Telewizory z matrycą 100-120Hz 43-49" Kwota do 2800zł

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips, Sony, TCL - mają zdecydowanie lepsze multimedia, a co do obrazu są w tej samej klasie. Tak jak napisał Brodacz zostałbym z łączną lepszą jakością. Ale to Twój wybór , Twoja kasa.
 

czarnys

Member
Do TCL się nie przekonam. Cena za wysoka jak na mniej znaną firmę. Tv który najbardziej polecacie TCL, który zdobył nagrode ma matrycę 50Hz a jest droższy jak LG czy Samsung.

Jeśli chodzi o marke samochodów to nigdy nie jeździłem Audi czy VW. Bardziej celuje w średnią półke jak Citroen, Ford. Nie kupiłbym za to Ssang Young a tak widzę tv TCL. Jak pisałem wcześniej nie mówię, że są to złe telewizory ale ich nie chce:)

Jeśli chodzi o Philipsa to dużo jest złych opinii chociażby tu na forum stąd ta niechęć.

Na tym forum wszystko się sprowadza do tv TCL i czasem Philipsa - są też proponowane odrazu do sprzedaży. To nie ma dobrych niedrogich tv Samsunga czy LG? Przecież większość tv na rynku jest tych firm. Dlaczego skoro są takie złe?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Z tego samego powodu, z którego słucha się disco polo i jeździ nad Bałtyk. Z przyzwyczajenia, bo wszyscy tak robią, a przecież wszyscy nie mogą się mylić. Jednak świat nie stoi w miejscu i Chińczyków nic nie obchodzi co się kupuje, tylko produkują lepiej. Tak jak nikt zamożny nie kupi wymienionych przez ciebie samochodów, nie pojedzie na urlop nad Bałtyk, tak nie kupi Sama czy zwykłego LG. Co najwyżej oleda. Przez długie lata takie Samy i LG miały świetny stosunek ceny do jakości i wielu myśli, że jest tak nadal. A tu zonk. Za tę samą kasę inni robią lepiej.
8 lat temu nie istniało Xiaomi a dziś jest potentatem. 3 lata temu TCL robił telewizorki na poziomie hipermarketowym a dziś dostaje eisy.
 

farba

New member
Tyskie itp "piwa" też zdobywają nagrody, dostają medale na targach, a każdy wie jak smakują. Produkt na targi i konkursy, a produkt do sklepu, to bardzo często dwa różne światy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic na się - wybieraj to co Ci się bardziej podoba.
Staramy się tylko pokazać że są dobre modele na rynku z wyjątkowym wyposażeniem. Chcesz Samsunga czy LG - to Twój wybór.
Firma TCL to Nr 3 na świecie i nie powiedziała ostatniego słowa.
Przełóż na inne dziedziny Tobie znane - to ocenisz co t jest Nr 3 w telefonach czy samochodach.
A i najważniejsze - rozmawiamy w klasie cenowej.
Oczywiście polecamy Samsunga od serii MU7002, Sony od serii XE8505, Panasonica EX780 - ale to chyba nie Twoja półka.
 

czarnys

Member
Dzięki za odpowiedzi.
Może inaczej.. Miał ktoś styczność lub posiada poniższe telewizory:
- LG UH6507
- Samsung MU6102
- LG UJ635V
- Samsung MU6472

Co do Philipsa 6551 to dziś dłuższy czas ogłądałem telewizje na Philipsie 8109 (model sprzed kilku lat ale chyba wyższa półka) i obraz naprawdę bardzo dobry i bez zastrzeżeń. Jak wypada 6551 przy 8109? Podobnie?

Jeśli chodzi o TCL 49-50" to jaki model ma najlepszy obraz itp.? Ten z nagrodą 50Hz czy któryś z 100Hz? Wiem, że jakieś TCL są dostępne w media markt i media expert ale jak byłem to były wyłączone. Mógłbym podejść obejrzeć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PUS 6561- działa bardzo szybko.
Po update jest tez stabilny.
TCL 100 Hz to
58s7806 za 2999 zł
50s7806 za 2499 zł
A TCL z nagroda Eisa to 55C70 za 3299 zł z pakietem dla niebieskich członków forum.
 

czarnys

Member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Dziś jestem nastawiony na kupno Philipsa PUS6561.
Mam nadzieje, że będę zadowolony a w razie gdybym nie był to zwróce tv w ciągu kilku dni. Nie da się w ciągu kilku minut przetestować telewizora w sklepie, tym bardziej, że nie każdy jest dobrze ustawiony i nawet jeśli mamy film na pendrivie to i tak w 100% wszystkiego nie zobaczymy.

Pozdrawiam
 

czarnys

Member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Kiki - tv zakupiłem w sklepie stacjonarnym na wypadek ewentualnego zwrotu gdybym nie był zadowolony, odsyłanie kurierem byłoby za drogie.

Zakupiłem Philipsa PUS6561 z którego jestem póki co zadowolony.
Kilka zdań po dwóch dniach użytkowania, być może będą dla kogoś pomocne.

NA PLUS:
- obraz bardzo dobry, na ustawieniach standardowych jest bardzo dobrze (tryb standard), w poprzednim LG kombinowałem miesiąc czasu z ustawieniami,
- Ambilight - super sprawa, wiele ustawień,
- Android - stabilny, nie wiesza się, działa szybko,
- WIFI bez zarzutu,
- bez problemu włączam filmiki na youtubie w smartfonie a odpalają się na tv,
- przesyłanie zdjęć i filmów ze smartfona na tv bez zarzutu (sprawniej jak w LG),
- obraz z youtuba w 4K wyśmienity,
- nie zauważyłem żeby matryca była nierówno podświetlona,
- dużo ustawień obrazu, dźwięku, fajnie i sprawnie się je przestawia,

NA MINUS:
- przy szybszym ruchu kamery na jasnym tle widać czasem pionowe pasy (być może zmiany w ustawieniach mogą to zlikwidować), dosyć delikatne - Żona nie zauważa,
- przy odpalonej aplikacji ShowMax lub Yutube odpalonym ze smartfona i wejściu w ustawienia - ShowMax się zatrzymuje i później nie ma obrazu a Youtube się zamyka,
- pilot mało intuicyjny,
- W LG webOS był bardziej przyjazny dla użytkownika i mega prosty,
- nie ma aż tak wiele aplikacji na Androida, choć dla mnie raczej wystarczające,
- muszę popracować nad ustawieniami płynności, jest bardzo dobrze ale nie idealnie - myślę, że to tylko kwestia ustawień. Obraz jest płynny ale czasem widać delikatne smugi.

Podsumowując.. Póki co jestem zadowolony, tv lepszy zdecydowanie od poprzedniego LG LF652 i to na ustawieniach standardowych :)

Pytanie.. Może ktoś podpowiedzieć odnośnie ustawień żebym miał mniej kombinowania?
- Kolory itp. są bardzo dobre więc tu nie muszę nic przestawiać,
- płynność obrazu -dla najlepszego efektu ustawić na max funkcje takie jak:redukcja szumów, redukcja zniekształceń, perfect natural motion i clear LCD włączone?
- pasy pionowe - aby je zredukować do zera to które ustawienia będą pomocne? Kontrast? Ostrość, redukcja szumów, redukcja zniekształceń? Czy może jeszcze coś innego?

Jeszcze raz dzięki za pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź odnośnie ustawień.
 

jasssu

New member
Bardzo fajne propozycje podał kiki. Aż sam się zdziwiłem, że w wymienionej kwocie jest tak dużo telewizorów ze 100 Hz matrycą. Dorzuciłbym jeszcze do tego Philipsa 6501 w rozmiarze 43 cali jako tańszą alternatywę dla 6561, jeśli chcesz koniecznie spełnić swoje kryteria odnośnie dolnej granicy przekątnej. :)
 
Do góry