż osoby które były. I tylko tyle.
 

jjb

New member
Oj tam, mialem okazje ogladac w dzialaniu modele panasonica z matryca dziesiatej generacji i nie zgadzam sie z wynikami twoich testow. W wielu miejscach nie tylko ja ale takze pare innych osob mialo zastrzezenia do zdjec i sposobu ustawienia parametrow obrazu (juz nie wspomne o samym ustawieniu tv).
Malo tego, zamieszczam wiele roznych wynikow testow z profesjonalnych czasopism zajmujacych sie tematyka.. oczywiscie wszystkie sa przez ciebie negowane.. kazdy jest nieprofesjonalny...
Zamiast sie obrazac powinienes sie cieszyc ze sa ludzie ktorzy chca sie przyczynic do polepszenia jakosc twoich testow. Bo czym jest krytyka jak nie sposobem na poprawe jakosci ?

pozdrawiam
 

scott

New member
lubie pioniera. tu trochę inna czerń...
 

Attachments

  • Pio507XA.jpg
    Pio507XA.jpg
    34,6 KB · Wyś: 81

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jjb - nie mówię wcale o tym.
Mało tego bardzo cenię sobie Twoje wypowiedzi.
Dałem Ci przykład konkretny i wypowiedzi tylko co do testu w/w czasopisma. Nawet jeden z użytkowników konkurencyjnego portalu ze zwykłej ciekawości zrobił to samo i wyobraź sobie - ze wyszło mu to samo co i na naszych zdjęciach.
 

jjb

New member
witam,

dziekuje za dobre slowo. Pamietajmy jednak ze test byl na PV71 i dla niego sa te wartosci (wiec prezentacja ich na innym modelu nie do konca jest ok). Nie zapominajmy takze o uzupelnieniu tamtego testu o dodatkowe informacje ktore umiescicl tutaj slimak a ktore pochadza z pelnej wersji artykulu (daja one dodatkowe info dotyczace ustawien.. ktore ma wplyw na jakosc obrazu). Nie dajmy sie zwariowac.


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przypominan ,ze dopisek mówił otym że plazmy porównywano w pełnym swietle , przy zapalonych lampach. Tylko kto w domu tak ogląda telewizor że ustawia naprzeciwko okna , odsłania je i włącza jeszcze światło " żeby był lepszy efekt" .
My robimy prezentacje w domu klienta - wykonaliśmy ich kilka tysięcy , więc wiemy w jakich warunkach użytkownicy korzystają ze sprzętu. I jeszcze nigdy nie spotakaliśmy z taką lub choćby podobną sytuacją nasłonecznienia pokoju.
Nie dajmy się zwariować że Panasonic wygrywa i z Pioneerem i z Hitachi - bo nie wygrywa.
 

jjb

New member
Aj..., no przeczytaj dokladnie co slimak pisal, jednym z testow... JEDNYM z wielu... zdaje sie ze chodzilo o ustawienia producenta. Ustawienia idywidualne robione tak aby jak najbardziej zblizyc sie do obrazu idealnego robione sa w warunkach zblizonych do tych w ktorych ja czy ty ogladamy tv.

pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
kiki napisał:
przypominan ,ze dopisek mówił otym że plazmy porównywano w pełnym swietle , przy zapalonych lampach.


Naprawdę????

slimak napisał:
Dziękuje za zdjęcia, niestety muszę się trochę przyczepić:

1) Z trzech tv tylko Hitachi jest telewizorem z testu Video-magazin
2) Panasonic oprócz tego, że jest innym modelem ma też ustawiony tryb „dynamiczny” zamiast „normalny”. Informacja ta była podana w pełnej wersji tego testu.
3) Telewizory w niemieckim czasopiśmie były testowane w oświetleniu dziennym i jasnym pomieszczeniu.


Pozdrawiam
Ślimak

P.S. Kalibracje niby podobnych TV Panasonica z video-magazin:

42pv60
kontrast 40%
jasność 40,5 %
kolor 47%
bildmodus kino

37pv60
kontrast 55,1%
jasność 53 %
kolor 54,1%
bildmodus kino

37pv600
kontrast 54,1%
jasność 51 %
kolor 49%
bildmodus ?

I na koniec pełny (nie skrócony) opis parametrów po kalibracji Pioneer 436 RXE

Kontrast: 22;
Helligkeit: -1;
Farbsättigung:1;
Aktivierungsmode:100 Hz ;
Gamma: 3;
AV-Wahl: Film;
Pure Cinema: Standard
user_online.gif


Warn: (20%)
full.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif

Ślimak

P.S. Kiki też testował w świetle dziennym, ale pomieszczenie nie było z całą pewnością jasne.
36437029f512f678med.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przestań -przecież nie chciało mi się wyjmować nowej zapakowanej skora stara pasuje.
Mam nadzieję że wg. Ciebie podstawka nie wpływa na jakość obrazu ?
Przy ustawieniach czasopisma niemieckiego ten telewizor tak odbiera i basta. I też widać na zdjęciu , że w pełnym świetle i w słabym - niestety jakość bez rewelacji.
 

jjb

New member
Witam,

ten telewizor zdecydowanie tak nie odbiera i nie ma co bastowac. Tak po prostu jest.
Ten model Panasonica jest wszedzie chwalony za swietny obraz (odwzrorowanie kolorow, czern!!!) i za doskonaly stosunek cena/jakosc. Nic tego nie zmieni, nawet zle ustawiony badz zepsuty model testowy.

Jesli ktos jest chce to poszuka sobie na zagranicznych servisach / czasopismach dodatkowychm, wiarygodnych informacji (na niemieckiej stronie panasonica jest masa odnosnikow do testow wystarczy wejsc i sprawdzic/przeczytac).


Uwazam temat za zamkniety.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz to juz piszesz głupoty- których swiat nie słyszał.
Nie widziałes - a wiesz.
Jak Cię zapraszam - to nie przybywasz - bo Cieżko przyznać się do błędu .
Ale głupoty mozna pisać - bo to nie boli .
Przecież mozesz wejść do dowolnego sklepu ustawić i dopiero pisać.
Ktoś z drugie forum tak zrobił i powiedział że wynik jest dokładnie taki jak na zdjęciach.
I gość pisze że nie można pisać dyrdymał jesli się tego nie widziało.
A Ty nie widziałeś ale - piszesz .
 

jjb

New member
Witam,

no mam w domu TH-42PX71F i wiem co widze.
Zaonteresowani na pewno sprawdza informacje ktore podalem. Jesli 8 testow jest dla ciebie malo wiarygodnych i dalej upierasz sie przy swoim, stwierdzajac z pelna odpowiedzialnoscia ze tak z cal seria jest.. no coz napoleonie :) Niech tak zatem bedzie,wiecej nie bede na ten temat dyskutowal... ja jestem zadowolony z mojego zakupu i to najwazniejsze. A czy ktos sporo przeplaci dostajac podobna jakosc... to szczerze mowiac nie moj problem.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marko156

New member
kiki może rzeczywiście model z twojego testu jest zepsuty bo na moim panasonicu jakość czerni jest bardzo dobra.Zainteresowani tym modelem mogą go obejrzeć w pierwszym lepszym Media Markecie i niech sami ocenią. I daj sobie spokuj z tymi twoimi testami całkiem innego odbiornika.koniec tematu.
 

malinesqu

New member
potwierdzam co pisza koledzy: KIKI daj sobie spokój z bezsasadnym szkalowaniem Panasonica albo zamilknij.....

nie wiem co Panasonic tobie zawinił ale w kazdym temacie nie tylko na tym forum od jakiegos czasu obserwuje ze cokolwiek jest ziwazanego z modelami tej firmy jest na NIE w twoim wykonaniu, znam dobrze model 42-PV700 = czyli prawie to samo co PV70 (sam osobiscie go jeszcze nie mam, ale lada moment juz tak) i nidgy nie spotlałem sie z takim obrazem i "czernią" jak na twoich testach, jak juz bede go posiadał to moze ja zaprosze do mnie Ciebie (tak ja ty zapraszasz do siebie) na pokaz.... żeby sie przekonać.

nie kwestionuje jakośc tak wychwalanego Pioneera, czy pewnych wad Panasonica ale według twoich zdjieć i opisów cokolwiek sie postawi obok niego nawet pewnie starego Rubina 714p byłoby lepsze.....
 

JaW

New member
malinesqu napisał:
to moze ja zaprosze do mnie Ciebie (tak ja ty zapraszasz do siebie) na pokaz.... żeby sie przekonać.
To nic nie da, nie przyjedzie. Juz go wczesniej zapraszalem, nawet pifko proponując i darmowe objasnienie niektorych kwestii zwiazanych z jego "testami". :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja muszę jechać do Ciebie w kilka osób i ciagnąć cały sprzęt. Nie wiem gdzie mieszkasz - ale wykonam taki wysiłek z przyjemnością jeśli:
- poniesiesz koszty prezentacji / jeśli ja mam rację /
- dokonasz wpisu na forum swoje wrażenia z prezentacji
- masz warunki w mieszkaniu ustawienia jednocześnie Trzech modeli
Hitachi , Pioneera , Panasonica
- ustawiamy sprzęt wg. danych czasopisma niemieckiego / bo tego dotyczy wątek/
- zrobimy zdjęcia z prezentacji i potwierdzisz ,że różnice / o ile będą wg. Ciebie/ występują
- zdjęcia zrobimy o zmroku lub wieczorem / wtedy polecamy wybór palzmy jako najbardziej uzasadniony - bo świeci wówczas najpiękniej/ i aby nie było widać żadnych odbić światła i osób dokonujacych porównań - bo wpływają te osoby - odbijajac się na ekranie - na jakość obrazu.
- możemy też zaprosić wszystkich chętnych - o ile pozwolisz ?

I Tylko tyle - jeśli gotów - ja jestem.
 
Do góry