test 4xLCD TV 40": , Samsung, Sony, Amoi !

krytyk

New member
Witam, miałem przyjemność w dniu dzisiejszym potestować obok siebie 4 sztuki LCD TV w rozmiarze 40", podzielę sie dla zainteresowanych moimi doświadczeniami:
Testowane modele:
Sony KDL-S40A11E
FujistuSiemens V40-1
Amoi LC40AF1E
Samsung LE-40M51
moje oceny od 6 do 1 (6 najwyższa)

testy na kablówce Aster, DVBC, PC, HD
moje wyniki:
Samsung 2
Sony 4
FSC 5
Amoi 5
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ale matryce - chyba jednak Samsunga
Jeśli pytam jakichkolwiek importerów o 40" - to potwierdzają matryce - SAMSUNGA.
pozdrawiam
 
krytyk, to jest chyba najkrótszy test jaki widziałem i to aż czterech LCD. Podziwiam za zwięzłość tematu, ale mógłbyś się trochę rozpisać co do każdego źródła. Czy stały obok siebie i testowałeś jednocześnie to samo źródło ?
 

krytyk

New member
LCDki stały obok siebie, podłączone na początek do kablówki poprzez aktywny rozgałęźnik 6xFka, takze sygnał miały dokładnie takiej samej jakości, nastepnie podałem DVB-C, również rozszyłem sygnał na 4 lcd, potem PC, i na koniec HD z Kissa DP600, podsumowujac ranking tego co uzyskałem, oczywiście subiektywnie:eek:d najlepszego
Kablówka aster: FSC, Sony, Amoi, Samsung
DVB-C: FSC, Amoi, Sony, Samsung
PC: FSC, Samsung, Amoi, Sony
HD: Amoi, FSC, Samsung, Sony

co wg mnie daje: z porównywanych
1. FSC
2. Amoi
3. Sony
4. Samsung
Najszyszy bezapelacyjnie Amoi, różnica w odświeżaniu matrycy, np w stosunku do najsłabszego tu Samsunga to ponad 1,4s co w jest wiecznością niestety,
ciemne tlo przy przełączaniu np kanałów lub trybów np w samsung trwa 1.2s, w amoi 0,2s zmierzone porządnym sprzętem,
no i zamiast czerni mamy w M51 ciemny fiolet, najlepsze odwzorowanie kolorów zdecydowanie w FSC,
największą zaletą sony to mniej niedoskonałości niż samsung,
jakość wykonania bezapelacyjnie Amoi nr 1, następnie FSC, Sony i Samsung

Dalej; Piloty, ergonomia, obsługa menu, prostota i szybkość przełączania i dostępność poszczególnych usług, bez watpienia Amoi, po prostu rewelacja, najgorzej znów M51, w FSC oddzielna klawiatura do obsługi 1 i drugiego tunera, bardzo wygodne,
Sony? bardzo licho w trybie PC, podanie sygnału z radeona pro i efekt mizerny, najsłabiej z modeli, FSC bezapelacyjnie nr 1 w PC, ...
co więcej chcesz wiedziec?
 

szarp

New member
Hehe ...

Oj coś mi się wydaje że krytyk tymi FSC i Amoi handluje ... i jakoś dziwnie kojarzę go z digitalo.pl. Może to jedynie moje omamy a może sprzedaż na digitalo siada i trzeba "reklamę" zapuścić
 

krytyk

New member
znów to samo...
zdaje się jak być Szarp nie zauważył jest to forum, i chyba jest to miejsce do dzielenia się doświadczeniem i wnioskami, jak podkresliłem subiektywnymi,

po drugie -tak wiem, że wyłączność na sprzedaż ma tu firma z banera, choć nie jest to miejsce na to, i skoro taka reakcja to chyba komuś innemu sprzedaż siada,
po trzecie czepiaj się tych firm nie mnie, z zresztą jak byś poświęcił minutę to byś sprawdzić, że akurat mają pewnie w ofercie ponad 100 modeli a nie tylko 2,
po czwarte nie reaklamuję tu nikogo, jestem daleki od tego, nie same sobie radzą, a tobie żal d..ściska że o takich porównaniach możesz tylko tu poczytać, dlatego trzeba skontrować kogoś kto ma lepiej,
no i najwazniejsze, że moje spostrzeżenia burzą budowane tu i lansowane szlakiery i rankingi, które napędzają prezentacje i sprzedaż, bo nawiększą wadą opisywanych przeze mnie produktów jest to, że sprzedawcy na tym forum poprostu nie mają ich w ofercie,
dlatego może warto pisac o nich co by wiara wiedziła, że na świecie jest więcej TV, a nie tylko te jedynie słuszne
trochę obiektywizmu by się tu jednak przydało na tym forum
czepiaj się banera !!!
 

szarp

New member
Nie wiem jakie ty masz odczucia co do "obiektywizmu" ale testy prowadzone przez sprzedawce zawsze będą śmierdzieć. I nieważne jest czy jest to kiki czy krytyk. Nawet gdyby były jak najbardziej rzetelne zawsze mogą być podszyte jakimiś względami. Jak ktoś chce pokazać, że coś jest lepsze to pewnie pokaże i publikowanie takich ocen jest wg mnie takie sobie. I nie piszę tego tylko dlatego że jestem posiadaczem Samsunga.
Dla mnie osobiście najistotniejsze są odczucia ludzi, którzy nie mają w tym żadnego interesu. Im jestem w stanie do pewnego stopnia zaufać. Niestety Twój nazwijmy to "test" odbiorników Fujitsu czy Amoi, których nikt nie widział nie może być obiektywny. Może byś chociaż zdjęcia opublikował to można by było ocenić, a tak ... napisałeś coś sobie ... ja też mogę:
1: BenQ
2: Pionier
3: Panasonic
4: Amoi
i co?
 

Lupus

New member
nie wiem czy krytyk jest sprzedawcą czy nie i mam to szczerze w d****, ale to włąsnie dzięku niemu od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora lcd ACER AT3705-MGW. To włąsnie dzięki wpisowi krytyka o tv Amoi traiłem na tego Acera i zainteresowałem się jego zakupem. I żeby było jasne nie kupiłem go w digitalo ( tam ten telewizor kosztuje prawie 10 lzł. a ja dałem 7 kzł. ) tylko w sklepie komputerowym na który trafiłem po wykonaniu długiej seri telefonów po sklepach zajmujących sie sprzedażą sprzętu komputerowego.
Niech ktoś mi pokaże tv w cenie 7 tys. zł o możliwościach mojego Acera.
Aha żeby nie było że zakup był na ślepo i wogóle, porównywałem go z Samsungiem M51 ( 40" ) i JVC LT-37S60 ( 37") i z czystym sumnieniem mogę powiedzieć że jakością obrazu Acera nie odbiega od tamtych modeli a swoimi możliwościami znacznie je przewyższa. ( rozdzielczość, wbudowany mediaport ).
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla Krytyka za to że zwrócił moją uwagę na ten sprzęt.
 

krytyk

New member
szarp napisał:
Nie wiem jakie ty masz odczucia co do "obiektywizmu" ale testy prowadzone przez sprzedawce zawsze będą śmierdzieć. I nieważne jest czy jest to kiki czy krytyk. Nawet gdyby były jak najbardziej rzetelne zawsze mogą być podszyte jakimiś względami. Jak ktoś chce pokazać, że coś jest lepsze to pewnie pokaże i publikowanie takich ocen jest wg mnie takie sobie. I nie piszę tego tylko dlatego że jestem posiadaczem Samsunga.
Dla mnie osobiście najistotniejsze są odczucia ludzi, którzy nie mają w tym żadnego interesu. Im jestem w stanie do pewnego stopnia zaufać. Niestety Twój nazwijmy to "test" odbiorników Fujitsu czy Amoi, których nikt nie widział nie może być obiektywny. Może byś chociaż zdjęcia opublikował to można by było ocenić, a tak ... napisałeś coś sobie ... ja też mogę:
1: BenQ
2: Pionier
3: Panasonic
4: Amoi
i co?
tak jak kilkakrotnie podkreslałem,
podane modele oceniam subiektywnie, wg moich doświadczeń i testów.
Interes tu mam taki, że chcę się podzielić tym, co zobaczyłem, sprawdziłem.
Nie interesuje mnie promocja! zdjęcia amoi przesłałem zainteresowanym niedowiarkom, ale 37" nie 40", bo mam go w domu, tak samo jak 40" FSC.
Jeśli pachnie ci lansowanie i opisywanie produktów przez sprzedwców, to mniej pretencje o to do nich, wiesz dobrze, że robi się tu bazar, też mi się to nie podoba, bo nie do tego jest forum, a firmy powinny szukać reklamy w innych miejscach, a tu niech służą ale doradztem i doświadczeniem nie promowaniem swojego portfolio,
z firmą wspomnianą przez ciebie mam tyle wspólnego, ze byłem ich klientem, tyle, a ciebie prosiłbym o nie wpisywanie wprost nazw firm, bo tak czy się to reklama, czy dobra czy zła, ale jednak, a właśnie zapewne o to tu chodzi, unikajmy tego, ale będzie nam lepiej
 

krytyk

New member
Lupus napisał:
nie wiem czy krytyk jest sprzedawcą czy nie i mam to szczerze w d****, ale to włąsnie dzięku niemu od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora lcd ACER AT3705-MGW. To włąsnie dzięki wpisowi krytyka o tv Amoi traiłem na tego Acera i zainteresowałem się jego zakupem. I żeby było jasne nie kupiłem go w digitalo ( tam ten telewizor kosztuje prawie 10 lzł. a ja dałem 7 kzł. ) tylko w sklepie komputerowym na który trafiłem po wykonaniu długiej seri telefonów po sklepach zajmujących sie sprzedażą sprzętu komputerowego.
Niech ktoś mi pokaże tv w cenie 7 tys. zł o możliwościach mojego Acera.
Aha żeby nie było że zakup był na ślepo i wogóle, porównywałem go z Samsungiem M51 ( 40" ) i JVC LT-37S60 ( 37") i z czystym sumnieniem mogę powiedzieć że jakością obrazu Acera nie odbiega od tamtych modeli a swoimi możliwościami znacznie je przewyższa. ( rozdzielczość, wbudowany mediaport ).
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla Krytyka za to że zwrócił moją uwagę na ten sprzęt.

opisz jak działa, jak pracuje w róznych trybach,
jestem bardzo ciekaw tego Acera, czytałem dużo na jego temat i jedna rzecz, w specyfikacji producenta podają, że sygnał HD w wmv odtwarza tylko 720p, 1080i tylko w formacie MPEG2, czy udało ci się już to sparwdzić?
a cena super, gratuluję dobrego wyboru
 

szarp

New member
Krytyku ... wyjaśnij mi zatem po co Ty robisz te testy? Chcesz się utwierdzić w wyborze? Lubisz mieć bałagan w domu? Jesteś kolekcjonerem plazm i LCD'ków? Mam TV LCD i owszem jeszcze zerkam czasami do sklepów i czytam to forum ale mam co chciałem i już. Ty zaś wypisujesz użytkuje to i tamto i to. Po co ?
Nawet jeśli robisz to bezinteresownie to ja w to nie wierzę.
 

szymonunion

New member
Lupus,

a jakies testy w innym watku? Czy wolisz tutaj? Czekam na info! Acer wlasnie napisal do mnie, ze maja u siebie 1 sztuke demo i zapraszaja do siebie :)

Daj znac - tv bedzie dla mnie za 2 tyg!


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

Lupus

New member
szymonunion napisał:
Lupus,

a jakies testy w innym watku? Czy wolisz tutaj? Czekam na info! Acer wlasnie napisal do mnie, ze maja u siebie 1 sztuke demo i zapraszaja do siebie :)

Daj znac - tv bedzie dla mnie za 2 tyg!


Pozdrawiam,

--
SzYmOn

Jeśli chodzi o testy to jak tylko sprawdze wszystko co mam do sprawdzenia to opisze swoje wrażenia z użytkowania, jednak póki co podpiętegomam tylko xkloca i nie mogę się oderwać :) wbudowanego media gatewaya jeszcze nie sprawdzałem w działaniu więc nic nie powiem ( i po co podpinałem tego xa ??? :p )
Na tym etapie mogę powiedzieć jedna - ten tv jest wart swojej ceny.
 

szymonunion

New member
Buu... 4 sztuki ida i 4 zarezerwowane...

Witam,

INFO z ostatniej chwili: Ida *tylko* 4 sztuki Acer AT3705-MGW - wszystkie dla ABC Data - ale juz maja 5 rezerwacji. Tak wiec nowe sztuki dopiero moze pod koniec miesiaca beda - ale zamowia wiecej - juz ich przekonalem... Dzwonie wlasnie do Acer Polska, ale osoba z ktora rozmawialem wczesniej jest na spotkaniu. Kolejne beda moze pod koniec lutego
 

rafaello

New member
test LCD TV 37"

Witajcie, podobał mi sie test z "test 4xLCD TV 40": , Samsung, Sony, Amoi !" (tylko w szerszym opisem). Czy ktoś może zrobić podobny z 37" i sie tym podzielić ? Albo lepszy pomysł - moderator mógłby wprowadzić na forum funkcjonalność głosowania dot. - również każdego - modelu LCD i wyciągnelibyśmy średnią ...

:)


pzdr,
rafaello
 

krytyk

New member
helper napisał:
Krytyk,

napisz, proszę, czym i w jaki sposób mierzyłeś czasy reakcji matrycy w poszczególnych modelach.
...miernik md3650d (pomiar napiecia zmiennego z przelicznkiem czasu reakcji zmiany napiec) podany na rs232, wynik: mozna zdjac kilka ładnych wykresów zmiany napiec przy rozswietlaniu matrycy i zmiany trybów i przełaczania tv,
niestety nie mozna bylo sprawdzic tego jednoczenie, nie mialem switcha i odpowiedich kabli, trezba bylo sprwdzac to kolejno, a
sterowanie jednoczesne LCDkami poprzez pilot logitech harmony, zaprogramowany na poszczególne kody modeli...
 

szymonunion

New member
LUPUS: Co z testami ???

Lupus napisał:
Jeśli chodzi o testy to jak tylko sprawdze wszystko co mam do sprawdzenia to opisze swoje wrażenia z użytkowania, jednak póki co podpiętegomam tylko xkloca i nie mogę się oderwać :) wbudowanego media gatewaya jeszcze nie sprawdzałem w działaniu więc nic nie powiem ( i po co podpinałem tego xa ??? :p )
Na tym etapie mogę powiedzieć jedna - ten tv jest wart swojej ceny.

Hej Lupus,

jak tam testy po prawie tygodniu? Czasu zaczyna brakowac mi na zamowienie. Jak moze czytales nowe TV beda szly. Jak Ci sie udalo za tyle kupic? 6689 PLN to jest SRP, ale netto - bez VAT'u. Ja mam cene troche ponad 8k PLN i tak to jest nizej troszke niz SRP brutto.


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

szarp

New member
krytyk napisał:
...miernik md3650d (pomiar napiecia zmiennego z przelicznkiem czasu reakcji zmiany napiec) podany na rs232, wynik: mozna zdjac kilka ładnych wykresów zmiany napiec przy rozswietlaniu matrycy i zmiany trybów i przełaczania tv,
niestety nie mozna bylo sprawdzic tego jednoczenie, nie mialem switcha i odpowiedich kabli, trezba bylo sprwdzac to kolejno, a
sterowanie jednoczesne LCDkami poprzez pilot logitech harmony, zaprogramowany na poszczególne kody modeli...

A te napiecia to brałeś z czego? Jakiś czujnik opto ?
 
Do góry