Test 3 LCD

godula-abc

New member
Tak się stało , że mam w domu 3 LCD , a 2 musze jutro oddać i chcę je jakoś dobrze porównać. Oto one:

Samsung 32R32B
Panasonic 32 LX 60
LG 32 LC2R


Bardzo proszę o sugestie, może ma ktoś już gotowe ustawienia obrazu itp....

TV będzie oglądany z 2,5 metra sygnał z kablówki przez dekoder cyfrowy
Do tego w 5% będzie wykozystywane kino domowe LG, nawet nie wiem jaki model, bo gratis dostałem:pP

Niestety nie mam czasu wertowac teraz forum, bo troche z tym roboty jest a umówiłem się na jutro rano że oddam
może ktoś wklei jakiś pomocny link lub podzieli się własnymi doświadczeniami z tymi LCD
 

godula-abc

New member
widze, że nie ma tu zbyt wiele pomocnych dłoni, to napisze , jakby kogoś temat interesował, że Samsung bije pozostałe dwa na głowe


Dużo lepsze kolory, czerń, najłatwiejsze menu

Panas mnie zawiódł bardzo,
słabe kolorki, bardzo słabe jak na tą marke
LG przeciętny pod każdym względem
najlepszy pilot ma:)))
 

gatar

Active member
Bez reklam
godula-abc napisał:
widze, że nie ma tu zbyt wiele pomocnych dłoni, to napisze , jakby kogoś temat interesował, że Samsung bije pozostałe dwa na głowe
Dużo lepsze kolory, czerń, najłatwiejsze menu
Panas mnie zawiódł bardzo,
słabe kolorki, bardzo słabe jak na tą marke
LG przeciętny pod każdym względem
najlepszy pilot ma:)))
Witaj.
Czemu taki niecierpliwy jesteś ?
W ciagu niecałych 6 godz chcesz mnóstwa porad ?
Jestes w komfortowej sytuacji, że sam możesz obejrzec w domu jak wybrane modele "grają". Na nic sie zdadzą opinie innych.Niewielu może mieć akurat te trzy modele do porównań.
Z reguły mamy po jednym. :)
Ciesze się, że S Ci odpowiada.
Twoja opinia, tak jest prawie zawsze, jest opinią subiektywną.
Najważniejsze, że sam wybrałeś.
 

gatar

Active member
Bez reklam
godula-abc napisał:
dlaczego subiektywna?
Bo to Ty sam oceniałeś, a nie np. grupa testerów. Bo prawdopodobnie nie masz doświadzcenia w "obcowaniu" z LCD. Bo prawdopodonie nie ustawiałeś parametrów obrazu wg. jakis wzorców. Bo oceniałeś "na swoje oko", a nie np. mierząc parametry obrazu jakimś legalizowanym narzędziem. Inna osoba może mieć nieco inne preferencje i jej może odpowiadć na. Panasonic.
Dość tych "bo" :)
Jeszcze raz podkreślam, wybrałeś SAM spośród trzech sprawdzając jak "grają" na sygnale docelowym. Będziesz zadowolony.
 

godula-abc

New member
ok,
a gdzie można znaleźć jakieś wzorce??

męczy mnie ta sprawa, bo tak wszyscy zachwalaja tego Panasa że jest dużo lepszy od pozostałych 2

i chociaż spędziłem nad nim najwięcej czasu to nic z niego lepszego od 32R32B nie wycisłem:(((
 

gatar

Active member
Bez reklam
godula-abc napisał:
ok,
a gdzie można znaleźć jakieś wzorce??

męczy mnie ta sprawa, bo tak wszyscy zachwalaja tego Panasa że jest dużo lepszy od pozostałych 2

i chociaż spędziłem nad nim najwięcej czasu to nic z niego lepszego od 32R32B nie wycisłem:(((
Jeśli pasuje Tobie S to go bierz.
Nie zmuszaj sie do Panasa.
 
godula-abc napisał:
i tak się stało..
oddałem tamte 2 i jestem zadowolony
No i dokonałeś najlepszego wyboru z tej trójki-gratulacje, Panas jest najlepszy tylko na tym forum w realu wymięka.
Do Gatara: ogólnie cenię twoje wypowiedzi, ale z tymi urządzeniami trochę przegiołeś:D. To przecież ludzie oglądają TV a nie mierniki. Oko ludzkie jest najlepszym wskaźnikiem jakości obrazu i żadna maszynka NIGDY nie będzie od niego lepsza.
 
Do góry