Telewizory plazmowe Panasonica zabite przez 4K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory plazmowe Panasonica zabite przez 4K.

Porzucenie produkcji plazm to nie jest wina kryzysu sprzedaży, ale także to fakt niemożności wytworzenia plazm w rozdzielczości 4K przy niskich kosztach.
ppal_b_62028.jpg

Telewizory plazmowe ukochane przez fanów giną wskutek rewolucji technologicznej.
Zostały zabite przez technologię 4K. Mimo iż wielu fanów wierzy że owe 4K jest bezużyteczne i zbędne. Ultra HD wg zarządu firmy Panasonic nie jest zaskoczeniem
Tyle że wybór technologii 4K blokuje rozwój wysokiej rozdzielczości dla ekranów plazmowych.
W przyszłym roku wszystkie wysokiej klasy panele TV będą 4K. W plazmach byłoby to niemożliwe do osiągnięcia bez bardzo dużych inwestycji.
W rzeczywistości, Panasonic nigdy nie pracował na zmniejszeniem rozmiaru pikseli.

Inną delikatną sprawą jest bardzo promowane na świecie nadmierne zużycie energii, które również stanęło na drodze kontynuacji produkcji plazm.
dday
 

bluray

Banned
Mam pytanie:
na wykresie dynamiki sprzedaży plazm Panasonika widać, że załamanie miało początek w roku 2011.
Z czym można powiązać ten proces ?
Moje sugestie:
- rozwój podświetlenia LED w bardzo cieńkich LCD,
- brak zmian wzornictwa i niska jakość obudowy telewizorów Panasonic,
- start 3D i związane z tym obniżenie jasności PDP,
- zapowiedź pasywnej 3D od LG,
- pojawienie się wysokiej klasy LCD np. Samsung seria C8000 właśnie z roku 2011.

Jestem ciekawy Twojej opinii.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Taki wybor ludzi i chcemy czy nie chcemy trzeba to uszanowac...

To nie wybór konsumentów , tylko wybór firm co za marne grosze chcą nabić swoją kabze . Szmelc w postaci 4K nie ma racji bytu wogóle . To produkcja niszowa , bo jak ktoś ma pojęcie to wie że różnica pomiedzy 1920/1080 a 4K ma sens dopiero przy rozmiarze 80 cali wzwyż . Przy 55 czy nawet 65 nie ma sensu bo tego nikt nie odczuje . A więc idąc dalej jaki ma sens kupować telewizor 4K mniejszy aniżeli 80 cali ?? Nie ma . Natomiast nawet biorąc pod uwagę UE nei samą biedną Polske , to w bogatych krajach uni wielkość 55 cali jest w zasadzie maxymalna z uwagi na wielkość lokum w jakich ludzie mieszkają . Kolejny bez sens jest taki że do tej pory nawet się nie udało wprowadzić jako standardu rodzielczości 1920 / 1080 p , dalej większość kanałów w Polsce jest SD , a do tego HD nie jest p tylko i czyli z przeplotem . Więc podsumowując : nie ma uzasadnienia wogóle wprowadzania 4K . Znowu durnota będzie kupować to 4K za wielką kase nie wiedząc nawet dlaczego to robi . Odpowiedz będzie prosta " Bo tak w sklepie powiedzieli " hahah żenada .
 

pantomima

Banned
bluray - z ta jasnoscia to juz jest na tyle dobrze ze raczej nie jest czynik warunkujacy zmierzch pdp. Tak w ogóle to moze ktos precyzyjnie podac co tak naprawde blokuje rozwój wysokiej rozdzielczości dla ekranów plazmowych ?

Panasonic juz chyba wydal plazme w 4k ale odbilo sie to bez wiekszego echa ... czemu ?
 

Veto

New member
Prawdziwe 4K 10 Bit ... to materiał bardzo ciężki i pewnie długo go nie będzie w domach.Proszę w testach uwzględnić taki parametr jak głębia,kolorystyka,plastyk,trójwymiar- ponieważ po kuro i paru monitorach do grafiki ,nie chce mi się oglądać absolutnie niczego.Najpierw miałem kasety vhs póżniej dvd póżniej blu ray ...3 płyty 3D -a teraz ma was w d...e i nic nie kupię !!!
 

JackS.

New member
Bez reklam
Zgadza się kiki, bez zmniejszenia piksela jest niemożliwe wejść w przekątne poniżej 70 cali dla 4K.
A po co komu telewizory 4K o przekątnej poniżej 70"? Przecież aby widzieć szczegóły na 70" TV 4k trzeba oglądać obraz z odległości nie większej niż 1,4 m.

Telewizory 4k mają sens właśnie gdy ich przekątne są większe niż 70"!
Biorąc pod uwagę nawyki ludzi do umieszczania telewizora na ścianie w odległości ok. 3 m od foteli, z których się je ogląda, optymalną wielkością dla odbiorników 4k byłaby przekątna ok. 150 cali.

Problemem może być waga takich plazm, a co za tym idzie problemy z ich transportem. Skoro plazma 50" waży przeciętnie ok. 20 kg, to ile ważyłaby plazma 150 calowa? Jeśli założymy, że waga zasilacza i reszty elektroniki to ok. 5 kg z tych 20 kg, to na panel i obudowę zostaje ok. 15 kg przy 50 calach. Powiększenie panela do 150 cali zwiększyłoby tę wagę ok. 9 razy, czyli 9 x 15 = 135 kg. Tak by było przy założeniu, że stosujemy tej samej grubości blachy i szyby co w modelach 50 calowych. Zapewne jednak tak blachy jak i szyby muszą być ok. 2 razy grubsze by zapewnić podobną wytrzymałość, tak więc 150 calowe plazmy ważyłyby pewnie ok. 300 kg.

Właśnie zerknąłem ao specyfikacji TH‑152UX1. Jest jeszcze gorzej. Waga netto tej plazmy to 577 kg. Waga brutto (z akcesoriami) 1100 kg.
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Problem polega na tym że całe te 4K to czysty marketing. Kwestie techniczne to dalekie zaplecze całej sprawy i podejrzewam że to księgowi zdecydowali że Panas kończy z plazamami a nie inżynierowie.
Zresztą z tego co pamiętam to kłopoty ze sprzedażą firma miała przed tym zanim zaczęło się mówić o 4K.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe, zobaczymy co z tego wyjdzie, a Dixons to fajne sklepy, cos podobnego do naszych rtvagd, tyle ze duzo przyjemniejszy.
 

psiaja

Member
Problem polega na tym że całe te 4K to czysty marketing
Samo 4K nie jest wymysłem marketingowym.. W porównaniu do telewizorów do 55" obraz Full HD nie wygląda już tak ładnie na ekranach o rozdziałce 60 i więcej..
Co do obrazu 4K w plazmach i ew. przyczynku do śmierci plazm, to się nie wypowiadam, bo się nie znam ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak w kazdym biznesie, ale podobnie bylo z HD, poczatkowo 720p, potem 1080p, a jeszcze wczesniej format 4:3, nastepnie 16:9 i za kazdym razem byly podobne opinie a machina idzie dalej. Bedzie 4K czy chcemy czy nie. Kazdy sobie sam odpowie na pytanie, na ile w konkretnym przypadku gra jest warta swieczki. Ja bynajmniej nie mam zadnego cisnienia, widzialem juz troche tv 4K w akcji i nie robi to na mnie wiekszego wrazenia, ale wiem ze taki tv predzej czy pozniej do mnie trafi.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jak w kazdym biznesie, ale podobnie bylo z HD, poczatkowo 720p, potem 1080p, a jeszcze wczesniej format 4:3, nastepnie 16:9 i za kazdym razem byly podobne opinie a machina idzie dalej. Bedzie 4K czy chcemy czy nie. Kazdy sobie sam odpowie na pytanie, na ile w konkretnym przypadku gra jest warta swieczki. Ja bynajmniej nie mam zadnego cisnienia, widzialem juz troche tv 4K w akcji i nie robi to na mnie wiekszego wrazenia, ale wiem ze taki tv predzej czy pozniej do mnie trafi.


Dobrze napisane.My tylko możemy zadecydować czy go kupimy czy nie bo machina ruszyła , ceny spadają i nie zatrzymamy tego (produkcji) , a dalej to już tylko 8K za te 10 lat??
 

pantomima

Banned
armanig;97414... Ja bynajmniej nie mam zadnego cisnienia napisał:
A tak zapytam - gdy zrobiłeś przesiadkę ze zwykłego tv na full hd i wrzuciłeś coś z bluray to miałeś podobne odczucia ...? Nie czepiam się ale nie pojmuję - 4x wiecej wszystkiego a po Tobie to spływa ,taki zupełny brak entuzjazmu ...
 
... W porównaniu do telewizorów do 55" obraz Full HD nie wygląda już tak ładnie na ekranach o rozdziałce 60 i więcej..
...

Nie wygląda tak dobrze?
Co to za bzdury?
Dlaczego?
No chyba że oglądasz i porównujesz 55" 1080p z 1,5m i z tej odlegóści 60" i więcej...
Kompletnie nie kumam dlaczego niby jest gorzej na większych przekątnych?
Pamiętajmy że każda rozdzielczość żeby w pełni ją docenić musi być oglądana z odpowiedniej odległości - odpowiedni kąt ogarnięcia ekranu to podstawa - za mały (ekran za daleko) = nie widać wszystkich szczegułów, za duży kąt to z kolei widoczne piksele.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Żeby wrzucić kamyczek do ogródka miłośników pikseli podam taki przykład: na ekranie o podstawie 3m obraz z DVD może dawać efekt który zwala z nóg. Oczywiście że z bluray jest lepiej ale ile osób to zauważy? Fakt że w przypadku o którym piszę (małe kino) użyliśmy rzutnika i ekranu z bardzo wysokiej półki ale nadal to jest zaledwie SD.
Ja rozumiem onanistyczne parcie na cyferki ale realnie nie ogląda się pikseli tylko odbiór jest powiedziałbym całościowy - kolor, kontrast, nasycenie, dźwięk itd. Pomijam już drobiazg w postaci choćby tego co się ogląda...... ;).
 
Do góry