telewizory, które NIE buczą

rzaba123

New member
Zamierzam kupić nowy telewizor. Dzięki lekturze opinii w internecie dowiedziałem się, że wiele typów telewizorów plazmowych w sposób nieprzyjemny i denerwujący buczy. Ale wyczytałem też, że nie wszystkie telewizory mają taką wadę.
Proszę zatem o informacje, które typy telewizorów NIE buczą. Inne komentarze i opinie na ten temat też mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

conrdd

New member
A nie ma tak że ciszej lub słabiej buczą (a dokładniej bzyczą) wszystkie tyle że nie każdy to słyszy? (wrażliwość/brak wrażliwości na wysokie tony)
 

motobartcompany

New member
Mam Panasonica TX-P42V20E i zapewniam Cię że nic nie buczy, szumi... nawet przy wył dźwięku.


W V20 masz 3 wentylatory z tyłu obudowy. Jeżeli ich nie słychać tzn. jest uszkodzone chłodzenie telewizora. Te wentyle są podłączone na stałe bez regulacji. Więc na pracującym telewizorze cały czas chodzą i jednak je słychać. Bo nie ma bez głośnego wentylatora tym bardziej jak są 3 sztuki.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jw - mimo zapewnień, że każda plazma buczy, tylko nie każdy to słyszy, spieszę poinformować, że ani ja swojej nie słyszę, ani nikt z domowników, ani nikt z gości nie zwrócił uwagi.
na forum inni mnie zapewniali, że plazma musi buczeć - ja cieszę się, że nie doświadczam tego, na co inni są uczuleni.

wydaje mi się, że każdy producent będzie miał tzw. wadliwe modele - jedne będą buczeć, inne nie.
pewnie znajdą się też osoby, które mają model taki jak ja i im jednak buczy.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A nie ma tak że ciszej lub słabiej buczą (a dokładniej bzyczą) wszystkie tyle że nie każdy to słyszy? (wrażliwość/brak wrażliwości na wysokie tony)
Dokładnie tak,a jak masz taki słuch jak ja,że i pierdnięcie komara usłyszysz,to żadnego nie kupisz :wink:
Polecam ''odsłuch'' przed zakupem :grin:
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No fakt...modele De Lux też są na rynku:grin:
Ogólnie plazmy tak mają w mniejszym lub większym stopniu i nie ma co zaprzeczać,niektóre lcd też buczą-bzyczą.

Nie mówię o konkretnej marce!!
 

beginner_pl

New member
Tym co sie przysłuchiwałem to bzycza lub bucza od wentylatorków wszystkie. I duża część LCD też. Wszystko zależy do wrażliwości czy cie to wkurzy czy nie.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja tam mam normalny słuch, żaden audiofil ze mnie a z buczeniem mojego Samsunga nie moglem wytrzymać, inne plazmy sa dla mnie bezgośne (przynajmniej te co obsłuchiwalem) wiec insynuacje że buczenie Samsungów to mit i słyszą go tylko ludzie przeczuleni są niepoważne.
 

yorik

New member
Zaciekawiony tematem specjalnie przed chwilą (jest 2:09 w nocy, pełna cisza, może jakieś odległe odgłosy samochodów) włączyłem telewizor (panasonic 37x20) celem przeprowadzenia nasłuchu ;)
Dodam, że w normalnym użytkowaniu nie słyszę żadnego buczenia-bzyczenia. A więc po całkowitym wyciszeniu, z odległości ok. 30cm stwierdziłem, że telewizor wydaje dźwięk, na pewno nie buczenie, od biedy może to się kwalifikować pod bzyczenie:mrgreen:. Jak dla mnie jest to odgłos normalnej pracy urządzenia elektrycznego nie będącego odkurzaczem lub innym "wyjcem". Z pewnością mój stary crt pracował głośniej. Po podgłoszeniu tv do poziomu 5 "bzyczenie" przestaje być słyszalne (cały czas odległość ok. 30 cm.). Przy 7 słyszę w zasadzie tylko dźwięk telewizora. Więcej nie podgłoszę bo rodzina urwie mi głowę :D
Od razu mogę też powiedzieć, że jednocześnie mam włączonego lapka i z pewnością jego wentylatory pracują głośniej (hmmm, tu bym sklasyfikował ten odgłos jako "szum").:-D

Podsumowując: Większość urządzeń elektrycznych zawiera podzespoły które siłą rzeczy wydają jakiś dźwięk. Nie mówię o ewidentnie felernych pod względem "buczenia-bzyczenia" modelach jak np.: samsung 37c650, ale kupowanie telewizora żeby biegać wokół niego ze stetoskopem albo miernikami poziomu czerni w czerni hmmm, no cóż można, tylko po co?:niewiem:
 

mario1969

New member
Podpisuje się pod powyższym postem słyszę bzyk mojego samsunga do 70 cm powyżej jest niesłyszalny, kumple usłyszeli dopiero jak prawie przyłożyli głowę do dziur obudowy (10cm) dla nich był niesłyszalny , słyszę także bzyk LCD Philipsa seria "76xx" od < 40 cm. Na koniec dodam, że bzyczenia lub buczenie dla mnie występuje w mniejszym lub większym stopniu u wszystkich producentów.
Hough
 

motobartcompany

New member
Miałem 42PV70, 42PV700, 42PV80. 5080XD i teraz 50V20 i każdy z tych telewizorów na białych scenach bzyczał. Najmocniej chyba Pionek.

Bardzo dużo zależy od akustyki pokoju, miejsca zamieszkania, wrażliwości nas samych.


Rówież model 37 calowy będzie cichszy od większego 50 czy 58 calowego kolosa.
 

drabon

New member
Mam Samsunga PS42C450 i od odległości ok. 50 cm żadnych zbędnych dźwięków. Poniżej słychać delikatne bzyczenie elektroniki - jak to w elektronicznym urządzeniu :cool:. Odkryłem je, jak zacząłem "osłuchiwać" TV po przeczytaniu kilku takich wątków :grin:.
Często, gęsto oglądam w nocy na poziomie głośności 2-4 z odległości 2-3m.
Generalnie - dużo zależy od egzemplarza / modelu.
Rozmiar też ma znaczenie :wink: .
 
Do góry