Telewizory zakrzywione - jestem na nie.

Borixon

Active member
Bez reklam
Najlepiej jest dać ludziom wybór, aczkolwiek nie widzę sensu zakrzywiania ekranów w momencie, gdy przez telewizorem siedzi się w kilka osób oraz dalszej odległości.

Czy w kinie też są takie rzeczy? Nie.

Kolego to muszę Cię poprawić gdyż IMax w Poznań Plaza ma krzywy ekran.
 
T

tutu-60

Guest
To wszystko zalezy od pomieszczenia i tego jak mozemy daleko usiasc. Gdy ekran jest duzy np. powyzej 90" to wiadomo, że jak usiadziemy 1m od niego to bedzie lipa z widocznoscia gdy ekran jest idealnie plaski.
 

pborko

New member
Zgadzam się z tutu-60. Zależy od wielkości ekranu i naszego pomieszczenia. Kupowanie dużego telewizora do małego pomieszczenia to chyba najczęstszy błąd. Co do zakrzywionych telewizorów, to jeszcze z takiego nie korzystałem, ale wydaje mi się, że tradycyjny, płaski ekran jest lepszy
 

jureczko

New member
Według mnie zakrzywiony TV nie nadaje się do rodzinnych i grupowych seansów. Nie trzeba tego nawet sprawdzać na własne oczy, wystarczy trochę pomyśleć. Takie telewizory nadają się do oglądania w pojedynkę lub dla par. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej odległości, gdy będzie ona duża to nawet w pojedynkę nie doświadczymy zalet zakrzywionego ekranu. Zdecydowanym minusem jest cena.
 

krempla

Member
Zdecydowanie jestem na nie! Dlaczego?
W czasach tv CRT w kształcie kuli i walca, jakim dysponowała firma Sony marzeniem moim było, by mieć tv z ekranem prostym bez zbędnych zakrzywień. Te nowe tv zakrzywione to nic innego jak trinitron wygięty za zewnątrz. Taki walec. To absurd!!!
 

dzielak5

New member
Kolejny produkt, aby zapchać rynek :) Znajdą się Ci za i przeciw. Widziałem raz w sklepie ale nie przyglądałem sie za bardzo. W tej chwili jestem na nie ale może kiedyś zmienie zdanie :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jestem na nie bo:
- jak powiesisz taki tv na ścianie wygląda beznadziejnie, ładnie się prezentuje jak stoi a większość ludzi powoli zaczeła wieszać swoje tv aby pokój wyglądał nowocześnie,
- jestem zwolennikiem projektora więc tv używam do wiadomości i seriali, dla mnie szkoda dopłaty do krzywizny,
- nie opłacalny zakup przy bardzo dużych przekątnych w stosunku do obraz jaki można uzyskać z projektora
- ładny obraz ale tylko jak się siędzi na wprost ekranu tv, a co z resztą rodziny jeśli siedzą po bokach....? nie widzą 10-15% jednej strony.. ;-)
 

collider

New member
Bez reklam
Niestety, ale dla wiekszosci ludzi zakrzywiony tv to synonim lepszego i nowoczesniejszego odbiornika. Ostatnio rozmawialem z znajomym o telewizorach to i tak w jego opinii stanelo na jakims zakrzywionym Samsungu z marketu i to o nim wypowiadal sie z podziwem. Bo wlasnie tam widzial i w takiej cenie i nie ma bata. I jest pewne, ze dziala to tak samo u wiekszosci Kowalskich. Mozesz miec wypasiony "plaski" a ktos kupi zakrzywiony i chocby parametrami gorszy to w oczach Kowalskiego twoj ekstra plaski bedzie juz tylko przestarzalym i nie atrakcyjnym modelem.
 

_Trevor_

New member
Pod jakim względem jakość jest lepsza od tradycyjnego - płaskiego monitora? Przecież one się niczym nie różnią poza wygięciem...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety, ale dla wiekszosci ludzi zakrzywiony tv to synonim lepszego i nowoczesniejszego odbiornika. Ostatnio rozmawialem z znajomym o telewizorach to i tak w jego opinii stanelo na jakims zakrzywionym Samsungu z marketu i to o nim wypowiadal sie z podziwem. Bo wlasnie tam widzial i w takiej cenie i nie ma bata. I jest pewne, ze dziala to tak samo u wiekszosci Kowalskich. Mozesz miec wypasiony "plaski" a ktos kupi zakrzywiony i chocby parametrami gorszy to w oczach Kowalskiego twoj ekstra plaski bedzie juz tylko przestarzalym i nie atrakcyjnym modelem.

Ale to jest problem tych co nie znają się... Ci co wiedza o co chodzi i tak dokonają tego słusznego wyboru.. co nie oznacza że z tamtego roku topowy tv zakrzywiony od Samsunga naprawdę w kilku testach w tym zagranicznych wypadł na wysokim poziomie.. więc nie wszystko krzywe jest beee...


Podaj model monitora.

Jak będziesz w Arkadii to w saturnie stoi zakrzywiony 4k monitor coś około 5 tys.. możesz sobie zobaczyć dla ciekawości.
 

ibotto

Member
Krzywy czy prosty ? Musi być inny i większy niż u sąsiada, bo to Polska właśnie. Przed laty gdy Canal wprowadzał Cyfrę+, wyczytałem w sieci, zamówiłem, kurier przywiózł zestaw, na 60cm antenie widniało logo C+. Oczywiście grad pytań od wk...ch sąsiadów - jak to załatwiłem. Proste zamówienie w necie przekracza możliwości zrozumienia tego narodu. Po minionym reżimie pozostało "załatwianie". Inaczej się nie da !
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
roznicy wielkiej nie ma w obrazie a to jest dla mnie najwazniejsze wiec jestem na nie ze wzgledu chociaz na to ze powieszony wyglada jak nowoczesny klinkiet ;) dziekuje
 

kroox23

New member
Widuję dość często tego typu telewizory na targach itp. i stwierdzam, że stojąc od TV (rozmiarów nadających się do użytku domowego) to w odległości większej niż ok. 3 - 4m wygięcie ekranu daje tak znikomy efekt, że nie warto jest na to wydawać większych pieniędzy...
 

wyrazny

New member
Ja jestem na nie, z tego powodu, że taki telewizor przystosowany jest aby wygodnie oglądała go jedna osoba. A jednak telewizor służy najczęściej do oglądania filmów w szerszym gronie.
 
Do góry