telewizory LCD 40-42 cale. Co znalazłem

Rafik

New member
Na początek dzieki KIKI za informacje
Od pewnego czasu śledzę jakie LCD w rozmiarze 40-42 cale są polecane i jak kształtują się ich ceny.
Proszę zatem wszystkich co się na tym znają o podpowiedź na co się zdecydować. Podam poniżej modele i ceny w jakich znalazłem interesujący mnie sprzęt w sprzedaży:
42 cale, Philips 5421 za 7400 zł
42 cale, Toshiba WL66 8600 zł
40 cali, Sony KDL S40A11E 7500 zł
40 cali, Sony KLL 40S2000 8000zł
40 cali, Samsung 40R71 7700zł
Poza ostatnią pozycją wszystkie są srebrne, bo takiego LCD szukam. Nie słyszałem o samsungu R71 srebrnym, chyba, że ktoś z was??

Kto pomoże mi podjąć decyzję. Pokój jest wielkości 25m kwadratowych o wymiarach 4.5 na 5.20. Okno balkonowe z boku. Pozycja wiszaca na ścianie. odległość od ekranu ok 3.5-4 metry. Zamierzam podpiąć dreamboxa 7020 z canal+, kino yamahy i musi mieć kolor srebrny (bądź srebrno-czarny)
Kto porówna i podpowie??
Z góry dziękuję
Rafał
 

rafi

New member
Za te pieniądze proponuję rzutnik z ekranem. Cyfrę ładnie się ogląda a i przyjemność z tego większa, bo większa przekątna.
 

Rafik

New member
rafi napisał:
Za te pieniądze proponuję rzutnik z ekranem. Cyfrę ładnie się ogląda a i przyjemność z tego większa, bo większa przekątna.

Rzutnik mam i użyłem go w celu oglądania filmów kilka razy... dla mnie to nieporozumienie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wszystkie modele widziałem w akcji / jest wymiana / ale najlepiej z tych które widziałem gra JVC 40 S 70
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5739
tu masz zdjęcia . Na tym duzym zdjeciu tylko JVC uzyskał najlpsze kolory w nocy.
Extra gra również Philips - jest podłączony pod HD i gra super.
Świetnie też się prezentuje .
R 71 - z uwagi na oswietlenie - możesz odpuścić
Sony serię S ja odpuszczam. Możesz śmiało wybierać ale serię V i również Samsunga seria M 61 - świetnie się prezentuje.
 

Rafik

New member
kiki napisał:
witam
nie wszystkie modele widziałem w akcji / jest wymiana / ale najlepiej z tych które widziałem gra JVC 40 S 70
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5739
tu masz zdjęcia . Na tym duzym zdjeciu tylko JVC uzyskał najlpsze kolory w nocy.
Extra gra również Philips - jest podłączony pod HD i gra super.
Świetnie też się prezentuje .
R 71 - z uwagi na oswietlenie - możesz odpuścić
Sony serię S ja odpuszczam. Możesz śmiało wybierać ale serię V i również Samsunga seria M 61 - świetnie się prezentuje.

Kiki... oglądałem tego philipsa versus sony KDL i muszę powiedzieć, że dla mnie lepiej prezentuje sie sony... zastanawiam się skąd wobec tego u mnie takie odczucie??? Testowałem je przy świetle dziennym. Moze źle były ustawione???
W tym tygodniu zamierzam oglądać wspomniana toshibę 42 cale. Opisze swoje wrażenia. Powiem szczerze, że sony KDL 40 i Toshiba 42 WL66 najbardziej wpadły mi w oko. I graniem i estetyką wykonania. JVC też jest ekstra ale niestety 2000 zł drozszy. Jeżeli ktoś z was ma jakieś doświadczenia z sony KDL lub toshibą 42 WL 66 chetnie posłucham wrażen
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli bedzie Philips grał z wyższego złącz to tak.Ale mając różne Philipsy
stwierdzam ,że Sony miał lepszą czerń i głębię. Dla mnie to zupełnie wystarczy .
Chociaż widziałem ,że w sklepach gdzie są wystawki lepiej prezentują się Philipsy. Widać firma dba o wysoką jakość prezentacji bo ma ona duże znaczenie przy pierwszym kontakcie z oglądającym.
Muszę też powiedzieć ,że nowy model Philipsa 42" 5421 podłączony pod HDTV - zrobił również na mnie wrażenie.Tym bardziej że nawet kąty ma znakomite szczególnie uwzględniając nową rewelacyjną cenę.
 

Plastek

New member
Hejka . Po raz pierwszy jestem na forum. Przyłączam sie do dyskusji i proponuje Toshibe .Ostatnio mialem okazje jej sie blizej przypatrzec a zwłaszcza modelowi 47" z DVBT .Jestem pod wrazeniem. Dobry sprzet, prosta obsługa i swietnie swieci.
 
Do góry