Test TVP1 HD

bluray

Banned
bluray ale co tu porównywać z satelity idzie lepiej ,bitrate średni na poziomie 7,95 mb/s
Zwracam uwagę, że max bitrate dla TVP 1 hd to tylko 6,5 mbps.
Skąd więc masz prawie 8 ?

Możee zsumowany dla torów v i audio.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem 6,mb/s to dla naziemnej telewizji cyfrowej , pierwsza włączyła przekaz enka i u niej było 7,95mb/s dlatego napisałem że z satelity jakość jest lepsza niż z dvb-t
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mała niespodzianka- TVP 2HD został umieszczony na transponderze Cyfrowego Polsatu 12,265 V ,transponder ten ma pojemność 61,2mb/s w chwili obecnej jest tam 9 kanałów HD i jeden SD ,kanał Telewizji Polskiej będzie dziesiątym ,w planach Cyfrowy Polsat ma jeszcze umieszczenie Polsat Sport Extra HD - gdyby jeszcze ten kanał znalazł się na tym transponderze jakość niestety spadnie - pozostaje mieć nadzieję że ,Polsat znajdzie inną lokalizację

TVP 2HD po północy rozpoczął nadawanie w dvb-t - niestety u mnie mux3 nie sięga więc nie mogę nic powiedzieć więcej ,dzwoniłem po znajomych z tego co się dowiedziałem jakość jest zmienna raz jest lepiej a raz gorzej ,być może w ciągu najbliższych dni wszystko się unormuje
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Mówcie co chcecie, ale pseudo HD(TVP1/2) jest niezbędnym minimum aby obraz jakoś się prezentował. Inne kanały(SD) nadawane w ramach polskiej, naziemnej cyfrówki, wyglądają żałośnie. Szczególnie sport, gdzie wysoka rozdzielczość i bitrate to podstawa. Większość sportów filmowana jest z dalekiej perspektywy, więc wymagana jest szczegółowość, która nie ma racji bytu bez w/w składowych obrazu.
W zasadzie, dobrze dostrojony analog niczym nie ustępuje wspomnianej cyfrówce w SD.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Mówcie co chcecie, ale pseudo HD(TVP1/2) jest niezbędnym minimum aby obraz jakoś się prezentował. Inne kanały(SD) nadawane w ramach polskiej, naziemnej cyfrówki, wyglądają żałośnie. Szczególnie sport, gdzie wysoka rozdzielczość i bitrate to podstawa. Większość sportów filmowana jest z dalekiej perspektywy, więc wymagana jest szczegółowość, która nie ma racji bytu bez w/w składowych obrazu.
W zasadzie, dobrze dostrojony analog niczym nie ustępuje wspomnianej cyfrówce w SD.

NA CZYM TY OGLĄDASZ TE INNE KANAŁY SD. Śmiem twierdzić, że filmy, programy ze studia (po prostu dobrze zrealizowany materiał) na kanałach SD są b. dobrej jakości i TVP 1HD na dzień dzisiejszy w żaden sposób nie "przebija" tych programów pod względem jakości technicznej. Jak już wcześniej pisałem mam wrażenie, że TVP 1HD to SD z logiem HD.
Zmień swój TV bo "żałośnie" on odbiera dobry sygnał DVB-T.
 

GustoB

New member
Żeby było HD to musi być jeszcze filmowane w taki sposób, a przecież wciąż nie jest to standard niestety. I dobra była sugestia jednego użytkownika, który stiwerdził, że znaczek hd przy logo powinien być wtedy, gdy materiał odpowiada tej jakości. Transmisja z festiwalu była rzeczywiście w łądnej jakości.

Mecz z Andorą chyba nie jest choć bitrate jest ok 1100 KB/s (chyba prawie 9 Mb/s?). A na tvp hd w tej chwili leci co innego, więc nie można porównać.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mecz nie jest w HD bo gdyby był to byłby równolegle na TVP HD ,a tak nie jest .Opole było w TVP HD ,TVP HD1
Żeby produkować audycje HD to trzeba mieć jeszcze sprzęt ,a jak widać są z tym kłopoty co dobitnie widać w przypadku programów informacyjnych np. Telexpres ,Panorama ,Wiadomości - nie wspominając już o magazynach "Kawa czy herbata" . Dziadostwo i tyle
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Gdyby mecz z Andorą był transmitowany w HD to by to było po prostu widać....
Trochę to dziwne, rano prezenterzy TVP prześcigają się w chwaleniu tym ile to kamer HD ma Telewizja Polska i jakie to wszystko jest super i w ogóle...A kilka godzin później jest mecz powiedzieć by można próba generalna przed Euro i transmisja realizowana w SD....porażka.
 

tomek976

Member
Witam do Was pytanie.
Czy przy odbiorzez naziemnym po podejsciu do telewizora na około logo TVPHD1/2 macie pełno artefaktow? Staram sie stwierdzić czy to kwestia słabego sygnału czy kiepskiego procesora/tunera TV.
Mam porównanie na plaźmie Panasonica z dekoderem UPC i tam jest ideał piksel do piksela
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z Twoim telewizorem wszystko dobrze .W przypadku mux1 TVP HD1 ma słabszą jakość (za mały bitrate) nawet podczas festiwalu w Opolu podczas szybkich przejść logo trochę się rozmazywało ,a przypadku odbioru z satelity jakość TVP HD 1 jest trochę lepsza .W przypadku TVP 2 HD z dvb-t to nic nie mogę powiedzieć ,gdyż u mnie jeszcze nie działa mux3
 

bluray

Banned
Mecz Polska - Andorra to była pomyłka z jakością.
Pewnie wozy HD były w Opolu.

Ktoś zmierzył bitrate i pisze , że był wysoki.
Więc może ten bitrate to nie jest do końca wyznacznik jakości finalnej obrazu.

Kolejna sprawa, że mamy do czynienia z dynamiczną przepływnością.
Czyli kompuret przydziela wartość przepływności w danej chwili wedle chwilowego zapotrzebowania na danym kanale.
Nawet uśrednione wartości nie będą przesądzały o widzianej jakości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

tomek976

Member
Z Twoim telewizorem wszystko dobrze .W przypadku mux1 TVP HD1 ma słabszą jakość (za mały bitrate) nawet podczas festiwalu w Opolu podczas szybkich przejść logo trochę się rozmazywało ,a przypadku odbioru z satelity jakość TVP HD 1 jest trochę lepsza .W przypadku TVP 2 HD z dvb-t to nic nie mogę powiedzieć ,gdyż u mnie jeszcze nie działa mux3

Dzękuję za odpowiedź. Dokładnie chodzi mi o to czy nawet jak mamy statyczny obraz i podejdziemy blisko do telewizora to wokół LOGO nie m idealnie czystego tła tylko ślady kompresji w postaci zniekształcenia tła. Tak jak pisałem w UPC na plaźmie wygląda to idealnie. W DVBT na LCD masakra jakaś
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mecz Polska -Andora musiał być w SD ,skoro wóz HD był w tym czasie w Opolu.Żeby pokazywać materiały w HD potrzebny jest sprzęt - a to jest droga zabawa ,do obsługi programów kręconych w studiu np.Wiadomości ,Panorama potrzebna jest dobrej klasy kamera studyjna HD ,a to jest wydatek rzędu 100 tyś $ ,kamera podwieszana pod ramiona (flycam ) to wydatek rzędu ok. 80 tyś zł .Niestety jakość High Definition sporo kosztuje ,dlatego Polska Telewizja nie może się porównywać z Francuską ,Niemiecką
 
Do góry