telewizory, które NIE buczą

cactusek

New member
Bez reklam
No tylko potwierdzacie że odczuwalne buczenie w plazmach występuje rzadko a jak już to prawie zawsze jest to duży Samsung, tak jak w moim przypadku. Ja go słyszałem i z 6m i nie musiałem nawet sciszać za bardzo.
 

piwalek

New member
Witam

Buczy a raczej bzyczy pewnie każda plazma. W starych crt było to piszczenie przetwornicy wn ( głównie na jasnych tłach ) i to samo jest tutaj. Podczas wyświetlania jasnego tła pobór mocy skacze prawie 2 krotnie więc moduł zasilajacy zaczyna brzęczeć. Wg moich obserwacji zależy to jednak od wrazliwosci na taki dźwiek oraz egzemplarza . Mój v20 brzęczy ( z 4m słyszę to jak dźwięk jest sciszony prawie na max ) . Żona usłyszała dopiero jak jej powiedziałem wcześniej nie zwracała na to uwagi. Ale jak sie o tym zapomni lub jest troche głośniej to nie przeszkadza. Nie da się na pewno tego usłyszeć w sklepie.
Po gwarancji można to pewnie wyciszyc skutecznie ( zalać transformator żywicą wykleić obudowę matą itp tak myślę ).
Na pewno ma też znaczenie wielkość ( 50 cali bierze więcej pradu niż 42 )

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja bym powiedział, że jest odwrotnie. Bzyczy każda plazma.

No tak ale mowa w tym wątku jest o buczeniu które można usłyszeć z normalnej odległości tzn z takiej jak ogladamy telewizje tzn min 2metry. I jesli telewizor slychac powyżej tej odleglości to jest to wada i to taka która bardzo przeszkadza wieczorami i zabija komfort oglądania.
Po tym jak oddałem mojego Samsunga obsłuchiwałem u znajomych inne plazmy i tylko jedna buczała podobnie i też był to Samsung.
 

rzaba123

New member
Nie da się na pewno tego usłyszeć w sklepie.
fakt, nasłuchiwałem mające złą opinię samsungi z uchem przy ekranie i nie usłyszałem nic, nawet najcichszego dźwięku (fonia była wyłączona)
nawet zacząłem powątpiewać w to buczenie, no bo jakim cudem żaden z nich nie buczał
no, ale miliony uzytkowników nie mogą się mylić
 

lgawron

New member
Mialem mozliwosc sprawdzic samsunga ps50c6500. Buczenie bylo minimalne. Nie bylo go slychac podczas normalnego uzytkowania w obu sztukach ktore "badalem" w warunkach domowych.

Dla siebie kupilem ps63c7000.
Buczal i bylo to slychac na dialogach nawet z 4m (ogladam z 2.5). Zona twierdzila, ze cos slychac ale nie przeszkadza. Mi wiercilo czaszke. Oddalem.

Zamowilem kolejna sztuke. To co uslyszalem z tv przeszlo wszelkie wyobrazenia. Buczenie bylo tak potworne, ze slychac je bylo nawet w ciagu dnia z kazdej odleglosci przy dzwieku z ampli na komfortowej glosnosci sluchania. Koszmar. Telewizor popracowal u mnie parenascie minut. Przyszla zona i tak jak poprzednio twierdzila, ze mam paranoje tak tym razem usiadla i stwierdzila "oddaj natychmiast to scierwo".

Koniec koncow jestem nadal bez TV i modle sie zeby zapewnienia marketingu Samsunga o niebuczeniu model 2011 sie sprawdzily.

Trzeba sluchac tv w domu - w sklepie jest taki poziom szumu, ktorego sie nie zauwaza, ze kryje wszystko.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Marioo162

New member
Wszystko pewnie zależy od danego modelu i wrażliwości. Jak pisałem w moim Samsungu jeszcze żadnego bzyczenia/buczenia nie udało mi się zarejestrować, nawet gdy dźwięk jest całkowicie wyciszony.
 

westpiotrek

New member
W V20 masz 3 wentylatory z tyłu obudowy. Jeżeli ich nie słychać tzn. jest uszkodzone chłodzenie telewizora. Te wentyle są podłączone na stałe bez regulacji. Więc na pracującym telewizorze cały czas chodzą i jednak je słychać. Bo nie ma bez głośnego wentylatora tym bardziej jak są 3 sztuki.

...albo jestem głuchy. Ale nic z tych rzeczy. Wentylatorki pracują, ja siedzę 2,5 m od TV i nic nie słychać.
 

Alen69

New member
U mnie telewizor nóweczkaTX-P46VT20E cicho jak makiem zasiał, trzy wentylatoty z tyłu obudowy tylko wzrokowo można stwierdzić że pracują ;-)
 

Antałek

New member
Wetylacja na siłe po co ?

W V20 masz 3 wentylatory z tyłu obudowy. Jeżeli ich nie słychać tzn. jest uszkodzone chłodzenie telewizora. Te wentyle są podłączone na stałe bez regulacji. Więc na pracującym telewizorze cały czas chodzą i jednak je słychać. Bo nie ma bez głośnego wentylatora tym bardziej jak są 3 sztuki.

Mam 50VT2-E, który ma 4 wentylatory, ale nic w nim nie buczy.
Pierwsze słyszę, że wentylatory są podłączone na stałe. Niby po co, skoro sterowanie temperaturowe jest bardzo łatwe.
Otóż spieszę z korektą, wentylatory włączają się tylko wtedy gdy się silnie nagrzeje telewizor, ale nie pracują cały czas. Raczej włączają się wyjątkowo. U mnie nic nie buczy ani nie szumi i nie szumiało i nie buczało.
Ktoś napisał, że bzyczy każda plazma.
Mam plazmę (napewno to plazma i nic nie bzyczy - to znaczy że mnie oszukali i nie sprzedali mi plazmy?. Rany boskie. Ciekawe co mi sprzedali?.
 
Ostatnia edycja:
Do góry