Telewizory OLED - spadek cen poniżej 6500 dolarów

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory OLED - spadek cen poniżej 6500 dolarów.


Telewizory OLED są drogie tyle że pierwszy raz ceny osiągnęły cenę ponizej 6500$.
. LG podjęło inicjatywę, jak Samsung deklaruje, że potrzebuje więcej czasu, aby obniżyć ceny.

LG obejmuje prowadzenie na rynku telewizorów OLED.
Na targach CES 2014 LG nie tylko prezentował imponujące, elastyczne 77-calowe prototypy OLED TV, ale także wprowadziło nowe telewizory OLED 4K oraz tańsze wersje telewizorów OLED, które trafia na rynek jesienią tego roku.




Stoi to w opozycji do Samsunga, który ma jeszcze czas na uruchomienie OLED TV.
Wydaje się, że Samsung stara się skalować produkcję, która będzie zaskoczeniem rynkowym.
Samsung ma już zdrową produkcję wyświetlaczy telefonów OLED.

- "Jest nam bardzo, bardzo przykro to mówić, ale to zajmie to więcej czasu ... Wierzę, że potrwa około trzech do czterech lat", powiedział HS Kim z Samsung USA.

flatpanelshd
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pakowanie się w chwili obecnej w OLED to tylko zabieg "jesteśmy najlepsi" i dobra reklama, bo Kowalski, czy Smith przekaże to dalej znajomym.
Ale kto normalny kupi za 6500$ telewizor na jeden rok?
 

barteknowack

New member
Bez reklam
A jak nie teraz to kiedy ? Ktoś w końcu musi zacząć produkować panele OLED na masową skalę bo tak to nigdy nie dojdzie do popularyzacji technologii. Dziwić mogą okoliczności, ponieważ przywykło się, że gdy wprowadza coś LG, wprowadza też Samsung i odwrotnie, a tutaj mamy nietypowy przykład, gdzie jedna firma decyduje się na wzrost produkcji a druga na zmniejszenie a nawet wycofanie.
Obiecujące są też obniżki cen co świadczy o doskonaleniu produkcji (obniżaniu kosztów) jak i na pewno niższym "podatkiem od nowości", i to wszystko mimo braku konkurencji.

Z pewnością niewielu znajdzie się kupców na ekran za 6500$ ale dlaczego miałby być to zakup na jeden rok ?

Pozwolę sobie też poprawić nieco jedno zdanie w wiadomości wyżej, gdyż trochę straciło sens.

(Wydaje się, że Samsung stara się skalować produkcję, która będzie zaskoczeniem rynkowym.
Samsung ma już zdrową produkcję wyświetlaczy telefonów OLED.)


"It seems that Samsung is struggling to scale up production, which comes as a surprise since Samsung already has a healthy production of OLED mobile displays". -
Wygląda na to że Samsung boryka się ze zwiększeniem produkcji, co jest zaskoczeniem, gdyż Samsung posiada już sprawną produkcję mobilnych wyświetlaczy OLED.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
za kilak lat moze beda tak popularne jak dzisiejsze ledy... kwestia produkcji paneli oled na wieksza skale niz to jest w chwili obecnej..
 
I

irek6311

Guest
Jeśli produkcja OLED stanieje i będą trwalsze to popularne się staną ,
obecnie lepiej kupić porządny LCD lub projektor < w zbliżonej cenie będzie extra miał obraz .
 

oktonot

New member
Do niedawna też myślałem że jak kupie porządny LED to nic lepszego szybko mnie nie doświadczy, a jak nawet bedą te OLED to nie wiele stracę, jednak jak już byłem bliski zakupu TV Led UHD Samsunga, to trudno było nie zobaczyć wyeksponowany OLED, i kopara opadła. Znów mam czekać jak stanieje technologia? bo tak pewnie można czekać aż do śmierci, sam już nie wiem co mam robić.
Jednak czego oczy nie widzą temu sercu nie żal.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wróciłem właśnie ze szkolenia Samsung.Trener TV powiedział."...Samsung chce na rynek wypuścić dopracowane OLED dlatego jeszcze nie mamy Oleda dostępnego w sklepach"U konkurencji czyt.LG w jednym ze sklepów dopatrzono sie 25 wypalonych pixeli w TV OLED.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W Poznaniu w King Cross są te martwe piksele :p
W Saturnach obydwóch nie ma ani jednego. Stąd póki co losowość.
PS : Czemu piszę że na rok? LG daje 1rok gwarancji na ten sprzęt :> Dali by to bez powodu?
 

paeru

New member
Bez reklam
Wróciłem właśnie ze szkolenia Samsung.Trener TV powiedział."...Samsung chce na rynek wypuścić dopracowane OLED dlatego jeszcze nie mamy Oleda dostępnego w sklepach"U konkurencji czyt.LG w jednym ze sklepów dopatrzono sie 25 wypalonych pixeli w TV OLED.

Z tymi pikselami to racja, w jednym ze sklepów w mojej okolicy też miały ten problem - piksele leciały jeden po drugim.

Ale jednak z tym dopracowaniem to normalny marketingowy bełkot, bo i co mają mówić...
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
bo przy obecnej jakosci sie to cos popsuje bardzo szybko?

bo przy takich cenach OLEDów twierdzenia ,ze nie oplaca sie produkcja plazm 4K jest nonsensowne i idiotyczne ...

bo skoro najmniejsze plazmy FullHd jakie istnialy mialy 37cali i kosztowaly kolo 2000pln to mozna by zrobic plazme 4K w cenie ok. 8000zł (za 4 panele 37 calowe dajace 74calowy panel) ...

bo jakosc obecnych OLEDÓW w niczym praktycznie nie przezyzsza jakosci topowych plazm, np. czern OLEDY maja lepsza niz plazmy ale reprodukcja kolorów kuleje ...

bo nie widze sensu produkowania OLEDA za 6500$ - nawet 4K, skoro za taka cene mozna stworzyc 2 plazmy 4K tej samej wielkosci lub wieksze ...

jedynym problemem plazm (sa paradoksalnie trwalsze niz wspolczesne OLEDY do tego "sila swiecenia" diod spada bardzo szybko, podobnie jak jest z oswietleniem OLED i albo zastosuje sie bardzo drogie diody albo kiepskie, ktore w ciagu 2 lat straca 1/3 sily swiatla) jest zuzycie energii ale to moj problem jako konsumenta czy akceptuje 600W zuzycie pradu mojego TV czy nie ...

paradoksalnie powidoki na OLEDAch tworza sie rownie szybko jak na plazmach...

Rzeczywistość raczej nie jest taka prosta jak opisujesz, nie da się tak prosto i łatwo połączyć 4 plazmy 37cali i ciach, mamy plazme 4K :) Większość argumentów wytyka wady nowej technologii; piszesz że jakość obecnych OLEDów w niczym nie przewyższa jakości topowych plazm, miej na uwadze że porównujesz pierwsze masowe modele nowej technologii do szczytu technicznego technologii ówczesnej. Pierwsze plazmy nie były od razu doskonałe, trwałe i tanie. Prac jednak na tą technologią nie porzucono, zobaczono w niej potencjał, który wymaga dopracowania, dzięki czemu możemy dzisiaj zachwalać jej zalety.
Co do obecnych modeli OLED, trzeba badań aby stwierdzić, że "siła świecenia spada bardzo szybko nawet o 1/3", których na razie brakuje. Stwierdzić jedynie można, że wprowadzone na rynek panele mają niejednorodną żywotność pikseli, o czym informują koledzy powyżej.

jedynym problemem plazm jest zuzycie energii ale to moj problem jako konsumenta czy akceptuje 600W zuzycie pradu mojego TV czy nie ...
W Europie, to nie Twój problem ;)

O gwarancji na 1 rok nie wiedziałem, cwaniaki ;) Myślałem że Unia wymusza na sprzęt 24mce minimum.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
To już Panowie wiemy na czym stoimy mam na myśli OLED.Poczekamy oj poczekamy.Bo jak widać po tylu latach pracy nad tą technologią nadal mamy bubel.Przed nami najbliższe lata to 4K a w tym czasie będą dopracowywać OLED i rewolucja zacznie się pewnie za 5-7 lat.Dziś dla LG liczy się KTO PIERWSZY.
 
Do góry