Telewozor 3D 47 cali a odległość oglądania

picia11

New member
Czy telewizor 3D, 47 cali nie będzie za duży, odległość z której będę oglądać to 2,90 metra czy lepiej kupić 42 cale ?
 

micmus

Member
Bez reklam
W żadnym wypadku nie będzie za duży przydałoby się nawet 50 cali :)

Jeśli kupisz 42 cale po tygodniu będziesz żałował, że taki mały dodatkowo przy oglądaniu 3D to mógłby być nawet 60.
 

kodishu

New member
W żadnym wypadku nie będzie za duży przydałoby się nawet 50 cali :)

Jeśli kupisz 42 cale po tygodniu będziesz żałował, że taki mały dodatkowo przy oglądaniu 3D to mógłby być nawet 60.

Nie do końca się z tym zgodzę. Zauważ, że 3D będziesz oglądał przez może 2% całego czasu pracy telewizora. Reszta to będzie zwykły sygnał 2D. Zastanów się czy będziesz chciał się wpatrywać w tak wielką "żarówkę" z odległości niespełna 3m, jeżeli nie ogarniesz wzrokiem całej matrycy. Oczywiście to kwestia gustu.
 

micmus

Member
Bez reklam
Podtrzymuje swoje zdanie, że z tej odległości zdecydowanie brać 47cali nie będzie za duży ! Trochę również zależy od sygnału i treści, ale jeśli jest chociaż sygnał cyfrowy to będzie OK.

Czasy się zmieniły i nawet 50 cali z około 3 metrów to nie jest duża żarówa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy tylko od kasy. DO tej odległości 3D możesz brać nawet 80". Wiem bo sprawdziłem. Mowa o 3D aktywne
 

picia11

New member
Podtrzymuje swoje zdanie, że z tej odległości zdecydowanie brać 47cali nie będzie za duży ! Trochę również zależy od sygnału i treści, ale jeśli jest chociaż sygnał cyfrowy to będzie OK.

Czasy się zmieniły i nawet 50 cali z około 3 metrów to nie jest duża żarówa :)
Byłem dzisiaj w sklepie i oglądałem 50 cali z około 3 metrów i wydawało mi się OK ale sprzedawca powiedział mi że jest za duży i teraz nie wiem co zrobić. Jeden gada tak a drugi inaczej. Jak kupię ten 47 calowy to już nie wymienię bo w sklepie 42 cali tego modelu nie mają. Chce kupić LG 47LM660S.
 

micmus

Member
Bez reklam
Kupuj i się nie zastanawiaj będziesz zadowolony z 47.

Kup mniejszy (40-42) i napisz mi za 2 tygodnie, że miałem rację było trzeba brać większy - OK?

:)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy telewizor 3D, 47 cali nie będzie za duży, odległość z której będę oglądać to 2,90 metra czy lepiej kupić 42 cale ?

Jeśli chcesz oglądać 3D z 2,9 m, to zacznij od przeczytania instrukcji telewizora - tam są dokładnie określone optymalne odległości.

1. W przypadku telewizorów z aktywnym 3D poprawna odległość do oglądania wynosi 3-krotność wysokości aktywnej części ekranu telewizora.

Telewizor o przekątnej 42" ma ekran wysokości 52,3 cm więc powinno się na niego patrzeć z odległości ok. 157 cm.

Telewizor o przekątnej 47" ma ekran wysokości 58,5 cm więc powinno się na niego patrzeć z odległości ok. 176 cm.

Optymalna wielkości telewizora do oglądania aktywnego 3d z odległości 2,9 m, to 78".

2. W przypadku telewizorów z pasywnym 3D poprawna odległość do oglądania jest nieco większa, (bo telewizory te mają w 3D zmniejszoną rozdzielczość pionową) i wynosi 2-krotność przekątnej ekranu telewizora.

W przypadku telewizora 42" oznacza to, że należy oglądać z odległości ok. 213 cm, w przypadku telewizora 47" z odległości ok. 239 cm.

Optymalna wielkości telewizora do oglądania pasywnego 3d z odległości 2,9 m, to 57".

Wiesz już jaki kupić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak sam widziałeś to dziwię się, że pytałeś sprzedawcę który niestety nie ma racji.
 

JackS.

New member
Bez reklam
OK, mam sprawę rozwiązaną jeżeli chodzi o obraz 3D, a jak wiadomo większość czasu będę oglądał 2D to jak to ma się do odległości 2,90 m ?
To zależy od rozdzielczości materiałów, które będziesz oglądał.

Jeśli będą to materiały w rozdzielczości 1920x1080 (i lub p), to optymalna wielkość ekranu przy tej odległości oglądania, to 78".
Dla materiałów w rozdzielczości 1280x720 - 52".
Dla materiałów w rozdzielczości 720x576 (czyli w SD) - 42".
 

picia11

New member
To zależy od rozdzielczości materiałów, które będziesz oglądał.

Jeśli będą to materiały w rozdzielczości 1920x1080 (i lub p), to optymalna wielkość ekranu przy tej odległości oglądania, to 78".
Dla materiałów w rozdzielczości 1280x720 - 52".
Dla materiałów w rozdzielczości 720x576 (czyli w SD) - 42".
Na razie mam cyfrową kablówkę 720x576 czyli SD i dwa kanały HD ale pewnie z biegiem czasu tych kanałów HD będzie więcej.
 

eM!

New member
Sam widzisz, TV to inwestycja na dłuższy czas. Z biegiem czasu programów w HD dojdzie Ci a ilości cali przekątnej nie ;) także zawczasu lepiej kupić coś ciut większego.
 

picia11

New member
Sam widzisz, TV to inwestycja na dłuższy czas. Z biegiem czasu programów w HD dojdzie Ci a ilości cali przekątnej nie ;) także zawczasu lepiej kupić coś ciut większego.
No to decyzja podjęta LG 47LM660s taki TV sobie sprawie w przeciągu dwóch tygodni. Odległość oglądania 2,90 cm mam nadzieję, że nie będę żałował tej wielkości. :)
 

picia11

New member
No kupiłem LG LM660S 47 cali, oglądam go z odległości 2,90 m i odległość oglądania jest dobra i nie zamieniłbym go na mniejszy.
Wszystkim dziękuję za porady.
 

lopez73

New member
Oj kurna nawet nie pomyślałem o kupnie 47 cali !!! do tej pory miałem
32 cale więc pomyślałem o 37 calach w sklepie stwierdziłem że może
jednak kupie jakiś 42 calowy bo odległość od telewizora mam około
3-3,5 metra a tu wychodzi że odpowiedni to min. 47 cali :???:
tylko cena o 1000 pln więcej :(
 
Do góry