Test porównawczy amplitunerów (8 modeli)

Fatman_1

New member
Bez reklam
Na areadvd.de ukazał się świeży test porównawczy amplitunerów.
W szranki stanęły:
  1. Onkyo SR-604
  2. Onkyo SR-674
  3. Denon AVR-2307
  4. Harman Kardon AVR-340
  5. Yamaha RX-V1700
  6. Pioneer VSX-AX2AS-S
  7. Pioneer VSX-AX4ASi-S
  8. Marantz SR 7001
Link macie tutaj:
http://www.areadvd.de/hardware/2006/2_avrm_1.shtml

Dla nieznających niemieckiego polecam konwersję na angielski przez altavistę. Wystarczy wkleić link do okienka i mamy po angielsku:
http://babelfish.altavista.com

A jakie są Wasze opinie ???
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ależ są zdjęcia pilotów - patrz 4 str. testu.
To dopiero I-wsza część. Mam nadzieję, że w II części ocenią dźwięk.
Muszę przyznać, że jak na razie ostudzili trochę moje duże naszieje związane z wchodzącym Marantzem 7001. A specyfikacja tak dobrze brzmi... :)
 

hawk70

New member
Właśnie zakupiłem Pioneer VSX-AX4ASi-S. Zobaczymy na co go stać w zaciszu domowym. Może ktoś może przy okazji polecić do niego sensowne kolumny?
hawk70
 

piteron

Active member
Bez reklam
jak juz będziesz po pierwszych odsłuchach daj znać co i jak
ja osobiście zawiodłem sie na tym klocku
 

hawk70

New member
A z ciekawości: co to znaczy, że się zawiodłeś. Mała funkcjonalność?, kiepski dźwięk? Jeszcze ich nie podłączyłem, gdyż przyjdą kurierem w dniu jutrzejszym ale na pewno przetestuję i podzielę się wrażeniami.
hawk70
 

hawk70

New member
Dałem 4 550,00 PLN brutto (nz fakturę). Taniej nie znalazłem. Właśnie rano odebrałem już przesyłkę i zabieram się do instalowania.
 

hawk70

New member
Szczerze to trudno mi powiedzieć. Mam jeszcze stare kolumny. Podsumowując:
in plus:
- super realistyczny dźwięk (można go podbijać w każdym zakresie i każdy kanał oddzielnie)
- bajeczne możliwości ustawień i konfiguracji
- bardzo dużo funkcji (których pewnie nigdy nie użyje ;-))
- fajny uczący się pilot
- wreszcie 4 HDMI
- dźwięk super ale mam już 36 lat i podobno najciekawszych rzeczy i tak nie słyszę ;-)
- tak więc zostaje mi: wygląda super ;-)
- można podłączyć 7 głośników
- bajeranckie konfigurowanie pomieszczenia odsłuchowego przez mikrofon ustawiany w miejscu (lub miejscach bo można mieć kilka konfiguracji) gdzie się zazwyczaj słucha.
- wreszcie wszystko podłączyłem do amplitunera a jego do TV. Jeden pilot, jedno źródło dźwięku. REWELACJA.

in minus:
- kiepska instrukcja (w pewnym momencie się wkurzyłem i zamiast ją czytać podłączyłem wszystko "na chłopski rozum" i od razu lepiej
- jak ustawiam złącze HDMI to dźwięk nie chce iść inaczej niż po HDMI. Nie przewidziano tego, że mażna mieć SNAZIO, które ma wyście DVI i łącząc kablem z drugiej strony HDMI nie idzie nim dźwięk. Tak więc idzie albo dźwięk albo obraz. Muszę dokupić kabel component i dopiero wtedy dźwięk po optycznym.

sumarycznie rewelacyjny sprzęt. Można szpanować do woli ;-) ale czy wart tej kasy? Będę mógł powiedzieć jak kupię nowe dobre kolumny. Na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, że jak ma się tą kasę to warto ale ta niedoróbka z HDMI wkurza.
pozdrawiam
hawk70
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Wydaje mi się, że JBL Infinity BETA 40 lub 50. Wystarczająca jakość, przystępna cena i maskownice głośników z tworzywa więc koty nie będą w stanie ich poniszczyć ;-). A może ktoś ma inne sugestie?
 

zs1111

New member
Amplituner Panasonic 57-58 cyfrowy

Przetestujcie Amplituner cyfrowy Panasonica 57 i wersję z mikrofonem 58 niemieckie czasopismo Knauff oceniło bardzo wysoko ,urządzenie to ma wszystko nawet HDMI za cenę 1700zł a z automatyczną kalibracją głośników model 58 kosztuje 2200zl a w USA cena 399 dolarów za model 57?
 

Mabri

New member
EISA może i coś mówi, ale głośniki trzeba brać na słuch i to obojętnie kto co poleci. Przy ampli za 4,5 tyś trzeba z nim odwiedzić studio odsłuchowe. Koniecznie.
 
Do góry